تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

۹ جاذبه برتر آناپولیس کانادا | جاذبه برتر توریستی آناپولیس

۱۸ تیر ۱۳۹۶
۹ جاذبه برتر آناپولیس کانادا | جاذبه برتر توریستی آناپولیس

۹ جاذبه برتر آناپولیس

کانادا کشوری با انواع جاذبه های مختلفی میباشد. آناپولیس یکی از شهر های منحصر بفرد کانادا است ،بازدید از ۹ جاذبه برتر آناپولیس میتواند برای هر شخصی جذابیت داشته باشد.ما با ارائه این مقاله دانسته های شما را در خصوص ۹ جاذبه برتر آناپولیس افزایش خواهیم داد.


۹ جاذبه برتر آناپولیس (Annapolis) – کانادا

دره آناپولیس در محوطه روستایی دل انگیز نوا اسکاتیا از دیگبی (Digby) به شمال و آناپولیس رویال می رسد و موازی خط ساحلی تا خلیج فاندی می رود، ۹ جاذبه برتر آناپولیس را میتوانید در این منتقه دید. سییر دو مونتس (Sieur de Monts) در سال ۱۶۰۵ در همین محل « Habitation Port-Royal » را بنا کرد. اگرچه بعدها بریتانیایی ها پورت رویال را تخریب کردند، اما این منطقه در نوا اسکاتیا هنوز پر از جاذبه های توریستی و مکان های تاریخی مثل دژ و باغ است. این دره خاک حاصلخیزی دارد که کوه ها از هر دو طرف از آن در برابر سرما و بادهای تند محافظت می کنند. میوه و سبزی آن هم به همین دلیل فراوان است. در ماه می وقتی درختان سیب شکوفه می زنند، دره دیدنی می شود.ما در این قسمت درخصوص ۹ جاذبه برتر آناپولیس توضیح خواهیم داد.جاذبه برتر آناپولیس 2

۱-مکان تاریخی ملی پورت رویال

بیرون اناپولیس رویال، حدود ۱۰ کیلومتر در شمال، مکان تاریخی ملی پورت رویال که محل استقرار سییر دو مونتس بوده بازسازی شده است. ساختمان های چوبی ساده به سبک اوایل قرن ۱۷ هستند. این مکان محل اقامت فرماندار هم هست که خانه کشیشی بوده و یک آهنگری هم دارد. در این اتاق مردم بومی، پوست حیوانات را با کالاهای اروپایی مبادله می کردند. از همه جالب تر، خانه عطاری به نام لوئی هربر است که اولین کشاورز اروپایی در آمریکای شمالی است ساکن کبک است.

جاذبه برتر آناپولیس 3

در سال ۱۶۰۶ ساموئل دو شامپلین، اولین انجمن در آمریکای شمالی بر مبنای دکترین عشق به همنوع به نام « L’Ordre de Bon Temps »، را بنیان نهاد.

۲-مکان تاریخی ملی گران-پره (Grand-Pré)

گران پره یکی از مکان های استقرار آکادیایی ها (مستعمره نشینان فرانسوی) در اوایل قرن ۱۸ بود. آکادیا با استفاده از سیستم آبراه ها و سدهای هوشمندانه رونق یافت و از ۲۰۰ مزرعه خود محصولات زیادی برداشت می کرد. اما در سال ۱۷۵۵ انگلیسی ها آنان را بیرون راندند، قلعه را تصرف کردند و به جایش مستعمره نشینان نیوانگلند را مستقر کردند.

جاذبه برتر آناپولیس 4مکان تاریخی ملی گران پره به یاد مستعمره نشینان بنا شده است. در باغ آن یادبود هنری لانگ فلو است که در سال ۱۸۴۷ سرنوشت غمبار آکادیایی ها را در شعر خود جاودانه کرد. مجسمه قهرمان زن او اوانجلین هم در همانجاست. هنرمند آکادیایی فیلیپ هبر هر دو یادبود را ساخت.

۳-بندر هال (Hall)

این روستای تحت تاثیر جذر و مد، مکان مورد علاقه ای در بخش خلیج فاندی نوا اسکاتیا است. در هنگام مد، قایق های ماهیگیری عملا کنار روستا قرار می گیرند. اما در جذر روی کف بندر قرار می گیرند. برکه خرچنگ بندر هال یک رستوران پرطرفدار نزدیک ساحل ماسه ای و پارک است. برای این که به پیاده روی عالی بروید، به کیپ اسپیلیت (Cape Split) در شبه جزیره بلومیدن (Blomidon) بروید.

جاذبه برتر آناپولیس 5

۴-مکان تاریخی ملی دژ آن (Ann)

دژ آن در گذشته شاهد نبردهای بسیاری بوده است و امروزه مکان تاریخی ملی است. استحکامات قدیمی، زرادخانه، و بارو برای بازدید عموم، آزاد است. شومینه بلند، محل استقرار افسران بوده است. یادبودهایی هم برای سییر دو مونتس، ساموئل وچ اولین فرماندار آکادیا، و ژان پل ماسکارین هست. روی دژ پرچمی نصب شده که صلیب سنت جورج انگلیس روی آن است و صلیب سنت اندروی اسکاتلندی را دارد.جاذبه برتر آناپولیس 6

۵-لوک آف (Lookoff)

این اسم شبیه اسم های غیررسمی است اما حتی در نقشه نوا اسکاتیا هم این محل نظاره کنار جاده ای بر فراز کوه نورث (North) را لوک آف می نامند. منظره جهان بین ان شامل مزارع، باغ های میوه و ساحل خلیج فاندی است. پارک ایالتی بلومیدون هم در شمال شرقی و ورای کیپ اسپلیت است.

۶-مکان تاریخی ملی دژ ادوارد (Fort Edward)

نزدیک دایک (Dyke) در ویندسور (Windsor)، دژ ادوارد است که در میانه قرن ۱۸ توسط انگلیسی ها بنا شد تا از هالیفاکس (Halifax) در برابر مسیر خلیج فاندی محافظت شود. همین جا بود که اخراج غمبار فرانسوی زبان های اکادیایی رخ داد. این دژ چوبی یکی از قدیمی ترین ساختمان های پابرجا از نوع خود در کانادا است.جاذبه برتر آناپولیس 8

از دیواره دور دژ منظره زیبای دره رود آون (Avon) و خلیج فاندی پیداست.

۷-نیروگاه جذر و مدی

بیرون آناپولیس رویال حدود ۱۰ کیلومتری شمال آن، این نیروگاه جزو اولین ها از نوع خود در آمریکای شمالی است. تاسیس آن در سال ۱۹۸۴ بود و از انرژی آبی حاصل از مد استفاده می کند که در دنیا از همه مرتفع تر است. این نیروگاه حدود ۸۰ تا ۱۰۰ مگاوات ساعت برق در روز تولید می کند. این نیروگاه طرح اولیه یک نیروگاه بزرگتر به همین شکل هم هست.

۸-باغ های تاریخی آناپولیس رویال

در جنوب دژ آن، اناپولیس رویال باغ های زیبا و ساختمان های تاریخی مرمت شده زیبایی دارد؛ از جمله خانه آکادیایی به سبک قرن ۱۷٫ باغ های تاریخی آناپولیس رویال با تقسیم موضوعیت، دوره های گوناگونی را نشان می دهند. بخش های آن شامل باغ فرماندار از اوایل قرن ۱۸، باغ ویکتوریایی و باغ گل سرخ بسیار زیبا است.

۹-دیگبی

شهر کوچک ماهیگیری اما شلوغ دیگبی با صدف های خوراکی اش در تقاطع جاده بین دره آناپولیس و خلیج فاندی قرار دارد. از دیگبی می توان با قایق در طول خلیج فاندی به سنت جان در نیوبرونس ویک رفت.جاذبه برتر آناپولیس 11

یک منظره دیدنی، شبه جزیره باریک و جزایر گردنه دیگبی را جدا می کند. قایق های کوچک تا جزیره برایر (Brier) به هم متصل هستند و تور تماشای نهنگ، فنوس دریایی تاریخی و پارک ساحلی با مسیر پیاده روی دارند.

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت کانادا،اخذ ویزای کانادا و در نهایت اقامت در کانادا با تور کانادا پیش روی شما خواهیم گذاشت.

منبع :
planetware

دسته بندی :کانادا

نظرات