تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

جاذبه های بردا | ۱۰ جاذبه برتر توریستی در بردا هلند (قسمت اول)

۱۵ تیر ۱۳۹۶
جاذبه های بردا | ۱۰ جاذبه برتر توریستی در بردا هلند (قسمت اول)

جاذبه های بردا

آیا قصد سفر به هلند را دارید ؟ شاید بهتر باشد قبل از سفر به این کشور اطلاعاتی را در خصوص جاذبه های بردا کسب کنید.ما با ارائه این مقاله دانسته های شما را درخصوص جاذبه های بردا افزایش خواهیم داد.


۱۰ جاذبه برتر توریستی در بردا (Breda)(قسمت اول)

بردا (به هلندی: Breda) یکی از شهرهای تاریخی کشور هلند است. شهر بردا نزدیک مرز بلژیک در غرب نورد-برابانت (Noord-Brabant) در محل تلاقی رودهای مارک (Mark) و آ (Aa) قرار دارد. جاذبه های بردا که شامل یک مرکز فرهنگی با نهادهای متعدد پژوهشی و آموزشی است، به لطف مرکز شهر تاریخی، خندق ها و ساختمان های قدیمی جذابی که دارد به جاذبه گردشگری مهمی تبدیل شده است. بردا به دلیل محافظت از قلعه در قرن ۱۲ اهمیت زیادی یافت و از اواخر قرون وسطا به بعد در تاریخ هلند نقش مهمی ایفا کرد. استحکامات این محل در سال ۱۵۳۴ افزوده شد و بارها در برابر محاصره دوام آورد.جاذبه های بردا 2

سازش بردا در سال ۱۵۶۶ نقطه شروع شورش های موفقیت آمیز علیه حاکمیت اسپانیایی ها بود و صلح بردا در سال ۱۶۶۷ به نبرد دریایی دوم با بریتانیایی ها خاتمه داد و مالکیت هلند بر هند شرقی را به رسمیت شناخت. استحکامات شهر بار دیگر در جنگ های هلند با فرانسه در سال های ۱۷۹۳ تا ۱۷۹۵ و ۱۸۱۳ نقش مهمی ایفا کرد و امروزه یکی از دلایلی که باید این شهر تاریخی قدیمی را دید، همین است.

۱-گروت کرک (Grote Kerk)

گروت کرک (Onze-Lieve-Vrouwekerk) که در سال ۱۲۹۰ به سبک گوتیک بنا شد، نفوذ رنسانس را نشان می دهد. برج ۹۷ متری کلیسا که در سال ۱۵۰۹ تکمیل شد، بر شهر مشرف است و مشخصه های داخلی قابل ذکر آن غرفه های هم سرایی سبک گوتیک متاخر حکاکی شده با صحنه هایی است که هجوی به روحانیان است و حوض غسل تعمید مسی اش در سال ۱۵۴۰ توسط یوس دو باکر (Joos de Backer) اهل آنت ورپ (Antwerp) ساخته شد.

جاذبه های بردا 3

از جمله نقاط برجسته دیگرش نیز می توان به ارگ بزرگ و همچنین نقاشی بزرگ بالای آن از سنت کریستوفر متعلق به حوالی سال ۱۵۰۰ اشاره کرد. حتما از مقبره قرن شانزدهمی رنسانسی و گیرای کنت انگل برخت دوم اهل ناساو (Nassau) و همسرش دیدن کنید. این شاهکار از جنس مرمر سفید یکی از مقبره های بین ردیف های صندلی کلیسا از جمله یادبود کنت انگل برخت اول و پسرش می باشد که در سال های ۱۴۴۳ و ۱۴۷۵ زندگی را بدرود گفتند.

۲-قلعه بردا

قلعه بردا (Kasteel van Breda) در بایگانی های رسمی، اولین بار در قرن ۱۲ ذکر شده و در تاریخ شهر نقش مهمی داشته است. قلعه کنونی که تا به حال چند بار تخریب و بازسازی شده و خانه اجدادی کنت های اورانگ-ناساو می باشد، در سال ۱۵۳۰ توسط کنت هنری سوم، مربی و مشاور خصوصی امپراتور شارلز پنجم بنا شد و بعدها پادشاه ویلیام سوم آن را توسعه داد.

هنری بعدها تصویب کرد که قلعه قدیمی به کاخ زیبا و مدرنی تبدیل شود و یکی از پسران شاهزاده ویلیام اول، اولین عضو خاندان بود که در این قلعه سکونت داشت. نکته به ویژه قابل ذکر آن، دو برج اسپانیاردزگات (Spanjaardsgat) و بلوکهویس (Blokhuis) و زمین های کاخ هستند که توسط فرماندار دروازه (Stadhouderspoort) ثبت شده اند.

۳-بگین هوف و بگوئینز (Begijnhof and the Beguines)

بگین هوف منطقه ای است که فرقه ای از زنان کاتولیک به نام بگوئین ها در آن ساکن شدند و در سال ۱۸۳۶ تاسیس شد (ریشه این گروه به قرن ۱۳ بازمی گردد). دو کلیسا و ۲۹ خانه کوچک این اجتماع در طول جنگ جهانی دوم دست نخورده باقی ماند و باغ گیاهان مرکزی آن همراه با صدها گونه مختلف گیاهی اش منظره ای دلپذیر را فراهم می کند (موزه ای کوچک به نوبه خود است). همچنین پارک والکن برگ (Valkenberg) در همان حوالی جایگاه یادبود ناسائو بارونی است، که در سال ۱۹۰۵ بنا شد. این یادبود که توسط پی جِی اچ کویپرز (PJH Cuypers) معروف طراحی شده است، نشان های ملی ۲۰ رویداد در مناطق اطراف را به همراه شیر ناسائو و تاج سلطنتی، شمشیر و سپر منقوش را در خود جای داده است.

۴-گودال اسپانیارد (Spaniard)

در سینگل اشترات (Cingelstraat)بردا، گودال اسپانیارد قرار دارد که دروازه آبی بزرگی با دو برج است، گراناتورن (Granaattoren) و دویی ونتورن (Duiventoren)، و دیواری طولانی. طبق افسانه ها همین جا بود که آدریان ون برگن و ۷۰ نفر از افرادش مخفیانه وارد شهر شدند و شهر را از اسپانیاردی ها پس گرفتند (البته در داستان کمی شک وجود دارد زیرا سازه تا سال ۱۶۱۰ تکمیل نشد؛ چندین سال پس از آزادسازی شهر). پورت کوارتر (Port Quarter) هم دیدنی است زیرا هنوز در آن چندین انبار قدیمی زیبا در کنار بقایای گاست هویسپورت (Gasthuispoort) پابرجا است که یکی از سه دروازه شهر در قرون وسطا بوده است.جاذبه های بردا 7

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت هلند،اخذ ویزای هلند و در نهایت اقامت در هلند با تور هلند پیش روی شما خواهیم گذاشت.

منبع :
planetware

دسته بندی :هلند

نظرات