تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

۵ نکته اصلی قبل از تقاضای تحصیل در آمریکا

۲۱ آبان ۱۳۹۵
۵ نکته اصلی قبل از تقاضای تحصیل در آمریکا

برنامه ریزی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آمریکا
دانشگاه ایالت متحده مقصد تحصیلی رویایی دانشجویان جهان است. درخواست دانشجویان بین المللی به دانشگاه های آمریکا برای مقطع کارشناسی ارشد هر سال رو به افزایش است. تعداد قابل توجهی از دانشجویان می خواهند بعد از تمام کردن دوره کارشناسی، در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهند. اگر شما هم چنین قصدی دارید در اینجا ۵ نکته در مورد کارهایی که قبل از فرایند درخواست تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آمریکا باید انجام دهید، آورده شده:
گرفتن مدرک GRE
GRE یا امتحانات فارق التحصیلی آزمون استانداردی است که داشتن آن برای بسیاری از فارق التحصیلان مدارس در آمریکا ضروری است.  تنها در نظر گرفتن آن برای تحصیلات تکمیلی کمی مشکل است. توصیه می شود که اولین آزمون GRE  خود را حداقل یکسال قبل از تصمیم گیری نهایی در مورد درخواست تحصیلی تان بدهید. بنابراین شما زمان کافی خواهید داشت که اگر نمره حد نصاب دانشگاه مد نظر خود را کسب نکردید، نمره خود را بهتر کنید. علاوه براین نمی توان قاطعانه گفت که نمره GRE  شما بخش عمده ای از درخواستتان را تشکیل می دهد. حقیقت این است که مقالات و عملکرد مقطع کارشناسی شما نیز مهم است. نمره GRE خوب آمادگی شما را برای ثبت نام در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه آمریکا نشان می دهد مخصوصا اگر شما انگلیسی زبان نباشید.
تأمین بودجه تحصیل خود  
دولت آمریکا قانون خاصی برای عملکرد شهریه موسسات آموزشی خود در نظر نگرفته است. بنابراین اختلاف زیادی میان شهریه دانشگاه های مختلف آمریکا وجود دارد. بنابراین شما باید گزینه های خود را قبل از درخواست تحصیلی تان بسنجید و چنانچه شما بودجه مالی کمی دارید دانشگاه هایی که برنامه های بورسیه ای ارائه می دهند جستجو کنید. علاوه براین شما شانسی برای بورسیه هایی که براساس شایستگی دانشجوست، دارید. بسیاری از دانشگاه ها در آمریکا اغلب با موسسات خیریه همکاری دارند و بورسیه های ۶۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ دلاری  براساس شایستگی دانشجویان به دانشجویان بین المللی ارائه می دهند. اگرچه برای گرفتن این بورسیه ها شما باید مهارت علمی بی نظیری در طول دوره تحصیلی تان نشان دهید. بنابراین شما می توانید امتحان کنید و برنامه دانشجویی فولبرایت برای تحصیلات تکمیلی خود تقاضا کنید که اگر شما واجد شرایط باشید به طور کامل شهریه شما و هزینه های مربوطه را تحت پوشش قرار می دهد .
زبان انگلیسی
زبان تدریس در دانشگاه های آمریکا انگلیسی است. بنابراین افراد غیر انگلیسی زبان نیاز به آن دارند تا قبل از آنکه برای تحصیل در یک موسسه آمریکایی پذیرفته شوند، مهارت های مورد نیاز در زبان را کسب کنند. آزمون نرمال زبان انگلیسی بعنوان یک زبان خارجی (TOEFL) یک آزمون لازم است اگرچه بسیاری از دانشگاه ها IELTS را نیز می پذیرند. توصیه می شود که یکسال قبل از اینکه در خواست تحصیلی بدهید در آزمون شرکت کنید درست مانند GRE و این شانس را به شما می دهد که چنانچه نمره قابل قبولی بار اول نگرفتید، بتوانید نمره خود را بهتر کنید زیرا هنوز در مرحله تطابق هستید مرحله ای که هنوز در حال آشنا شدن با آزمون هستید. به محض اینکه شما بفهمید آزمون عملا چه می خواهد، می توانید بالاترین نمره را کسب کنید.
ویزای آمریکا
شما ممکن است به دانشگاه رویایی خود برسید اما تصمیم گیری نهایی در مورد تحقق برنامه تان برای تحصیل در آمریکا بعهده مقامات سفارت است. اینکه به شما ویزای f1 برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آمریکا داده می شود یا نه، به چگونگی مصاحبه شما، ثبات مالی تان و شایستگی علمیتان بسته است. شما باید از تقاضا نامه تان مطمئن باشید و خود را کامل برای سوالات آماده کنید. شدیدا توصیه می شود که به این احساس که درآمد بالقوه تان از عهده تمامی مخارجتان برمی آید اعتماد نکنید. همیشه به جای اینکه در آینده چه خواهید داشت به چیزهایی که دارید بچسبید. علاوه براین به مامور ویزا نشان دهید که شما مشتاق گرفتن مدرکتان هستید که این می تواند از طریق دانشگاهی که انتخاب کرده اید برای شما مقدور باشد. بعنوان مثال شما می خواهید در رشته علوم کامپیوتر ادامه تحصیل دهید و وارد کالجی می شوید که به دلیل پژوهش و کار علمی اش در این رشته شناخته شده است. اکنون متقاعد کردن مامور ویزا در مورد ماهیت اصلی تصمیم تان راحت تر است.
کارآموزی در طول تحصیل
بسیاری از دانشجویان بین المللی تصور غلط دارند که ویزای دانشجویی f1 باعث محدودیت هایی در درخواست کارآموزی می شود زیرا به شدت از کسب کار ممانعت می کند. این درست نیست، در طول تحصیل با ویزا f1، دوره کوتاهی حدود ۹ ماه قبل از واجد شرایط شدن شما برای آموزش عملی مربوط به برنامه تحصیلی (CPT) وجو دارد که به شما در طول دوره کارآموزیتان حقوق پرداخت می شود. معمولا محدودیت هایی در مورد اینکه چه کسی می تواند تقاضای CPT کند وجود دارد بنابراین شما مجبورید با هماهنگ کننده امور دانشجویان بین المللی در این مورد در تماس باشید. در نهایت به دنبال دانشگاه های شهرهای بزرگ باشید که امکان درآمدهای بیشتری برای شما در دوره کارآموزیتان و همچنین افزایش احتمال استخدامتان توسط یک شرکت بومی پس از فارق التحصیلی را دارند.
به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
دسته بندی :سایر

نظرات