تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

پارک ملی شبه جزیره بروس | بازدید از حیات وحش و غارهای فوق العاده

۱۵ مرداد ۱۳۹۶
پارک ملی شبه جزیره بروس | بازدید از حیات وحش و غارهای فوق العاده

پارک ملی شبه جزیره بروس (Bruce Peninsula)، کانادا

در فاصله ی نه چندان دوری از آبشار نیاگارا و در جنوب اونتاریو، پارک ملی پارک ملی شبه جزیره بروس (Bruce Peninsula) قرار گرفته که حیات وحش و غارهای آن شهرت دارد.شما میتوانید با مطالعه این مقاله اطلاعات خود را در خصوص پارک ملی شبه جزیره بروس افزایش دهید.

[aparat id=”RlU36″]


موقعیت و زمین شناسی پارک ملی شبه جزیره بروس

پارک ملی شبه جزیره بروس ۱۵۶ کیلومتر مربعی در اونتاریو، یکی از بزرگترین مناطق محافظت شده کانادا است. همچنین این پارک بخشی از پرتگاه نیاگارا بوده و یکی از مهم ترین مناطق کشور از نظر زمین شناسی محسوب می شود. سنگ های تشکیل دهنده ی این پرتگاه بیش از ۴۰۰ میلیون سال قدمت دارد و به زمانی باز می گردد که این ناحیه در دریاهای کم عمق گرمسیری غوطه ور بود. این سنگ ها همچنین در طی مدت زمانی طولانی، تحت عوامل طبیعی فرسایش یافته اند و با تشکیل غارها و صخره هایی دیدنی، تبدیل به جاذبه ی توریستی شده اند.پارک ملی شبه جزیره بروس 2

نقش تاریخی پارک ملی شبه جزیره بروس

شواهد و مدارک حاکی از آن است که زمین پارک ملی شبه جزیره بروس ، از ۲۵۰۰ سال پیش مسکونی بود. اما طبق نقل قول های شفاهی، سکونت بشر در این ناحیه به ۷۵۰۰ سال پیش باز می گردد. اهالی بومی همواره از این محل به عنوان مقصدی روحانی و معنوی یاد کرده اند. تمدن سرخ پوستان اوجیبوا در این سرزمین و حوالی آن نیز سکونت داشته اند.ما میتوانیم شما را در گرفتن وقت سفارت کانادا و سفر به این کشور همراهی کنیم.

پارک ملی شبه جزیره بروسبا ورود اروپایی ها در اواخر قرن هجدهم، افراد جدیدی در این ناحیه مستقر شده و به تدریج جایگزین ساکنان بومی منطقه شدند. پیمان نامه های بسیاری میان اروپایی ها و سرخ پوستان اوجیبوا صورت گرفت که اغلب آنها به دسته ی دوم زیان بیشتری می رسانید. با افزایش قطع درختان توسط نخستین کارخانه ی چوب بری منطقه درسال ۱۸۸۱، منابع طبیعی پارک به شدت دستخوش تغییر قرار گرفت. برای حفاظت از پوشش گیاهی و جانوری منحصربه فرد این بومگاه، پارک ملی شبه جزیره بروس در سال ۱۹۸۷ توسط دولت کانادا تاسیس شد.

گردشگری و آموزش پارک ملی شبه جزیره بروس

امروزه پارک ملی شبه جزیره بروس، نقش مهمی را به عنوان یک مرکز توریستی و تفریحی در اونتاریو ایفا می کند. تابستان هرسال، هزاران گردشگر تور کانادا به سوی این پارک روانه می شوند. از فعالیت های توریستی محبوب می توان به کشف غارهای پارک، شنا، قایق سواری و ماهیگیری در آب های دریاچه ی Huron و خلیج Georgian اشاره کرد. کشتی های مستغرق محافظت شده در دریاچه ی Huron که به راحتی ازطریق آب های زلال دریاچه قابل مشاهده هستند، جاذبه ی مهم دیگری در این پارک محسوب می شوند. تنوع زیستی و زمین شناسی منحصربه فرد این پارک نیز محققانی را که به دنبال افزایش دانش خود در زمینه ی طبیعت پارک هستند، به خود جذب کرده است.

سکونتگاه و تنوع زیستی پارک ملی شبه جزیره بروس

پوشش گیاهی منحصربه فرد این پارک شامل ۴۳ گونه ارکیده، زنبق های کوچک دریاچه ای، چنار هندی، ۲۰ نوع سرخس، گلسنگ، خزه و درخت های سرو چند صدساله می باشد. همچنین پستانداران کوچکی چون سنجاب، راکون و جوجه تیغی و نیز حیواناتی مثل روباه، خرس سیاه و گوزن در این پارک قابل مشاهده اند. چندین گونه خزنده مثل مار زنگی ماساسونگای شرقی و دوزیستان بی شماری نیز در اینجا سکونت دارند.

خطرات زیست محیطی پارک ملی شبه جزیره بروس

قبل از اعمال وضعیت محافظتی، زیست گاه طبیعی این پارک از فقدان های عظیمی ناشی از قطع گسترده ی درختان رنج می برد. آتش سوزی و استفاده از زمین ها برای زراعت، بخش های عظیمی از جنگل های پارک را تخریب کرد. ماهیگیری مفرط در دریاچه ها نیز باعث نابودی بسیاری از گونه ها شد. ورود گونه های مهاجمی چون مارماهی ها، حیات آبزی منطقه را بیشتر در معرض خطر قرار نهاد. البته امروزه تلاش های بسیاری درجهت ازدیاد منابع طبیعی پارک و تبدیل آن به جاذبه ی توریستی کشور صورت گرفته است.

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت کانادا ،اخذ ویزای کانادا و در نهایت اقامت در کانادا با تور کانادا پیش روی شما خواهیم گذاشت.

منبع :

worldatlas

دسته بندی :کانادا

نظرات