تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

گردشگری در استرالیا

۱۱ خرداد ۱۳۹۶
گردشگری در استرالیا

گردشگری استرالیا جزء مهمی از اقتصاد آن می باشد. در سال مالی ۲۰۱۴/۲۰۱۵، گردشگری استرالیا ۳ درصد از تولید ناخالص آن را با کمکی برابر با ۴۷٫۵ میلیون دلار به اقتصاد آن تشکیل میداد. گردشگری داخلی بخش قابل توجهی از صنعت گردشگری را تشکیل می دهد، که برابر با ۷۳ درصد از کل تولید ناخالص داخلی گردشگری مستقیم آن می باشد. در سال ۲۰۱۵، ۷٫۴ میلیون نفر گردشگر وارد استرالیا شدند. گردشگری سبب اشتغال ۵۸۰۰۰۰ نفر در سال ۲۰۱۴-۲۰۱۵، برابر با ۵ درصد نیروی کار استرالیا گردید. حدود ۴۳٫۷ درصد از افرادی که در صنعت گردشگری استخدام شدند به صورت پاره وقت بوده است. همچنین گردشگری به میزان ۸ درصد به کل درآمد حاصل از صادرات استرالیا در سال ۲۰۱۰-۲۰۱۱ کمک کرد.
مقصد های محبوب در استرالیا شامل شهرهای ساحلی سیدنی، بریزبن و ملبورن می شود، همچنین دیگر مقاصد پر طرفدار عبارتند از منطقه کوئینزلند، ساحل گلد، و گریت بریر ریف، به عنوان بزرگترین تپه ساحلی جهان. اولورو (Uluru) و دیگر مناطق دور افتاده استرالیا، همانند بیابان تاسمانی از دیگر مناطق محبوب آن می باشند. حیات وحش منحصر به فرد استرالیا نیز نکته قابل توجه دیگری برای گردشگران این کشور می باشد.
صنعت توریسم استرالیا
علارقم چالش های جهانی اقتصادی و بلایای طبیعی در سال ۲۰۱۰-۲۰۱۱، رشد گردشگری استرالیا با افزایش (تا حدود ۴٫۴ درصد نسبت به سال قبل، عمدتاً به دلیل افزایش تعداد گردشگران از خارج از استرالیا) مواجه گردید. با توجه به بالا رفتن ارزش دلار استرالیا، سال ۲۰۱۰-۲۰۱۱ همچنین شاهد رکورد خروج ۷٫۴ میلیون نفر از ساکنان استرالیا برای مدت زمان کوتاهی از آن بوده که این مقدار افزایشی برابر با ۹٫۹ درصد را نسبت به سال ۲۰۰۹-۲۰۱۰ دارا بوده است. گردشگری داخلی به اندازه نیمی از میزان بین المللی آن در سال ۲۰۱۰-۲۰۱۱ افزایش داشت (۲٫۱ درصد در مقایسه با ۴٫۴ درصد). دولت استرالیا در تاریخ ۱۵ نوامبر سال ۲۰۱۰ پتانسیل صنعت گردشگری آن درسال ۲۰۲۰ را منتشر نمود و تخمین زد که ارزش صنعت گردشگری استرالیا به سرعت به ۱۴۰ میلیون دلار خواهد رسید. این افزایش عمدتاً ناشی از بازارهای در حال ظهور کلیدی، از جمله بازار چین، که تخمین زده شده تا سال ۲۰۲۰ بیشترین کمک کننده به صنعت گردشگری استرالیا خواهد بود، می باشد. تعداد گردشگران چینی از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۱۲ بیش از دو برابر شده و برای اولین بار از تعداد گردشگران انگلیسی بیشتر شده است. در سال ۲۰۱۳، بازار چین بیشترین نرخ رشد را داشته است. براساس گفته های مدیر گردشگری استرالیا اندرو مکووی، چینی ها بیشترین مقدار را در میان سایرین در استرالیا هزینه می کنند.
ویزای توریستی استرالیا
تمامی گردشگران در استرالیا، به غیر از نیوزیلند، نیازمند اجازه برای ورود به استرالیا می باشند. بسیاری از کشورها نیازمند یک ویزای کامل می باشند. دارندگان گذرنامه از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و همچنین کشورهای منطقه شنگن و ایالت های کوچک اروپایی تنها نیازمند ارسال درخواست خود برای مجوز ویزای الکترونیکی می باشند. شهروندان برخی از کشورهای شرق آسیا و OECD نیز امکان درخواست برای مجوز سفر مشابهی را دارند.
دسته بندی :استرالیا

نظرات