تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

بهترین پیست های اسکی فرانسه | معرفی ۸ نمونه از بهترین پیست ها

۱۰ مرداد ۱۳۹۶
بهترین پیست های اسکی فرانسه | معرفی ۸ نمونه از بهترین پیست ها

بهترین پیست های اسکی فرانسه

فرانسه تمام ویژگی هایی که لازمه ی گذراندن یک تعطیلات زمستانی فوق العاده است را پوشش میدهد. از روستاهای کوهستانی فریبنده و مناظر تماشایی کوه های آلپ گرفته تا پیست های اسکی آفتابی پوشیده از برف. مراکز اسکی کوه های آلپ و پیرنه به دلیل دارا بودن محدوده های وسیع و سیستم های بالابر پیشرفته، شناخته شده هستند.برای کسب اطلاعات بیشتر با ما باشید.

[aparat id=”jgsK3″]


هشت نمونه از بهترین پیست های اسکی فرانسه درسال ۲۰۱۷

بهترین پیست های اسکی فرانسه ، بیشتر این پیست ها به قدری بزرگند که اسکی بازان قادرند هربار مسیر متفاوتی را امتحان کنند و در حین سرخوردن در برف ها، از تماشای کوه های تنومند و آسمان آبی لذت ببرند. پس از تمام شدن اسکی بازیتان از امکانات عالی پیست استفاده کنید و در رستوران های دنج و گرم به استراحت بپردازید. حتماً غذاهای محلی مثل فاندوی پنیر، تارتیفلت (نوعی خوراک سیب زمینی) و راکلت (پنیر محلی داغ با نان و سیب زمینی) را امتحان کنید.شما میتوانید با گرفتن و اخذ ویزای فرانسه  و درنهایت سفر به این کشور  نهای لذت را از این پست ها ببرید.

بخش خوشایند دیگر این تعطیلات زمستانی ، امکان اتراق در کلبه های گرم و نرم و خانه های روستایی با دکور سنتی و شومینه گرم است. پس در روزهایی که حال و هوای اسکی را ندارید، می توانید به همراه خانواده تان از تفریحات بی شماری که در این مجتمع زمستانی وجود دارد، بهره ببرید.

۱٫ چامونیکس (Chamonix)

دورترین مقصد اسکی بازی فرانسه، چامونیکس است که در کوه های آلپ واقع شده و متشکل از زمین های گسترده ی اسکی، دهکده های کوهستانی جذاب و کلبه های روستایی است. چامونیکس در افسانه ای ترین کوه اروپا یعنی “مونت بلانک” و در ارتفاع ۴۸۰۷ متری قرار دارد. این کوه و یخچال های طبیعی آن با احاطه ی چامونیکس ، مکانی بسیار سرد را ایجاد کرده اند که باعث شده این بخش از آلپ، بهترین و بادوام ترین برف ها را داشته باشد. این پیست ملی مشهور که میزبان اولین المپیک زمستانی بود، اسکی بازان را در یکی از سخت ترین مسیرهای دنیا به چالش می کشاند. چامونیکس متشکل از چندین محدوده ی مختلف اسکی بازیست که به چند مورد از آنها در زیر اشاره می کنیم.بهترین پیست های اسکی فرانسه 3

• محدوده ی “گرنتز مونتتز” که ارتفاع آن از ۱۲۳۵متر تا ۳۳۰۰متر متغیر است، متنوع ترین شیب ها را در ارتفاعات گوناگون دارد.

• محدوده ی “برونت-فلگر” شامل شیب های متفاوتی برای تمام سطوح اسکی بازی بوده و نیز دارای مناظری با دید وسیع و چشم اندازهای فوق العاده است.بهترین پیست های اسکی فرانسه 4

• محدوده ی “بالم-والورسین” که از روستاهای والورسین و “له تور” قابل دسترسی است، شیب های پهن و ملایمی دارد که برای تازه کاران مناسب است.بهترین پیست های اسکی فرانسه 5

• اسکی بازان در تمامی سطوح میتوانند در محدوده ی “لس هاچز” مسیر مناسب خود را از میان پیست های سیاه، قرمز، آبی و سبز (که نشان دهنده ی درجات سختی مختلف هستند) انتخاب کنند. همچنین به خانواده ها و فرزاندنشان پبشنهاد می شود که “دس پلاناردز” یا “لا ورمین” را برای یادگیری امتحان کنند.

۲٫ وال دِ ایزر (Val d’Isere)

تجربه ی بازدید از پارک ملی ۵۳۰۰۰هکتاری “دِ لا وانویس”، قدیمی ترین و زیبایی ترین و دارای یکی از بهترین پیست های اسکی فرانسه میباشد. که در دره ای بلند درمیان قله های ۳۰۰۰متری واقع شده است را از دست ندهید. یکی از محدوده های اسکی آن که در همسایگی مرکز تایگنز قرار دارد، “اسکیپ کیلی” است که نامش برگرفته از جین کلاو کیلی، قهرمان مدال طلای المپیک و آموزنده ی اسکی در همین محل است.

اما “وال دِ ایزر” پیست محبوب این مرکز بوده که علتش مسیر گسترده ی ۳۰۰کیلومتری و وجود بیش از ۱۵۰بالابر است. این بخش مجهز به بالابرها و تله کابین هایی پیشرفته به علاوه ی چند مسیر متنوع اسکی است (شروع از ارتفاع ۱۵۵۰متری تا ۳۴۵۰متری). پس این امکان برای اسکی بازان وجود دارد که هر بار یک مسیر جدید را امتحان کنند. همچنین “وال دِ ایزر” بخشی با شیب آرام برای کودکان و تازه کاران دارد و البته در کنار آن مسیرهای چالش برانگیز هم بسیار است.

فصل اسکی دراینجا معمولاً از اواخر ماه نوامبر شروع شده و تا اوایل مه طول می کشد. اما در برخی نواحی آن تا تابستان هم اسکی بازی فعال است. مثل بخش”دو پیسیلز” که در ماه های ژوئن و جولای هم باز است. امتیاز مثبت دیگر وال دِ ایزر، وجود فضاهای مناسب برای استراحت و رستوران های خوب در روستاست. مثل اسکان درهتل لوکس “لایگل دس نایگش” و پیاده روی در آن اطراف.

۳٫ کورشِول Courchevel))

در همین پارک ملی “دِ لا وانویس”، کورشِول معروف ترین و اعیانی ترین مرکز اسکی است. همچنین بزرگترین محدوده اسکی بازی آلپین دنیا بوده که دارای ۶۰۰کیلومتر مسیر اسکی متصل به هم، چهار یخچال طبیعی با قابلیت اسکی بازی و ده قله در ارتفاع ۲۵۰۰متری است. قسمتی از این مرکز استثنایی اسکی شامل ۱۵۰کیلومتر مسیر اسکی با ۵۸ بالابر بوده که شیب هایش سطوح مختلف مبتدی، متوسط و پیشرفته را پوشش می دهد. شهرت این پیست بیشتر به خاطر شرایط برفی مساعد، بارش برف با میانگین سالانه ی ۴متری و وجود استانداردهای مناسب مسیر است. اما بهترین مسیر در شیب های شمالی است که از آفتاب گرم بعد از ظهر محفوظ می مانند.

نصف جذابیت کورشول ناشی از فضای لوکس حاکم و وجود کلبه ها و رستوران های اعیانی با بهترین غذاهاست. به طوری که یازده تا از رستوران های آن برنده ی جایزه ی میشلین شده اند. مثلاً یکی از آنها “لا بویت” سه ستاره است که یک هتل با پانزده اتاق دارد و دکوراسیون آن از سنت فرانسوی “ساوی” الهام گرفته است. همچنین در برنامه ریزیتان برای بازدید، در نظر داشته باشید که این پیست اسکی پنج روستا در ارتفاعات گوناگون دارد و نام های آن به این قرار است: کورشول ویلیج، کورشول سینت بن، کورشول لِ پراز، کورشول ماریوند و کورشول. هر یک از روستاها زیبایی خاص خود را دارند و همگی نیز به پیست اسکی متصلند.

۴٫ مارزین-آووریاز در پرتس دو سولیل (Morzine-Avoriaz in Portes du Soleil)

مارزین-آووریاز در میان دوازده پیست اسکی متصل به هم ناحیه ی “پرتس دو سولیل”، محبوب ترین است. این بخش شامل ۶۴شیب اسکی مجهز به ۳۶بالابر است. هم مارزین و هم آووریاز دارای مسیرهای مناسبی برای افراد مبتدی و متوسط هستند. اما آووریاز از نظر ارائه ی امکانات آموزشی و دارا بودن پنج مسیر گوناگون شناخته شده تر است و دو پارک به نام های “لیل ستاش” و “بورتون” برای کودکان دارد.

برای لذت از منظره ی کوهستان، در یکی از کلبه های دنج روستای آلپی مارزین ساکن شوید. متقابلاً پیست مدرن آووریاز دارای محدوده ی آموزشی اسکی است که در دهه ی ۱۹۶۰ ساخته شده و در همان نواحی هتل پنج ستاره ی “لامارا” مجهز به امکانات استخر و اجاره ی اسکی نیز موجود است. در اواخر مارس ۲۰۱۷، فرانسه میزبان جشنواره ی “راک دِ پیستز” شامل برنامه های اسکی و موسیقی زنده در ناحیه ی “پورتس دو سولیل” بود.

۵٫ گورت (Gourette)

مرکز اسکی گورت در کوه های پیرنه تنها هشت کیلومتر با مرکز اسپای “لس آوکس بونز” (شامل چشمه های معدنی درمان کننده و باغ های زیبای انگلیسی) فاصله دارد. این مرکز اسکی تاریخی، اولین ناحیه ای بود که در کوه های پیرنه تاسیس شد. در ارتفاع ۱۴۰۰متری کوه های بلند جنوبی گورت، لذت از حداکثر نور خورشید برای اسکی بازان فراهم است. این پیست با دارا بودن شیب هایی که تا هزار متر امتداد دارند، تجربه ای چالشی و هیجان انگیز را برای علاقمندان به ارمغان می آورد. همچنین وجود ناحیه ی هفت هکتاری ویژه ی مبتدیان ،به آموزندگان فرصت ارتقای مهارت هایشان را می دهد. برای استقبال بهتر از مهمانان، این مرکز اسکی امکانات دیگری چون رستوران ها، مغازه ها، سینما، کلبه ها و سایر تفریحات را هم فراهم کرده است.بهترین پیست های اسکی فرانسه 10

۶٫ کاترتز (Cauterets)

مرکز اسکی دیگری در کوه های پیرنه ی جنوب غربی فرانسه، روستای مرتفع کاترتز است که یک مقصد محبوب زمستانی بوده و به دو مرکز اسکی دیگر نزدیک است. بخش “سیرک دو لیس” دارای ۳۶ کیلومتر مسیر اسکی مناسب برای تمام سطوح به خصوص مبتدی و متوسط است. اما اسکی بازان حرفه ای ، پارک آزاد “اوکلی” در همین محدوده را بیشتر می پسندند. همچنین بخش “پونت دِ اسپان” مجهز به مسیر بلند دیگری برای اسکی و بخشی هم برای پاتیناژ است.

۷٫ فونت رومو (Font Romeu)

فونت رومو، مرکزی دیگر در کوه های پیرنه است. این پارک طبیعی محلی در نزدیکی آندورا و مرز اسپانیا قرار دارد. یک مقصد زمستانی فوق العاده برای تعطیلات است که دارای آب وهوای آفتابی و جنگل های بکر بوده و با مسیرهای گسترده ی اسکی، آماده ی میزبانی از اسکی بازان در تمامی سطوح است. اما خب برای مبتدیان مناسب تر است. چون مسیرهای آسان بیشتری دارد.

۸٫ لا کلوساز (La Clusaz)

این مرکز که تنها یک ساعت با ماشین از فرودگاه زنو (شهری در مرز سوییس) فاصله دارد، مقصد اسکی بازانی است که به دنبال جلوه ی بیشتریند. اما دلایل مهم تری وجود دارد که آنها را به این محل می کشاند. ازجمله شیب های استاندارد برای افراد متوسط و حرفه ای و مسیرهای طولانی چالش برانگیز در بخش “لا بالم”. به طورکلی، لا کلوساز پنج قله ی کوه به هم مرتبط دارد که شامل ۱۳۰کیلومتر مسیر استاندارد در قالب ۸۴ شیب اسکی است.

اما جاذبه ی لاکلوساز فراتر از اسکی بازی است. علی رغم داشتن محیطی مدرن، درواقع روستایی سنتی با سبک زندگی بومی است که این امر رنگ و بوی آلپی را که دیگر مراکز از آن محرومند، به لاکلوساز می بخشد. اما خالی از امکانات توریستی هم نیست و دارای یک هتل پنج ستاره ی کلبه مانند به نام “آو کوور دو ویلیج” (Au Coeur du Village ( در پای شیب هاست. یک جدول زمانی کامل از جشنواره ها و رویداد ها موجود است که محلی ها و اسکی بازان را دور هم جمع می کند. از مسابقات راگبی روی برف گرفته تا جشن ریو و مسابقات دیوانه وار اسکی روی یخ های درحال ذوب آخر فصل.بهترین پیست های اسکی فرانسه 13

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت فرانسه ،اخذ ویزای فرانسه و در نهایت اقامت در فرانسه با تور فرانسه پیش روی شما خواهیم گذاشت.

منبع :
planetware

دسته بندی :فرانسه

نظرات