تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

کاخ باکینگهام لندن | با کاخ سلطنتی بریتانیا آشنا شوید!

۶ تیر ۱۳۹۶
کاخ باکینگهام لندن | با کاخ سلطنتی بریتانیا آشنا شوید!

کاخ باکینگهام بریتانیا

اگر تمایل دارید با کاخ سلطنتی بریتانیا که یکی از بزرگترین کاخ های سلطنتی دنیا است آشنا شوید،در این مقاله همراه ما باشید تا قسمت های مختلف این کاخ زیبا را به شما معرفی کنیم تا از سفر  خود به کشور انگلیس و با دیدن کاخ باکینگهام لذت ببرید.


کاخ باکینگهام در لندن اقامتگاه اصلی خانواده سلطنتی بریتانیا است. این کاخ یکی از بزرگ‌ترین کاخ‌های سلطنتی فعال دنیا است که در شهر وست‌مینستر قرارگرفته است و مرکز رویدادهای عمومی ویژه و مهمانی‌های سلطنتی است و همچنان یکی از مراکز اصلی برگزاری مناسبت‌های سلطنتی است.


قسمت های مختلف کاخ باکینگهام

کاخ باکینگهام شامل قسمت‌های مختلفی است که شامل: بالکن شرقی،ساختمان باکینگهام،اتاق سبز،گالری ملکه،اتاق غذاخوری وقسمت هایی که از طراحی بی‌نظیر و باشکوهی تشکیل شده است.

خصوصیات و طراحی کاخ باکینگهام

سبک معماری این کاخ نئوکلاسیکی است که حدوداً از نیمه دوم قرن ١٨ تا نیمه دوم قرن ١٩ در اروپا رواج داشت. در این سبک معماری، تأکید روی دیوارها و ستون‌ها است و برای هرکدام از قسمت‌های مختلف بنا شخصیت‌های مجزایی طراحی می‌شود.این مکان با آثار هنری و زینتی زیادی تزیین‌شده است.

کاخ باکینگهام 2 طراحی‌های داخلی ازجمله استفاده گسترده از سنگ مرمرنمای رنگارنگ و لاجوردهای آبی و صورتی، به پیشنهاد سر چارلز لانگ، که در اوایل سده نوزدهم صورت گرفته است، هنوز دست‌نخورده باقی مانده‌اند. پادشاه ادوارد هفتم دستور به نوآرایی کاخ، با طرح عصر طلایی اروپا به رنگ کرم و طلایی داد.بسیاری از اتاق‌های پذیرایی کوچک‌تر، به شیوه سلطنت چینیان تزیین شده‌اند. باغ کاخ باکینگهام بزرگ‌ترین باغ شخصی لندن است.

کاخ باکینگهام 3
وقتی قصر در سال ١٩٧٠ ساخته شد،آنجا فقط دفتر کار ملکه بود. کمی بعد به عنوان قسمتی از خانه دوک همیلتون درآمد و تبدیل به اتاقی بسیار زیبا شد. اما حالا یکی از اتاق‌های غذاخوری اصلی کاخ به حساب می‌آید. اتاقی با نقاشی چهره‌های پادشاهان و ملکه‌های بریتانیا که هنگام غذا خوردن به بشقاب‌های ‌مهمان‌ها خیره شده‌اند.

تاریخچه کاخ باکینگهام

ساختمانی که مرکز کاخ امروزی را شکل می‌دهد و نام اصلی‌اش خانه باکینگهام بوده،یک‌خانه شهری متعلق به دوک باکینگهام بوده است و در سال ۱۷۰۳ در محلی بود که به مدت حداقل ۱۵۰ سال یک ملک شخصی به شمار می‌آمد. بعدها و در سال ۱۷۶۱، پادشاه جرج سوم آن را به تملک خود درآورد و به خانه شخصی ملکه شارلوت تبدیل کرد و نام آن به خانه ملکه تبدیل شد. این عمارت در طول قرن ۱۹ ام، به وسیله دو معمار به نام‌های جان نش و ادوارد بلور توسعه یافت.

کاخ باکینگهام 4
کاخ باکینگهام در نهایت با به تخت نشستن ملکه ویکتوریا، در سال ۱۸۳۷، به کاخ سلطنتی رسمی بریتانیا تبدیل شد.ایوان مشهور این کاخ که برای سلام دادن به جمعیت طراحی شده است در اوایل قرن ۲۰ اضافه شده است. کلیسای کاخ در اثر برخورد بمب آلمان‌ها در جنگ جهانی دوم تخریب شد.این کاخ قسمتی دارد به نام گالری ملکه که از سال ۱۹۶۲ به روی عموم گشوده شد تا کارهای هنری کلکسیون سلطنتی را در معرض نمایش قرار دهند.
امیدواریم مطلب فوق برای سفر شما مفید واقع شود.

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت انگلیس،اخذ ویزای انگلیس و در نهایت اقامت در انگلیس با تور انگلیس پیش روی شما خواهیم گذاشت.

منبع

vaghtsefaratuk

به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
دسته بندی :سایر

نظرات