تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

کوه های آپالیشین امریکا

۱۸ آذر ۱۳۹۴
کوه های آپالیشین امریکا

امریکا با داشتن طبیعتی بی نظیر هر ساله خواستگاه بازدیدکنندگان زیادی از سر تا سر جهان می باشد. یکی از زیباترین مناطق گردشگری امریکا، رشته کوه های آپالاچی یا آپالاچیان می باشد. این رشته کوه ها به رشته کوه های کوهنوردی نیز معروف هستند.
طول رشته کوه آپالیشین ۳۵۰۰ متر می باشد و از ۱۳ ایالت عبور می کند. در کل مسیر ۳۰ باشگاه کوه نوردی برای پشتیبانی و سرویس دهی به کوهنوردان وجود دارد. آسان ترین مسیر کوهنوردی در این مسیر، در ایالت های آریزونا و مریلند قرار گرفته است.  این منطقه کوهنوردی در بعضی مناطق در محوطه بیابان محصور شده و در قسمت های دیگر در جنگل های زیبا قرار گرفته است که البته جانداران مختلفی نیز در این منطقه زندگی می کنند مانند خرس سیاه و سفید، گوزن دم سفید، گراز، روباه، راکون و بسیاری حیوانات دیگر. در کوه های اسموکی بزرگ نیز وجود حدود ۲۰۰ گونه مختلف پرندگان آوازه خان ثبت شده است.
این کوه ها در قسمت ایالت متحده امریکا بین کوهستان اسپرینگر (Springr) و کوهستان Katahdin قرار گرفته و مناطق گردشگری مانند جنگل ملی پیسگاه، پارک ملی شنندوا و پارک ملی کوه های اسکیمو در آن قرار دارند. آبشارهای بسیاری نیز در سرتاسر سیستم وجود دارد که بیشتر آن ها در آپالاچی شمالی از ذوب قله های یخ زده اطراف ایجاد می شوند.
این سیستم در کل به سه قسمت شمالی، مرکزی و جنوبی تقسیم شده است و بلندترین ارتفاعات آن در قسمت شمالی قرار گرفته است. این منطقه که یکی از مناطق تفریحی برتر امریکا به شمار می آید به طور کلی آب و هوای معتدل و مرطوب دارد و بیش از ۱۴۰ نوع درخت مختلف در این منطقه می روید. در محدوده کانادا و محدوده ریاست جمهوری کوه های سفید نیز شرایط نیمه قطبی غالب است.
برای کسانی که علاقه زیادی به کوهنوردی دارند مطمئنا این رشته کوه ها مکان مهیجی برای بازدید در امریکا خواهد بود.

دسته بندی :آمریکا

نظرات