تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

بزرگراه بلوریج آمریکای شمالی | مسیر فوق العاده برای عکاسی

۶ مرداد ۱۳۹۶
بزرگراه بلوریج آمریکای شمالی | مسیر فوق العاده برای عکاسی

بزرگراه بلوریج آمریکای شمالی

یک مسیر ۴۶۹ مایلی فوق العاده برای عکاسی که در پارک ملی شناندوآه در شرق آمریکای شمالی واقع شده است .شما میتوانید با مطالعه این مقاله دانسته های خود را در خصوص بزرگراه بلوریج آمریکا افزایش دهید.


خصوصیات بزرگراه بلوریج

بزرگراه بلوریج در مسیری بسیار زیبا و شگفت انگیز از کوه های آپالاچ (در شرق آمریکای شمالی) عبور می کند. گرچه از نام آن به نظر می رسد که این مسیر فقط مخصوص اتومبیل هاست، اما امکانات بسیاری هم برای پیاده روی، کمپینگ، پیک نیک، تماشای حیات وحش، غرق تاریخ منطقه شدن و تماشای دیدنی های قدیمی دارد.شما میتوانید با  گرفتن وقت سفارت آمریکا  وسفر به این کشور از زیبایی های این منطقه دیدن کنید.بزرگراه بلوریج 2

مناظر کوه های پوشیده از گل های آبی از پشت پنجره ی ماشینتان پیداست. اما شکوه و جلال بیشتری خارج از این جاده هم وجود دارد. از نکات برجسته ی آن می توان به تعداد زیاد آبشارها اشاره کرد. کوین آدامز نویسنده کتاب راهنمای آبشارهای کارولینای شمالی می گوید: “اگر به دنبال عکاسی یا مناظر زیبا هستید، به یک آبشار اکتفا نکنید. همه ی آبشارها زیبا هستند. با آنها روبرو شوید.”

او همچنین در کتابش با نمره دهی از ۱ تا ۱۰ به افراد کمک می کند تا تصمیم بگیرند کدام یک از این ۱۰۰۰ آبشار را بازدید کنند. همچنین شدیداً هشدار می دهد که “به تمامی علائم توجه کنید تا بدانید کجا برای دیدن آبشار امن است و هرگز از سنگ های لیز نزدیک آبشار بالا نروید.”

جاذبه های برتر بزرگراه بلوریج

سه مورد از آبشارهای این بزرگراه در زمره برترین ها قرار دارند:

• آبشار Linville با نمره ی ۱۰٫ مجهز به شبکه ای از گذرگاه هاست که از مرکز بازدید این آبشار در ۳۱۶ مایلی جاده شروع شده و به آبشار ختم می شود. مسیرهای مختلف با درجات سختی آسان تا متوسط در هر دو سمت رودخانه ی Linville موجودند که از ۱۰۰ فوتی بالای آبشار شروع شده و طی یک مسیر ۱۲ مایلی تا ۲۰۰۰ فوت بالا می رود.

بزرگراه بلوریج 5

• آبشار Crabtree با نمره ی ۹٫ مسیر از ۳۴۰مایلی جاده و درنزدیکی Spruce Pine شروع می شود. مسیر حلقه مانند ۵ مایلی آن نسبتاً سخت است؛ اما نتیجه ی آن دیدی فوق العاده از ۷۰ فوتی آبشار است. ناحیه ی Crabtree Meadows در بهار پوشیده از گل های وحشی می شود و برای کمپینگ و پیک نیک هم مناسب است.بزرگراه بلوریج 6

• محدوده ی Graveyard. در این ناحیه ی محبوب که در ۳۱۸ مایلی جاده قرار دارد، سه آبشار وجود دارد. آبشار دوم با نمره ی ۷ در این محدوده از بقیه بهتر است. در ۵۵ فوتی این آبشار مسیری وجود دارد که در چند قدمی آن نیز استخری عمیق است. احتمالاً این تنها آبشاری در بزرگراه است که دسترسی به آن وجود ندارد. اما می توانید در ماشینتان هنگام عبور از بزرگراه نگاهی به آن داشته باشید.بزرگراه بلوریج 7

درباره پارک شناندوآه و بزرگراه بلوریج

اندازه: ۴۶۹ مایل که از پارک ملی شناندوآه (Shenandoah)در ویرجینیا شروع شده و به پارک ملی کوه های بزرگ اسموکی در کارولینای شمالی ختم می شود.

بازدیدکنندگان: ۱۵٫۲میلیون نفر در سال ۲۰۱۶

تاسیس: ۱۹۳۵

تاریخچه: به عنوان یک پروژه ی کاری همگانی در دوران رکود بزرگ آغاز شد و تکمیل آن بیش از ۵۰سال طول کشید. بخش نهایی آن یعنی Linville Viaduct در ۱۹۸۷ به پایان رسید.بزرگراه بلوریج 8

هنگام بازدید: اداره ی مرکزی و مرکز بازدید کنندگان Blue Ridge Highway در ۳۸۴ مایلی Asheville کارولینای شمالی قرار دارند که اتفاقاً مسیرهای بسیاری از این شهر پرجمعیت می گذرند. برای اطلاعات بیشتر با شماره ی ۸۲۸-۳۴۸-۳۴۰۰ تماس بگیرید و یا از سایت nps.gov/blri دیدن کنید.

پی نوشت: این بزرگراه همچنین از میان کوه های Black کارولینای شمالی عبور می کند که شامل ۵ کوه از ۱۰ کوه بزرگ شرق می سی سی پی است. بلندترین آن کوه Mitchell با ۶۶۸۴ فوت ارتفاع است.

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت آمریکا ، اخذ ویزای آمریکا و در نهایت اقامت در آمریکا با تور آمریکا پیش روی شما خواهیم گذاشت.
منبع :

usatoday

به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
دسته بندی :سایر

نظرات