تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

کیفیت امکانات آموزشی آمریکا | فواید امکانات مناسب قسمت ۲

۲۵ آبان ۱۳۹۴
کیفیت امکانات آموزشی آمریکا | فواید امکانات مناسب  قسمت ۲

کیفیت امکانات آموزشی آمریکا

در اکثر رشته های آموزشی در دانشگاه های آمریکا ،امکانات تحقیقاتی نسبت به دانشگاه های ایران برتر می باشد و این مسئله به کیفیت امکانات آموزشی آمریکا می افزاید.ما با ارائه این مقاله اطلاعات شما را در خصوص کیفیت امکانات آموزشی آمریکا افزایش خواهیم داد.


تجربه فرهنگی و اجتماعی

کیفیت امکانات آموزشی آمریکا ، یکی دیگر از مزایای بزرگی که تحصیل در خارج از کشور دارد آشنایی با فرهنگ و ساختار اجتماعی دیگر  کشورها است. البته در مورد آمریکا به دلیل داشتن خاصیت مهاجر پذیری که در سابق داشته، این امکان وجود دارد که بسیاری از فرهنگ های دیگر را نیز بتواند شناخت. دانشگاه های آمریکا به طور متوسط از بیش از ۸۰ کشور دنیا دانشجو می پذیرند. کسب این تجربه هم در سطح شخصی و هم در سطح اچتماعی از ارزش بالایی برخوردار است. همچنین آشنایی با دیگر فرهنگ های دنیا فرصت بسیار مناسبی است برای ارزیابی ضعف ها و قدرت های فرهنگ ایرانی و از طرف دیگر وجود دانشجویان ایرانی در دانشگاه های خارجی تصاویر بسیار مخدوشی که دیگران نسبت به کشور ما دارند را به چالش می کشد.

تجربه بین‌المللی کیفیت امکانات آموزشی آمریکا

همچنین تحصیل در خارج از کشور می تواند امکان کسب تجربه های تحقیقاتی و حرفه ای در سطح استانداردهای بین المللی را فراهم کند. در کشوری مانند آمریکا تحقیقات دانشگاهی از استانداردهای بالای علمی برخوردار است و کار در چنین محیطی باعث رقابت پذیری بین المللی تحقیقاتی یا حرفه ای را امکان پذیر می نماید. جامعه جهانی روز به روز در حال رشد است و با توجه به این مسئله و ورود ایران به سازمان تجارت جهانی آشنایی با ساختار علمی، اقتصادی و صنعتی کشورهای توسعه یافته از هر لحاظ می تواند بسیار ارزشمند باشد.

کیفیت امکانات آموزشی آمریکا در یادگیری زبان

آموزش و یادگیری زبان های خارجی در ایران نیز امکان پذیر است، اما فقط با زندگی کردن در محیط کشورهای خارجی این امکان بوجود می آید که زمینه یادگیری زبان در سطوح پیشرفته تر فراهم می شود. با توجه به این که زبان انگلیسی، در حال حاضر به عنوان استاندارد ارتباطی در تمامی کشورهای دنیا است و یادگیری آن در بسیاری از زمینه های زندگی مفید می باشد.

امکان دریافت کمک هزینه

از مزایای دیگر برای ادامه ی تحصیل در کشورهایی مثل آمریکا داشتن کمک هزینه تحصیلی در سطوح کارشناسی ارشد و دکتراست که در بسیاری مواقع شهریه دانشگاه و بسیاری از اوقات هزینه زندگی را نیز در دوران تحصیل در بر می گیرد. البته امکان دستیابی به کمک هزینه در هر شرایطی هم امکان پذیر نیست.

پایه ای برای مهاجرت

جدا از قضاوت های ارزشی، بسیاری از دانشجویان ایرانی علاوه بر علاقه به تحصیل با امکانات بهتر به تحصیلات خارج از کشور به عنوان پله ای برای مهاجرت نگاه می کنند. با توجه با اینکه گرفتن اجازه اقامت در کشوری مثل آمریکا پس از اتمام تحصیل به طور معمول ۵ سال طول می کشد و در بسیاری از مواقع بسیار دشوار می باشد، این روش به عنوان راه مهاجرت برای جوانانی است که امکان مهاجرت از روش های دیگر را ندارند. معولا در سطح اجتماع, مهاجرت تاثیرات فراوانی را به دنبال دارد که الزاما همیشه مثبت نیست, برای مثال “فرار مغزها” از مسائل مشکل سازی است که کشورمان در گیر آن شده است.

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت آمریکا ، اخذ ویزای آمریکا و در نهایت اقامت در آمریکا با تور آمریکا پیش روی شما خواهیم گذاشت.

دسته بندی :آمریکا

نظرات