تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

کوه راشمور امریکا

۱۸ آذر ۱۳۹۴
کوه راشمور امریکا

در ایالت داکوتای جنوبی در ایالت متحده امریکا یادبودی بر روی کوهی ساخته شده است به نام یادبود ملی کوه راشمور (Mount Rushmore National Memorial)  که چهره چهار نفر از مشهورترین رییس جمهوران امریکا حکاکی شده است. این یادبود که در سال ۱۹۲۵ میلادی تاسیس شده چهره آبراهام لینکلن، تئودور روزولت، توماس جفرسون و جرج واشینگتن را به نمایش گذاشته است.
این بنا به پیشنهاد دون رابینسون به جهت رونق هر چه بیشتر صنعت گردشگری در امریکا به تصویب رسید و صندوق ایالت متحده نیز آن را قبول کرد و صندوقی برای حمایت های مالی آن در نظر گرفت.
معمار خبره آقای گوتزون بورگلوم برای پیکرتراشی این یادبود انتخاب شد و ایشان برای این کار کوه راشمور را انتخاب کرد زیرا کار کردن بر روی این کوه بسیار ساده تر به نظر می آمد. در ابتدا بورگلوم تصمیم بر این داشت تا پیکر تا کمر را بسازد اما بعدها با توجه به کمبود بودجه و وقت گیر بودن آن فقط چهره افراد حکاکی شد. در این بین ایوان هوسر، پدر بورگلوم که نیز از هنرمندان بود در کنده کاری به ایشان کمک می نمود که بعد از مدت هفت سال او را ترک کرد و جای خود را به نوه اش لینکلن داد.
اما هنوز کار تمام نشده این یادبود بازدیدکنندگان زیادی پیدا کرد به طوری که تا به حال بالغ بر ۲ میلیون گردشگر را به خود جذب کرده است و هر سال هنرمندان و گردشگران زیادی از سرتاسر دنیا برای دیدن این یادبود زیبا به کوه راشمور سر می زنند.
کوه راشمور همچنین به خاطر داشتن طبیعت فوق العاده زیبا مورد توجه عموم است. داشتن حیوانات مختلف مانند شاهین، گرگ، سنجاب، گوسفند کوهی، عقاب و… به خاص بودن این منطقه می افزاید.
برای افرادی که تمایل به سفر توریستی به امریکا دارند پیشنهاد می کنیم به کوه های راشمور هم سری بزنند و از منظره زیبا یادبود و طبیعت آن لذت ببرید.

دسته بندی :آمریکا

نظرات