تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

تپه های سیاه یکی از پربازدیدترین و زیباترین مناطق طبیعی آمریکا

۲۸ تیر ۱۳۹۶
تپه های سیاه یکی از پربازدیدترین و زیباترین مناطق طبیعی آمریکا

تپه های سیاه داکوتای جنوبی

تپه های سیاه یکی از پربازدیدترین و زیباترین مناطق طبیعی آمریکا بوده و در مرکز سرزمینی واقع شده که سرخپوستان داکوتا و دولت فدرال آمریکا بر سر آن منازعه دارند.این مناطق جز معروفترین اماکن آمریکا بحساب می آید که در این مقاله راجع به آن توضیح داده ایم.


معرفی تپه های سیاه

تپه های سیاه یک محدوده کوهستانی در جنوب غربی ایالت داکوتای جنوبی است که بخش کوچکی از آن در ایالت وایومینگ هم قرار دارد. از نظر جغرافیایی متنوع بوده و شامل بخش های عظیمی از نواحی کوهستانی و جنگل هاست و شهرتش بیشتر به خاطر بکر و طبیعی بودن آن است. این ناحیه پارک های ملی و یادبودهای بسیار زیادی دارد و علی رغم دوری آن هرساله میلیون ها بازدیدکننده را به خود جذب می کند. این جاذبه گردشگری همچنین شامل بخش هایی است که از جهات بوم شناسی، تاریخی و فرهنگی برای آمریکا ارزشمند است.تپه های سیاه 2

گردشگری و تفریحات تپه های سیاه

صنعت توریسم در این ناحیه حرف اول را می زند و جایگزین استخراج از منابع شده است. هرساله بازدیدکنندگان بسیاری روانه این منطقه زیبا و طبیعی می شوند. کمپینگ، پیاده روی و اتومبیلرانی در برف از فعالیت های بسیارمحبوب این منطقه به شمار می روند. البته بخش های تاریخی و فرهنگی آن در سطح جهانی شناخته شده تر هستند. کوه راشمورو یکی از مجسمه های معروف دنیا در این ناحیه نماد فرهنگی مهمی برای آمریکا بوده که در صخره های گرانیتی تپه های سیاه واقع شده است.

پارک ملی کوه راشمور به تنهایی ۲میلیون بازدیدکننده در سال دارد. یادبود اسب دیوانه که به طور مشابه در تپه های سیاه درحال ساخت است، به محض تکمیل بزرگترین مجسمه ی دنیا خواهدبود. سایر پارک های این ناحیه، رالی موتورسواری Sturgis، برج Devils (اولین یادبود ملی کشور توسط رییس جمهور تدی روزولت در سال ۱۹۰۶) و قله ی Harney (یکی از بلدنترین نقاط کشور) نیز هزاران بازدیدکننده ی دیگر را به تپه های سیاه می کشاند.شما میتوانید با گرفتن وقت سفارت آمریکا مراحل سفر خود را به این کشور تکمیل و از تماشای تپه های زیبای داکوتای جنوبی لذت ببرید.

خصوصیات تپه های سیاه

تپه های سیاه با قدمت بیش از ۲ میلیون سال یکی از قدیمی ترین تشکیلات جغرافیایی آمریکاست. اهمیت این ناحیه به علت ترکیب طبیعت بکر و متنوع با جاذبه های تاریخی و فرهنگی انسان هاست. ایالت داکوتای جنوبی همواره بر روی فراهم نمودن راه های دسترسی مناسب به جاذبه های مهم این ناحیه متمرکز بوده و در عین حال زیبایی طبیعی و دست نخورده آن را هم حفظ کرده است.تپه های سیاه 5

زیستگاه تپه های سیاه

تپه های سیاه از ابتدا پوشیده از جنگل های کاج زرد بوده و بخش اعظم آن تحت حفاظت سازمان پارک های ملی آمریکاست. همچنین دارای حیات وحش متنوعی است. تپه های بلندتر زیستگاه بزهای کوهستانی سفید و گوسفندهای بزرگ شاخ است. درحالیکه جنگل های پست تر تنوع زیستی بیشتری دارند و سکونتگاه گوزن شمالی، آهو، موش آبی، راسو، سگ آبی و دیگر گونه ها هستند. چندین حفاظتگاه حیات وحش نیز در این ناحیه وجود دارد؛ ازجمله پناهگاه های “اسب وحشی Black Hills” و “آمریکا، کشور خرس ها”.

مالکیت تپه های سیاه

یک مشاجره ی طولانی مدت بر سر مالکیت بخش هایی از تپه های سیاه وجود دارد. سرخ پوستان بومی ایالات متحده ی آمریکا براساس پیمان نامه ی ۱۸۶۸ با دولت فدرال آمریکا و نیز سکونت اولیه شان در محل ، بخش های اعظم این ناحیه را از آن خود می دانند. این پیمان نامه که از استقرار سفیدپوستان در تپه های سیاه جلوگیری می کرد، پس از کشف معادن بزرگ طلا توسط آمریکا لغو شد. این نزاع هنوز هم در جریان است و دولت فدرال آمریکا با پرداخت غرامت سعی در حل مشکل دارد.تپه های سیاه7

با این حال بسیاری از سرخ پوستان معتقدند که تصرف در سرزمین اجدادیشان بسیار پرهزینه است و تنها با راه حل های مالی جبران پذیر نیست. علاوه بر این ها، شکار و استخراج از منابع طبیعی، زیستگاه بومی محل را به خطر انداخته است.

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت آمریکا ، اخذ ویزای آمریکا و در نهایت اقامت در آمریکا با تور آمریکا پیش روی شما خواهیم گذاشت.

منبع :

worldatlas

 

دسته بندی :آمریکا

نظرات