تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

هیئت‌مدیره انجمن صنفی دفاتر سفر و گردشگری تهران اعضا جدید خود را شناخت

۱۷ آذر ۱۳۹۷
هیئت‌مدیره انجمن صنفی دفاتر سفر و گردشگری تهران اعضا جدید خود را شناخت

نوبت دوم مجمع عمومی انجمن صنفی دفاتر و شرکت‌های سفر هوایی، گردشگری و زیارتی استان تهران هفته گذشته در هتل پارسیان انقلاب برگزار شد و اعضا جدید هیئت‌مدیره به همراه اعضا علی‌البدل مشخص شدند.
در این انتخابات که با حضور اکثریت قریب به‌اتفاق اعضا انجمن صنفی برگزار شد و به گواه بسیاری از اعضا، یکی از پویاترین و پرشورترین جلسات انجمن طی چند سال اخیر بود اعضا جدید هیئت‌مدیره و بازرسان انتخاب شدند و کار خود را برای یک دوره ۳ ساله آغاز کردند.
در ابتدای این جلسه که با حضور مدیران دفاتر و نمایندگانی از شرکت‌های عضو برگزار شد، هیئت‌مدیره قبلی با ارائه گزارشی از عملکرد انجمن در دوره گذشته به تشریح اقدامات انجام‌شده پرداخت. بازرسان انجمن صنفی نیز گزارش مالی دوره گذشته را به تفکیک به اطلاع تمامی اعضا رساندند.
پس از پایان گزارش‌های نوبت به برگزاری انتخاب اعضا جدید هیئت‌مدیره رسید. رقابتی که برای آن ۲۲ نفر نامزد شده بودند و همه چیز از یک رقابت سخت و فشرده خبر می‌داد. بسیاری از نامزدها پیش از انتخابات ضمن رایزنی با سایر اعضا انجمن به رایزنی در خصوص برنامه‌های خود برای آینده پرداخته بودند و انتظار داشتند در شب انتخابات از حمایت و رأی این اعضا برخوردار باشند.
پس از رأی‌گیری آقایان امیر پویان رفیعی شاد از آژانس پرسپولیس به‌عنوان رئیس هیئت‌مدیره، محمد امینی از گروه شرکت‌های نیلگام به سمت خزانه‌دار، مصطفی سروی به سمت نائب رئیس و درنهایت تقی حسین زاده از آژانس سرزمین چهارفصل به‌عنوان دبیر انجمن انتخاب شدند تا بدین ترتیب مجمع عمومی صنفی دفاتر سفر و گردشگری استان تهران، اعضا جدید هیئت‌مدیره خود را بشناسد. همچنین آقایان سعید بهمن پور و مسعود سرخه‌ای برای یک دوره ۳ ساله به‌عنوان بازرسان اصلی مجموعه انتخاب شده و به اعضا معرفی شدند.
در پایان رأی‌گیری اعضا انجمن صنفی به رایزنی و تصمیم‌گیری در زمینه امور جاری صنف پرداختند که در نتیجه موادی چند از اساسنامه صنف اصلاح شد.
محمدامینی، مؤسس و مدیرعامل مجموعه شرکت‌های نیلگام در حاشیه این جلسه و پس از انتخاب به‌عنوان عضو اصلی هیئت‌مدیره مجمع عمومی صنف ضمن ابراز خرسندی از مشارکت پرشور و مسئولانه تمامی اعضا در این انتخابات گفت: مجمع عمومی صنف درواقع نهاد مطالبه گر در تمامی امور صنف گردشگری خواهد بود ازاین‌رو روحیه تعامل و همکاری و داشتن ارتباطات گسترده امری ضروری برای اعضا هیئت‌مدیره است.
هیئت‌مدیره انجمن صنفی دفاتر سفر و گردشگری تهران اعضا جدید خود را شناخت
وی ضمن تمجید و تشکر از زحمات هیئت‌مدیره پیشین تصریح کرد: آنچه برای شخص من برای دوره‌ پیش رو در اولویت قرار دارد، افزایش تعامل صنف با سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور باهدف اصلاح برخی قوانین و برطرف نمودن مشکلات جاری است. بدون داشتن برنامه‌ای مدون و البته برخورداری از دانش روز و اشراف بر فن‌آوری‌های روز این صنعت نمی‌توان جایگاه فعلی را ارتقا بخشید.
آقای امینی که بیش از یک دهه سابقه فعالیت و مدیرت مستمر در امور مربوط به گردشگری را در کارنامه دارد در ادامه با تأکید بر ویژگی شجاعت و روحیه مطالبه گری برای پیشبرد اهداف صنفی خاطرنشان کرد: صنعت گردشگری کشور از ظرفیت‌های ممتاز بسیاری پیشرفت برخوردار است اما متأسفانه با سیاست‌گذاری‌های سلیقه‌ای و بعضاً عجولانه این صنعت مولد در کشور دچار رخوت و سردرگمی است. پیشنهادها برای رفع موانع و بهبود وضعیت موجود از همین‌جا (مجمع عمومی صنف) و در تعامل کامل با تمامی اعضا باید ظهور کند تا به نتیجه مثبت ختم شود.
وی در پایان با انتقاد از آنچه وی “ارزان‌فروشی اینترنتی” نامید گفت: متأسفانه به دلیل وجود نداشتن نظارت کافی و سازوکارهای قانونی برخورد با سودجویان و فرصت‌طلبان امروز با پدیده‌ای مواجه هستیم که صدمات زیادی را نه‌تنها به متقاضیان محترم بلکه به فعالان واقعی و درستکار این صنعت وارد کرده است. ارزان‌فروشی اینترنتی از این منظر که فرد یا عده‌ای با انگیزه‌هایی صرفاً سودجویانه تنها با راه‌اندازی یک وب‌سایت و یک شماره تلفن خدمات مربوط به این صنعت را به قیمت‌هایی پایین و غیرواقعی عرضه کنند که نه‌تنها به نتیجه ختم نمی‌شود بلکه سابقه سفر متقاضی را خراب کرده و هزینه‌های بیهوده‌ای را نیز بر آن‌ها تحمیل می‌نماید. این پدیده یکی از معضلات جدی صنعت گردشگری کشور است.
در پایان این جلسه نیز آقایان بهروز صفری نخعی و حسین شرعی اسکویی به‌عنوان اعضا علی‌البدل هیئت‌مدیره و علی شفیع بیک به‌عنوان بازرس علی‌البدل مجمع عمومی صنف انتخاب و به سایر اعضا معرفی شدند.

به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
دسته بندی :سایر

نظرات

مونا حسینی

سلام،آقای امینی که در این مطلب اشاره شده مدیر نیلگام سفر هستند؟

بله مدیر گروه شرکت های نیلگام(ایران آنکارا) ایشون هستن