تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

۴ جاذبه توریستی در اتریش

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
۴ جاذبه توریستی در اتریش

اتریش یکی از پرطرفدارترین مقاصد گردگشری تعطیلات در اروپا، کل سال توریست ها را جذب خود می کند و زمستان ها به اندازه تابستان ها در مناطق زیبای کوهستانی اش، پذیرای جمعیت است. مسافران هم جذب زیبایی خیره کننده این ایالت های آلپی می شوند و هم جذب شهرهایی مثل وین، پایتخت تاریخی این کشور و سالزبورگ زیبا، محل تولد ولفگانگ آداموس موتزارت می شوند. اتریش که یکی از کوچک ترین کشورهای اروپایی است، سرزمین مناطق مرتفع و کوهستانی است و شرق آلپ، ۶۰ درصد قلمرو آن را به خود اختصاص داده است. رود دانوب از غرب تا شرق در بخش شمالی کشور به مسافت ۳۵۰ کیلومتر امتداد دارد و به جاذبه بیشتر آن می افزاید.
تور اتریش برای بازدید از زرادخانه استیری (Landeszeughaus)
در قلب گراز (Graz) زرادخانه استیری قرار دارد. این ساختمان که در سال ۱۶۴۴ ساخته شده است جایگاه مجموعه دیدین از سلاح ها و مهمات به خوبی حفظ شده قرن هفدهم است-در واقع آن قدر کافی که بتواند ۳۲۰۰۰ نفر را با کلاهخود و سلاح تجهیز کند. اگر به گراز رفتید حتما لاندهاوس (Landhaus) را هم ببینید. این مکان که به سبک رنسانس در سال های ۶۵-۱۵۵۷ ساخته شده، دارای نمای اصلی است که پنجره های گرد و یک ایوان، حیاطی با طاق های زیبا و کلاه فرنگی های سه طبقه در دو جهت به همراه یک فواره رنسانسی است. در تالار شوالیه ها نیز سقف گچکاری شده متعبق به سال ۱۷۴۶ می بینید.
تور اتریش برای بازدید از شاخ کیتزبولر (Kitzbüheler Horn)
در ارتفاع ۱۹۹۸ متری، شاخ کیتزبولر در منطقه تیرول یکی از دیدنی ترین قله های بسیار اتریش است. این قله که با تله کابین از طریق پلتزرالم (Pletzeralm) یا با صعود از روستای کیتزبوهل (Kitzbühel) قابل دسترسی است، چشم اندازه باشکوهی عرضه می کند: در سمت جنوب از تاورن رادشتاتر (Radstädter Tauern) تا آلپ اوتزتال (Ötztal Alps)؛ از شمال به کایزرکبیرگ (Kaisergebirge) در همان حوالی؛ از غرب به آلپ لختال؛ و از شرق به هوخ کونیگ (Hochkönig). در سمت جنوب شاخ کیتزبولر، هورن کوفلی (Hornköpfli) 1772 متری قرار دارد که با تله کابین هم قابل دسترسی است. در قله آن علاوه بر چشم اندازهای خارق العاده، گیپ فل هاوس (Gipfelhaus) خانه فوق العاده ای در اوج کوه، یک نمازخانه، یک رستوران و یک باغ آلپی را هم خواهید دید. طی فصل اسکی، کوه های مجاور کیتزبوهل پر از اسکی بازهای سرتاسر جهان است.
تور اتریش برای بازدید از صومعه ملک بندیکتاین
صومعه ملک یکی از معروفترین مکان های ترک دنیا است و ساختمان های چشم نواز آن در هفت حیاط پراکنده اند. برجسته ترین بخش این مجموعه با ارتفاع ۳۲۵ متری، انتهای غربی و کلیسای دو برجی است که بر محوطه تراسی نیم دایره ای سر به فلک کشیده اند. این صومعه که روی یک صخره بر فراز شهر ملک جا خوش کرده است و بر دانوب مشرف است، دلایل کافی به شما می دهد که چند ساعتی را صرف گشتن در آن کنید: آرامگاه سنت کولومان (Coloman) اهل استاکراو (Stockerau)؛ بقایای اولین خاندان حاکم اتریش یعنی خانه بابن برگ (Babenberg)؛ راهرو سلطنتی ۱۹۶ متری با تصاویر حاکمان اتریش از جمله یک تصویر از بانوی امپراتور ماریا ترزا؛ و اتاق های سلطنتی با نگاره های مربوط به تاریخچه صومعه و مجسمه ها و نقاشی های آن.
تور اتریش برای بازدید از کریملر آخ: بلندترین آبشارهای اتریش
 کریملر آخ در سه آبشار دیدنی مختلف و از ارتفاع ۳۸۰ متری فرو می ریزد و برای روستای مجاور خود یعنی کریمل (Krimml)، مناظر توریستی زیبایی خلق کرده است. کریمل در ارتفاع ۱۰۷۶ متری، بر فراز سالزاختال (Salzachtal) و در یک دره پردرخت، مکانی شگفت انگیز برای توقف عاشقان پیاده روی است. علاوه بر پیاده روی های عالی به سمت آبشار، صعود به شت بروک (Schettbrücke) و بعد از آن رفتن به تاورن هاوس کریملر هم هست. از این جا به بعد، کوه نوردهای حرفه ای می توانند از گلاکن کارکوف (Glockenkarkopf) 2911 متری بالا بروند و به مرز ایتالیا برسند.
دسته بندی :اتریش

نظرات