تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

۱۰ مورد کلیدی در مورد ویزای H1B آمریکا

۴ بهمن ۱۳۹۵
۱۰ مورد کلیدی در مورد ویزای H1B آمریکا

چگونه پیش از موقع کارفرمای من می تواند ویزا H1B را تنظیم کند؟
 اولین کارفرمای شما می تواند تا ۶ ماه قبل از تاریخ شروع دادخواست H1B را تنظیم کند. بعنوان مثال در صورتیکه تاریخ شروع دادخواست شما اول اکتبر ۲۰۱۵ باشد اولین کارفرما شما می تواند آنرا در یک آوریل ۲۰۱۵ تنظیم کند.
در صورتیکه پرونده من تحت روند عادی باشد چه مدت طول می کشد تا خدمات مهاجرتی و شهروندی آمریکا USCIS)) دادخواست من را به جریان درآورد ؟
معمولا در یک روند عادی USCIS برای به نتیجه رساندن و تحویل دادن ویزا H1B بین ۶۰ تا ۹۰ روز زمان می خواهد. با این وجود شما گزینه ای برای سرعت دادن به روند کار طی ۱۵ روز کاری با تقبل هزینه بیشتر بصورتیکه شما باید ۱۲۲۵ دلار بیشتر پرداخت کنید، دارید.
در حال حاضر درخواست ویزا H1B من در دست اقدام است چگونه می توانم آنرا به گزینه تقبل هزینه بیشتر تبدیل کنم؟
بدون شک شما می توانید در هر زمان در طی روند ویزا با پرداخت ۱۲۲۵ دلار به USCIS به طرح پرداخت هزینه بیشتر تغییر وضعیت دهید. کارفرمای خود را از تغییر دادخواست خود به روند پرداخت هزینه بیشتر مطلع کنید آنها تمامی کارهای دفتری مورد نیاز را انجام می دهند.
در حال حاضر من ویزا H1B دارم و می خواهم کارفرمایم را تغییر دهم، چه مدت طول می کشد تا کارفرما جدیدم روند ویزا H1B را تنطیم کند؟
به طور معمول حدود ۶۰ تا ۹۰ روز طول می کشد تا USCIS ویزا H1B را تحویل دهد. همیشه یه یاد داشته باشید که گزینه ای برای سرعت بخشیدن به روند کار با تنظیم روند ویزا بصورت گزینه پرداخت هزینه بیشتر که فقط ۱۵ روز زمان می برد، دارید. علی رغم روندی که انتخاب می کنید شما می توانید با کارفرمای جدیدتان روزی که دادخواست را با USCIS تنظیم می کنید شروع به کار کنید.
من کارفرمای خود را تغییر داده ام حالا نظرم عوض شده و می خواهم به کارفرمای قبلی خود برگردم آیا این ممکن است؟
بله! هنگامیکه USCIS دادخواست ویزا H1B شما را تأیید کرد تا زمانیکه اعتبار آن تمام شود یا کارفرمایتان آن را فسخ کند معتبر خواهد بود. در صورتیکه هیچ یک از آنها اتفاق نیفتد شما می توانید خیلی خوب بدون تنظیم مجدد دادخواست به کارفرما قبلی خود بازگردید.
در حال حاضر من  ویزا H1B دارم  اما توسط کارفرمایم اخراج شده ام. چقدر مهلت دارم تا از کشورخارج شوم؟
در اینجا خبرها بد است. شما بلافاصله بعد از فسخ قرار دادتان باید از کشور خارج شوید متاسفانه هیچ مهلتی ندارید. شما بایستی قبل از فسخ قرارداد برای تغییر وضعیت پرونده تشکیل دهید. با این وجود در حقیقت USCIS کمتر از ۱۰ روز از وضعیت اخراج را چشم پوشی می کند. بنابراین به محض فسخ قرارداد خیلی زود تا جائیکه ممکن است برای تغییر وضعیت باید تشکیل پرونده دهید.
براساس قوانین فعلی ویزا H1B آیا من می توانم در زمانیکه هنوز وضعیت ویزای H1B اعتبار دارد به مسافرت بروم؟
بله. شما می توانید با وضعیت ویزای H1B به مسافرتهای طولانی بروید بدون آنکه بر وضعیت شما تاثیر بگذارد. به محض رسیدن شما فورا می توانید تا زمانیکه ویزای H1B تان اعتبار دارد به کار خود ادامه دهید.
شرکت من شروع به اخراج کارکنان اش کرده است، من احساس می کنم به زودی نوبت من می شود، چه گزینه های برای ماندن قانونی من در آمریکا وجود دارد؟
در این موارد پیش از موعد برنامه ریزی کردن بسیار حائز اهمیت است. راه حل مساعد یافتن کارفرما ضمانت کننده دیگر و انتقال ویزا H1 به آنهاست. در صورتیکه شما شانس پیدا کردن شغل را نداشتید گزینه دیگر تنظیم پرونده فوری برای تغییر به ویزای توریستی B-2 است که به شما این امکان را می دهدکه به طور قانونی بعنوان یک توریست در آمریکا بمانید درحالیکه به دنبال یافتن شغل یا برگشت به مدرسه اید.
من در ابتدا در وضعیت ویزا H1B بودم و اکنون به ویزای F1 تغییر وضعیت داده ام. چه زمان می توانم دوباره به وضعیت ویزای H1B بازگردم آیا صلاحیت ویزای H1B 6 ساله یا بیش از آن را دارم؟
نه مدت زمان ویزای H1B 6 ساله دوباره قابل تنظیم نیست مگر آنکه کاندید حداقل یکسال آمریکا را ترک کند.
آیا می توانم با داشتن وضعیت ویزای H1B شرکتی تأسیس کنم؟
بدون قید و شرط شما می توانید شرکت خود را تأسیس کنید. با این وجود شما نمی توانید در آن کار کنید مگر آنکه ویزا H1B تأیید شده ای برای شرکت داشته باشید. شما همیشه گزینه ای برای استخدام دارندگان گرین کارت یا شهروندان آمریکایی بعنوان مدیر عامل شرکتی که فعالیتهای روزانه را بعده دارد، دارید. همچنین شما می توانید فقط یک شرکت  C-Corp  (شرکت خصوصی) یا LLC  (شرکتی با مسئولیت محدود) تأسیس کنید اما نمی توانید شرکت S-Corp (شرکت دولتی) تأسیس کنید (تنها شهروندان آمریکایی می توانند شرکت S-Corp تشکیل دهند).
من در وضعیت ویزا H1B هستم می توانم شرکت خود را تأسیس کنم و برای شرکت خودم کار کنم؟
تا انجائیکه به تأسیس شرکت تحت ویزای H1B مربوط می شود جواب مثبت است بله شما می توانید شرکت خود را تأسیس کنید.
شروع تجارت در آمریکا به طور شگفت انگیزی ساده است_ساختارهای قانونی مختلفی وجود دارد که شما می توانید براساس آنها تجارتی را آغاز کنید. مالکیت انحصاری، شراکت، شرکت و شرکتی با مسئولیت محدود تعداد کمی از ساختارهای قانونی هستند که شخص می تواند یکی از آنها را برای انجام تجارت انتخاب کند. با این وجود هر یک از این موجودیت ها برای اهداف مختلفی مجاز به فعالیت هستند، یک زیر فصل شرکت C موجودیتی است که از نقطه نظر قانونی از همه برای شما مناسب تر است. یک شرکت سهامداران خود را دارد. شرکتها باید حداقل یک مالک داشته باشند، مالک ها سهامداران یا صاحبین سهام نامیده می شوند. برای اشخاصی که ویزای H1B دارند هیچ محدودیتی در مورد داشتن سهام در یک شرکت وجود ندارد همچنین هیچ محدودیتی هم در مورد سهام هایی که شخص یه خود اختصاص می دهد وجود ندارد. می شود گفت که اشخاصی که ویزای H1B دارند می توانند با داشتن نقشی منفعل در شرکت خود راحت استراحت کنند_منفعل به معنی این است که آنها نمی توانند به طور مستقیم در فعالیت های روزمره شرکت مشارکت کنند. مسلما سهامدار بودن یا یکی از اعضا هیئت مدیره بودن نقش منفعلی است. آنها مستقیما در اداره کردن یک تجارت مشارکتی ندارند. از نطقه نظر قانونی من دلیلی نمی بینم که شما نتوانید شرکت خود را تأسیس کنید_ برنامه ریزی برای شرکت ، تصمیم گیری و استخدام کارمندانی  که واقعا تمامی فعالیت های روزمره شرکت را بپذیرند.
بنابراین اکنون به نکته دشوار می رسیم، شما ویزای H1B دارید و تصمیم گرفته اید که برای شرکتی که خودتان تأسیس کرده اید کار کنید بنابراین شرکت باید ویزای H1B شما را ضمانت کند. با این وجود USCIS می خواهد مطمئن شود که شرکت تنظیم کننده دادخواست ویزای H1B از ارتباط کارفرما_کارمندی که بین درخواست کننده و ذینفع وجود دارد مطمئن است و شرکت حق کنترل اعمال ذینفع مانند توانایی استخدام، اخراج و نظارت بر او را دارد.  USCIS  همچنین اظهار می کند که کارمندی بیشینه یک شرکت ضمانت کننده دارد و تنها خودش گزارش می کند ممکن است قادر به برقراری ارتباط معتبر استخدامی برای اهداف ویزای H1B نباشد.
می شود گفت که براساس وضعیت ویزا شما می توانید در آمریکا شرکتی تأسیس کنید. با این وجود استفاده از شرکت  برای ضمانت ویزا H1B تقریبا غیر ممکن است بخاطر این حقیقت که توافق ارتباط درست کارفرما/کارمند رعایت نمی شود. مسلما زمانیکه سهامدار یک شرکت بعنوان مالک حقیقی آن برای دریافت سود در نظر گرفته شود اما هنگامیکه بعنوان کارمندی که کاملا مجاز نیست در نظر گرفته شود هیچ گونه غرامتی نمی پردازد. شرکت جدید شما می تواند ویزا H1B را ضمانت کند اما نه ویزا H1B خودتان را.
دسته بندی :آمریکا

نظرات