تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

یافتن شغل پس از مهاجرت به امریکا

۲۰ آذر ۱۳۹۴
یافتن شغل پس از مهاجرت به امریکا

یکی از مهمترین مسائلی که بیشتر مهاجران پس از ورود به امریکا مجبور به انجام آن هستند پیدا کردن یک شغل است. این مسئله ای است که اکثر افراد به عنوان یک چالش به آن نگاه می کنند. پیدا کردن یک شغل در امریکا حتی برای افرادی که در آن جا زندگی می کنند نیز کار آسانی نیست. اما خوشبختانه برای مهاجران، مراکزی برای کمک و راهنمایی در جهت یافتن شغل وجود دارد.

در کل پروسه پیدا کردن شغل برای مهاجران چندان فرقی با بقیه ندارد. فقط یک سری چالش های اضافه تر برای آن ها وجود دارد. اولین آن ها زبان است؛ در صورتی که به زبان انگلیسی آشنایی خوبی ندارید پیدا کردن شغل برای شما خیلی سخت خواهد شد. شما ممکن است مجبور شوید به دنبال کارهایی بروید که حقوق کمی دارند ولی نیاز کمی هم به دانستن زبان انگلیسی دارند. اما اگر به دنبال شغل خوب هستید حتما باید مهارت در صحبت کردن زبان خود را افزایش دهید. مکان های زیادی برای آموزش زبان انگلیسی وجود دارد که شما می توانید با گذراندن این دوره ها مهارت مکالمه زبان انگلیسی کسب کنید.

یکی دیگر از چالش های بزرگ که مهاجران با آن روبرو می شوند این است که آن ها ثابت کنند که آموزش ها و تجربه کافی برای شغلی که می خواهند را دارند. حتی این که آیا این آموزش ها و تجربه آن ها مطابق با استاندارد های امریکا می باشد یا نه نیز یکی دیگر از مشکلات آن ها است. برای حل چنین مشکلاتی نیز در اکثر شهرهای امریکا مراکزی وجود دارند که به مهاجران در این زمینه کمک می کنند.

وقتی شما بتوانید به زبان انگلیسی صحبت کنید و همچنین نشان دهید که توانایی های لازم را دارید، مرحله بعدی این است که بدانید کجا چه شغل هایی وجود دارد. این جاست که تازه کار شما سخت می شود و این سخت ترین مرحله در تمام زندگی هم برای مهاجران و هم برای افراد مقیم امریکا است.

شما باید به دنبال موقعیت های شغلی موجود باشید و با هر کسی که می شناسید صحبت کنید تا ببینید شغلی برای شما دارند یا نه/بعد از این که یک موقعیت شغلی پیدا کردید باید رزومه خود را برای آن ها ارسال نمایید.

مطمئنا برای پیدا کردن یک شغل منایب بایر رزومه خوبی داشته باشید. در اکثر شهرهای امریکا مراکز حرفه ای طراحی شده اند که به شما در این زمینه ها کمک می رسانند مانند این که چگونه یک رزومه بنویسید و یا نامه درخواست خود را چگونه ارائه دهید و همچنین این که کجا می توانید شغل پیدا کنید. کمک گرفتن از این مراکز کمک بزرگی به شما در یافتن شغل در امریکا خواهد کرد.

به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
دسته بندی :سایر

نظرات