تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

۸ تفریح برتر در ایتالیا | تجربه های لذت بخش در ایتالیا

۱۴ تیر ۱۳۹۶
۸ تفریح برتر در ایتالیا | تجربه های لذت بخش در ایتالیا

۸ تفریح برتر در ایتالیا

آیا قصد سفر به ایتالیا را دارید؟ شاید بهتر باشد قبل از سفر به این کشور زیبا اطلاعاتی راجب ۸ تفریح برتر در ایتالیا کسب کنید.ما با انتشار این مقاله دانسته های شما را در خصوص ۸ تفریح برتر در ایتالیا افزایش خواهیم داد.


۸کار برتر که می توانید در ایتالیا انجام دهید

۸ تفریح برتر در ایتالیا : هر مسافری باید دست کم یک بار در عمرش به ایتالیا برود. تجربه های بسیار زیادی هستند که ممکن است در این کشور داشته باشید؛ از خشونت در عریان کالوسیون تا عاشقی در ونیز. سفر در ایتالیا به لطف ترنیتالیا (Trenitalia سیستم راه آهن ایتالیا) آسان و ارزان قیمت است. تابستان های ایتالیا شاید بسیار گرم باشد اما بهترین موقع برای لذت بردن از زیبایی ساحل آمالفی (Amalfi) هم هست.

برای حس کردن آفتاب توسکان به فلورانس بروید و از یک بعداز ظهر دلپذیر در مزارع زیتون بهره مند شوید و در سایه چیانتی بنوشید. موقعیت مرکزی ایتالیا باعث شده سفر به اطراف آن مانند نور سریع باشد و زبان مشکلی ایجاد نمی کند چون بسیاری از ایتالیایی ها انگلیسی می دانند. فقط یادتان نرود بگویید: گراتزی (Grazi یعنی ممنون).

۱_ دیدار از کوه وسوویوس

ویرانه های پامپی یکی از بهترین مکانها برای آشنایی با شیوه زندگی در ایتالیای باستان است. وقتی این کوه فوران کرد، کل شهر را زیر خاکستر و گدازه خود مدفون کرد و آن را دست نخورده نگه داشت. این یعنی امروز می توانید در ایتالیای باستان قدم بزنید. می توانید در خیابان های کهن آن قدم بزنید، خانه ها، مغازه ها، و معبدهای مردم پومپئی را ببینید. بیاموزید مردم آن چه طور زندگی می کردند و حتی از فاحشه خانه آن دیدن کنید.

۲_ انداختن سکه در فواره تروی (Trevi)

افسانه ها می گوید اگر از روی شانه تان یک سکه را داخل فواره و حوض تروی بیندازید، باز روزی به رم بازخواهید گشت. این محل بیشتر اثر هنری است تا فواره، زیرا از سنگ تراورتن تراشیده شده و با الهه ها تزئین شده است. این مکان بزرگ ترین فواره ایتالیا هم هست. از فواره، می توانید پیاده تا یکی دیگر از جاهای معروف رم در ایتالیا بروید که پلکان اسپانیایی نام دارد. از ۱۳۸ پله بالا بروید تا به بالای پیتزا دی اسپانیا (Pizza di Spagna) برسید و رم قدیم را خوب ببینید.

۳_قایق رانی در آبراه ها

اگر به ایتالیا می روید حتما ونیز را ببینید. این شهر هیچ همتایی ندارد و یکی از ۸ تفریح برتر در ایتالیا میباشد. به جای جاده، آبراه و به جای خودرو، قایق می بینید. هوا پر از نوای نغمه های قایق رانان است که وقتی از کنار هم رد می شوند با هم خوش و بش می کنند. غروب به سمت آبراه بزرگ بروید تا از پل ریالتو (Rialto) زیباترین منظره ها را ببینید. می توانید اطراف پیازا سن مارکو (Piazza San Marco یعنی میدان سن مارکو) قدم بزنید و محصولات چرم یا ماسک های کارناوال را ببینید.

8 تفریح برتر در ایتالیا 4جزیره مورانو (Murano) هم مقصد خوبی است. سوار یکی از تاکسی های آبی (vaporetto) شوید تا منظره های بی نظیر ببینید. این محل به صنعت میناکاری معروف است و اگر در شهر قدم بزنید نمونه های عالی از شمعدان و شیشه های مرغوب خواهید یافت.

۴_ ژست گرفتن در پیزا

دیدار از ایتالیا بدون ژست گرفتن و عکس گرفتن از برج کج پیزا لطفی ندارد. بهترین راه برای دیدن آن این است که بعد از ظهر سر راه رفتن به فلورانس توقف کنید. شهر پیزا چیز خاص دیگری ندارد و فاصله برج تا ایستگاه قطار، پیاده هم طی شدنی است. اگر می خواهید از بیرون آن را تماشا کنید یا اطرافش قدم بزنید، هزینه ای ندارد ولی با پرداخت هزینه تور می توانید یک ساعت آن بالا باشید. بازار دست دوم فروش ها جلوی ورودی صومعه هم قیمت های عالی دارد.

۵_ تندیس داوود نبی (Michelangelo’s David)

فلورانس بابت هنر رنساسن معروف است. یکی از معروف ترین آن ها مجسمه داوود (ع) ساخته میکل آنژ است. می توانید در جایگاه آن در گالری آکادمیا (Accademia) آن را ببینید یا با یکی از کپی های آن در پلاتسو وکیو (Palazzo Vecchio) یا در پیاتزاله میکل آنژ(Piazzale Michelangelo) ژست بگیرید. مکان دومی دید جهان بین زیبایی به شهر فلورانس دارد و می توانید اول با اتوبوس و بعد با پای پیاده از طریق پونته ویکیو (Ponte Vecchio) معروف به آن جا بروید. پونته ویکیو قدیمی ترین پل فلورانس و بسیار معروف است و جواهر فروشی های دو طرف آن بسیار مشهور می باشند.

۶_ خوردن و نوشیدن هر چه در ایتالیا یافت می شود

غذاهای ایتالیایی معروفند پس اگر در ایتالیا هستید حتما آن ها را امتحان کنید. اگر در فلورانس هستید یک روزه به حومه توسکان بروید و چیانتی و زیتون را امتحان کنید. در آمالیف از لیمون چلوی (Limoncello) محلی لذت ببرید. در ونیز اسپریتز (Spritz) را که با پروسکو گازدار درست شده میل کنید. اگر موقع کارناوال (Carnivale) آنجا هستید، دونات ونیزی (Fritole) شیرین را هم امتحان کنید. راستی، ژلاتو (gelato بستنی ایتالیایی)یادتان نرود. در فلورانس به لاکارائیا (La Carraia) بروید و در آفتاب سوزان توسکان، این خوراکی ضدآفتاب را امتحان کنید.

۷_استراحت کردن در ساحل آمالفی

کل خط ساحلی در امتداد این نوار خلیج سالرنو (Salerno) جزو میراث یونسکو است و تابستان ها مملو از آدم می شود. اگرچه سواحل کوچک هستند اما اب فیروزه ای و مناظر زیبایش موقع تابش آفتاب، بسیار پرطرفدار می شود. می توانید در شهر قدیم آمالفی، راولو (Ravello) و پوزیتانو (Positano) گردش کنید یا بکراست به کاپری (Capri) بروید. طی ماه های تابستان می توانید با قایق به آنجا بروید. یک روز را صرف گشت و گذار کنید یا چند شب آن جا بمانید و از این جزیره کوچک مدیترانه ای لذت ببرید. سعی کنید با تله کابین به کوه سولارو (Solaro) یا به دیدن غار (Blue Grotto) بروید.

8 تفریح برتر در ایتالیا 8

۸_ قدم زدن در چینکو تره

چینکو تره به فارسی می شود پنج جزیره و منطقه آن همین طور است. پنج روستای کوچک بر روی صخره در امتداد ساحل ایتالیا قرار دارند این مکان جزو یکی از ۸ تفریح برتر در ایتالیا میباشد. روستاها با مسیری پیاده رو از تپه ها یا با قطار به هم راه دارند. بهترین روش گشتن در این منطقه و دیدنی های خیره کننده آن ها شروع از یک سمت و قدم زدن تا روستای بعدی در طول روز، و بیتوته کردن شبانه در یک مسافرخانه محلی است.

8 تفریح برتر در ایتالیا 9

هر روستایی جنب و جوش خودش را دارد اما باید حتما کورونیلیا را ببینید. خانه های سنگی، کوچه های باریک و قطار کوچک از تپه تا ساحل، کل دنیای قدیم هستند. غروب از نوک یک صخره در انتهای روز نفس را در سینه حبس می کند و موسیقی زنده در میدان آن ها در غروب روشی بی نظیر برای آشنایی با محلی هاست.

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا،اخذ ویزای ایتالیا و در نهایت اقامت در ایتالیا با تور ایتالیا پیش روی شما خواهیم گذاشت.

منبع :

placestoseeinyourlifetime

دسته بندی :ایتالیا

نظرات