تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

جاذبه های دریاچه سالزکامرگوت | گردش در اطراف دریاچه

۱۲ تیر ۱۳۹۶
جاذبه های دریاچه سالزکامرگوت | گردش در اطراف دریاچه

جاذبه های دریاچه سالزکامرگوت

اتریش یکی از کشور های اروپای مرکزی است ،این کشور دارای دریاچه ها و منابع آبی فراوانی است. جاذبه های دریاچه سالزکامرگوت میتواند مکانی مناسب برای گشت وگذار باشد.ما با ارائه این مطلب اطلاعات شمارا در خصوص جاذبه های دریاچه سالزکامرگوت افزایش خواهیم داد.


گردش در اطراف دریاچه سالزکامرگوت اتریش

جاذبه های دریاچه سالزکامرگوت یکی از دیدنی ترین مناطق اتریش است. معنی این کلمه به فارسی دارایی اتاق نمک می شود؛ زیرا در تاریخچه صنعت معدن نمک نقش حساسی داشت. سالزکامرگوت که نزدیک سالزبورگ است هم برای ساکنان اتریش و هم برای مسافران، منطقه پرطرفداری است زیرا انبوهی از دریاچه، مناظر سرسبز، قله کوه های خیره کننده و فرهنگ محلی غنی دارد. از سالزکامرگوت به شهرهای دیگر هم می توان به آسانی سفر کرد و در فاصله چند قدمی دریاچه و مناظر به جاذبه ها رسید.

تاریخچه و جاذبه های دریاچه سالزکامرگوت

منطقه سالزکامرگوت مدت ها محل مهمی بوده است. بیش از ۲۰۰۰ سال پیش رومیان از کوهپایه های این محل نمک استخراج می کردند و بعدها گروه هایی مانند قبیله باواری (Bavarii) و اوتاکار (Otakar) قرن های بعد در آن ساکن شدند.وقتی این منطقه تحت کنترل امپراتوری ونیز بود، به معدن سالزکامرگوت تبدیل شد که دارایی با ارزش امپراتور بود. اما در دوران معاصر، بسیاری از معادن کوچک نمک دارای ارزش تاریخی هستند و صنعت منطقه از معدن به توریسم تغییر کرده است.

سالزکامرگوت قطعا از این بابت، دیدنی های زیادی دارد چون در آن دریاچه های آلپی فراوانی هستند که در احاطه کوه های باشکوه و معماری بی نظیری می باشند. حتی امپراتور یوسف اول هم به این منطقه سفر می کرد و در کایزرویلا اقامت داشت تا از آرامش منطقه لذت ببرد.

بسیاری از کسانی که بار اول به این جا سفر می کنند حس می کنند مناظر و حتی معماری آن به نظرشان آشنا می آید. دلیلش این است که از این منطقه به عنوان محل فیلم برداری فیلم اشک ها و لبخندها استفاده شد. اگر در موندزی سالزکامرگوت قدم بزنید شاید بتوانید برخی از مکان های فیلم را هم ببینید زیرا اکثرشان از زمان فیلم برداری در سال ۱۹۶۵ تا به حال دست نخورده باقی مانده اند.

جاذبه های دریاچه سالزکامرگوت 3یکی از بهترین راه ها برای لذت بردن از سالزکامرگوت استفاده از فضای باز و دیدنی ها است. اگر می خواهید مناظر بی همتا ببینید، از اوبرتراون سوار تله کابین شوید و مستقیم به محلی معروف به کریپن اشتاین بروید. یا سوار قطاری شوید که از ساحل ولفگانگ زی به راه می افتد و کنار شاف برگ می ایستد و به این ترتیب مناظر زیبا و دیدنی را از بالا خواهید دید.

شهر هال اشتات در سالزکامرگوت

اگر در منطقه سالزکامرگوت هستید، حتما به شهر هال اشتات هم سربزنید. این شهر مشرف به دریاچه هال اشتات، کوچک و سنتی است اما پر از چیزهایی است که بشود انجام داد، دید و گشت. می توانید به غارهای یخی سربزنید که دریاچه ها و رودها از زیر گذرگاه های زیر زمینی آن عبور می کنند.

جاذبه های دریاچه سالزکامرگوت 4می توانید از معماری شهر قدیم لذت ببرید یا از ماکرپلاتز که میدان اصلی شهر است، سوغاتی بخرید. می توانید از هال اشتات یک قایق کرایه کنید و روی آب سفر کنید یا در یکی از قهوه خانه های لب آب نوشیدنی میل کنید و بقیه را تماشا کنید که در دریاچه مشغول پارو زدن و شنا هستند. اگر دلتان می خواهد وقتی مشغول تمرین سخت هستید محو تماشای اطراف شوید، کوپن تال وگ (Koppentalweg) مسیر پیاده روی شش مایلی است که سواحل هال اشتاتر را در بر می گیرد. می توانید درست قلب دره رود تراون (Traun) را ببینید. بیشتر دریاچه ها قایق سواری، ماهیگیری، و شنا را در خود دارند و همه از آن ها لذت می برند. اما هشیار باشید بسیاری از دریاچه ها یخچالی هستند و بیشتر سال آب سردی دارند .

چون سالزکامرگوت در گذشت زمان اهمیت داشته است، در منطقه معماری های تاریخی بسیاری دیده می شود. یکی از جالب ترین نمونه های آن هم سی شلوس اورت است که درست بالای دریاچه در شهر گموندن قرار دارد. این قلعه که زمانی دژ رومیان بود عمدتا در قرن ۱۷ ساخته شد و نمای بیرونی سبک گوتیک دارد.

کاریزرویلاف ساختمان ایتالیایی که اقامتگاه تابستانی امپراتور فرانک یوسف بوده بسیار دیدنی است. تورهای راهنمادار در قلعه هستند و می توانید یادگارها و مجموعه های سرامیکی و فرشینه های فاخر آن را ببینید. ساختمان باشکوه دیگر منطقه، بین هاوس (Beinhaus) نام دارد و در هال اشتات است. این قبرستان غیرعادی، جایی است که در آن استخوان ها را سفید و کپه می کردند زیرا فضای دفن سنتی وجود نداشت. بسیاری از این استخوان ها اصلا ترسناک نیستند و رنگ آمیزی زیبایی شده اند که متخص منطقه است.

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت اتریش،اخذ ویزای اتریش و در نهایت اقامت در اتریش با تور اتریش پیش روی شما خواهیم گذاشت.

منبع :
touropia

دسته بندی :اتریش

نظرات