تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

۳ بیمه دانشجویی مهم در کانادا

۲۴ مهر ۱۳۹۵
۳ بیمه دانشجویی مهم در کانادا

اگر تصمیم به ادامه تحصیلات عالی در کانادا دارید یک عامل بسیار مهم بیمه می باشد. سه نوع بیمه بسیار مهم را باید در نظر داشته باشید: بیمه مسافرت، بیمه ایالتی سلامت در کانادا و بیمه خصوصی سلامت. این بیمه ها شبیه به یک سپر عمل کرده و هنگامی که وسایل شما در حمل و نقل آسیب می بیند، در طول مسافرت مجروح می شوید، حوادث پیش بینی نشده مانند دزدی و غیره رخ می دهند از شما محافظت می کنند. بیمه در زمان بحران نجات دهنده شما می باشد.

انواع بیمه که قبل از ورود به کانادا باید داشته باشید

بیمه سفر

بیمه سفر در مسافرتهای طولانی بسیار مهم می باشد. مخصوصا وقتی برای تحصیلات عالی به یک کشور خارجی می روید چیزهای ارزشمندی مانند لپ تاپ، تبلت،  مبایل، دوربین، جواهر، لباس و غیره همراه خود دارید. از دست دادن یا آسیب رسیدن به این چیزها و یا سایر موارد داخل چمدانتان می تواند خرج زیادی برای شما داشته باشد. در اینگونه موارد بیمه سفر مهم می باشد.

بیمه سفر با پوشش دهی بیشتر در صورت از دست دادن یا آسیب رسیدن به متعلقات شما و یا در شرایط بحرانی که نیاز به مراقبت فوری پزشکی دارید مفید می باشد.

بیمه ای که موارد زیر را پوشش دهد کافی است:

  • بیمه وسایل شخصی شما
  • بیمه جراحات ناشی از تصادفات و بیماریهای ناگهانی
  • سرویس ها و کمکهای اورژانسی بیست و چهار ساعته
  • بیمه دارایی های آسیب دیده، گمشده یا دزدیده شده مانند زیور آلات، بار و بنه، مدارک، دوربین ها و غیره
  • بیمه در زمان کنسل کردن رزرو هتل، پرواز و سایر رزروهای حمل و نقل به خاطر بیماری ناگهانی، فوت در خانواده، یا موقعیتهای اورژانسی دیگر که نیاز به کنسل کردن سفر دارید.

مراقبت بهداشت ایالتی

دانشجویان بین المللی در کانادا تحت پوشش سرویسهای پزشکی پیشگیرانه و اصلی زیر نظر سیستم مراقبت بهداشت ایالتی می باشند. تمام دانشجویان بین المللی حق داشتن کارت مراقبت بهداشت ایالتی را که برای دسترسی به این سرویس لازم است دارا می باشند. به هرحال، مراقبت دندان، مراقبت بینایی، داروهای تجویزی و برخی از سرویسهای تست تشخیصی تحت پوشش این برنامه نمی باشند.

برخی سرویسها مانند بستری شدن تا حدی بیمه می شوند. این موضوع منجر به هزینه های بالای پزشکی در صورت بستری شدن چند روزه در بیمارستان می شود. در این شرایط یک بیمه خصوصی سلامت در کانادا سودمند خواهد بود.

بیمه سلامت خصوصی

داشتن بیمه سلامت خصوصی برای خود در کانادا همیشه مطمئن تر است. دلیل اصلی این است که این بیمه تحت برنامه های ایالتی از یک ایالت به ایالت دیگر فرق می کند. برنامه های مراقبت سلامتی ایالتی در هنگامی که در ایالت دیگری هستید ممکن است پذیرفته نباشد. اگر بیرون از ایالت خود نیاز به کمک پزشکی دارید یک بیمه خصوصی سلامت مفید خواهد بود. همچنین بیمه های خصوصی سلامت سرویسهایی همچون داروهای تجویزی، هزینه های دندان، اتاقهای خصوصی بیمارستان، سرویسهای آمبولانس و غیره را پوشش می دهند که ممکن است تحت پوشش بیمه سلامت ایالت یا سرزمین شما نباشد.

به عنوان یک دانشجوی بین المللی گرفتن بیمه سلامت خصوصی قبل از ورود به کانادا سودمند خواهد بود. همچنین گرفتن بیمه خصوصی سلامت در کشور خودتان نسبت به کانادا بسیار راحت تر و مناسبتر خواهد بود.

به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
دسته بندی :سایر

نظرات