تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

کیفیت امکانات پژوهشی آمریکا | کیفیت امکانات آموزشی قسمت ۱

۲۵ آبان ۱۳۹۴
کیفیت امکانات پژوهشی آمریکا | کیفیت امکانات آموزشی قسمت ۱

کیفیت امکانات پژوهشی آمریکا

شما میتوانید با مطالعه این مطلب اطلاعاتی مفید در خصوص کیفیت امکانات آموزشی ،رشد کاری ،شبکه‌های علمی و حرفه ای و آشنایی با کیفیت امکانات پژوهشی آمریکا کسب کنید.


آشنایی با کیفیت امکانات پژوهشی آمریکا

کیفیت امکانات پژوهشی آمریکا ، یکی از پایه های مهم آموزش تحقیقات برای سطوح کارشناسی ارشد و دکترا می باشد و در بعضی مواقع از دروس گذرانده از اهمیت بیشتری برخوردار می باشد. به ویژه برای افرادی که در آینده قصد تدریس در نظام آموزش عالی ایران یا در دانشگاه های خارج از کشور را به عنوان استاد دانشگاه را دارند، داشتن دسترسی به امکانات پژوهشی عالی یکی از پیش نیاز های موفقیت در این هدف است. در اکثر رشته های آموزشی در دانشگاه های آمریکا, امکانات تحقیقاتی نسبت به دانشگاه های ایران برتر می باشد و این مسئله به کیفیت آموزش عالی دانشگاه های آمریکا می افزاید.

کیفیت امکانات آموزشی 

تحصیلات در هر کشوری و هر مؤسسه آموزش عالی می تواند میسر باشد، اما به طور کلی کیفیت آموزشی در سطح کارشناسی ارشد و دکترا نسبت به دانشگاه های ایران بالاتر است. البته این مسئاه در تمامی موارد صدق نمی کند و در بسیاری از رشته ها بهترین دانشگاه های ایران از دانشگاه های متوسط رو به پایین خارج از کشور بهتر است.

رشد کاری در آینده

گرفتن مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا از، یکی از دانشگاه های معتبر در خارج از کشور می تواند باعث دست یابی به امکانات کاری گسترده تری در ایران و دیگر نقاط دنیا شود. در کلی دانشگاه های ایران بطور گسترده ای در خارج از کشور شناخته شده نیستند و به خاطر ارتباط های محدودی که ایران با دنیای بیرون دارد، تصویر مناسبی از نظام آموزشی ایران به جز در مواردی خاص در ذهنیت عموم وجود ندارد. به همین خاطر یافتن کار با مدارک تحصیلی ایران در خارج از کشور نسبتا کاری بسیار دشوار است. همچنین در ایران، فعالیت در بسیاری از مشاغل بخش خصوصی ترجیح می دهند که از فارغ التحصیلان دانشگاه های خارج از کشور را استخدم کنند ، زیرا آنها از تجربه های بین المللی و آشنا بودن به زبان های خارجی و به ویژه انگلیسی برخوردارند.

شبکه‌های علمی و حرفه ای

برای آن دسته از اقرادی قصد دارند در مدت طولانی در محیط های دانشگاهی مشغول به کار باشند و وقت خود را به تحقیقات دانشگاهی سپری کنند ایجاد کردن شبکه های ارتباطی علمی-حرفه ای در دیگر مراکز علمی و فنی دنیا یکی از پیش نیازهای همکاری های علمی به شمار می رود. با توجه به اینکه می توان از طریق شرکت در کنفرانس های بین المللی ارتباطات علمی نیز  ایجاد کرد باید اشاره کرد که تحصیل در دانشگاه های معتبر خارج از کشور این ارتباط را بسیار آسانتر می کند.

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت آمریکا ، اخذ ویزای آمریکا و در نهایت اقامت در آمریکا با تور آمریکا پیش روی شما خواهیم گذاشت.

دسته بندی :آمریکا

نظرات