تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

کشور کانادا | معرفی تاریخ،فرهنگ و زبان کشور کانادا

۲۵ آبان ۱۳۹۴

کشور کانادا

نام کانادا ازکلمه سرخپوستی کاناتا به معنی دهکده یا سرپناه به وجودآمده است. ساکنین این منطقه برای دادن نشانی به فردی به نام ژاک کارتیه، نام کاناتا را برای قسمت جنوبی منطقه که اکنون به نام کبک میشناسیم انتخاب کردند. کارتیه نیز کلمه کانادا را برای این منطقه استفاده می کرد تا درسال ۱۵۴۷ درنقشه ها نام کانادا به همین عنوان ثبت شد.برای کسب اطلاعات بیشتر با ما باشید.


تاریخ  کشور کانادا

طبق آمارهای باستان شناسی و آثاری که از آن زمان باقی مانده است، زندگی کشور کانادا از ۲۶۵۰۰ سال پیش آغازشده است. درسال ۱۴۹۷ فردی به نام جان کابوت، یک مستعمره بریتانیایی در سواحل نیوفوندلند ساخت. پس از ۴۰ سال ژاک کارتیه نیز در نزدیکی شهر مونترال ساکن شد و در دهانه رود سنت لورا مستعمره ای بنا کرد.

پس از به وجود آمدن این دو مستعمره، مهاجران بریتانیایی در سواحل دریا و خلیج هادسن سکنی گزیدند. این در حالی بود که مهاجران فرانسوی به خود کانادا روان شدند. به همین دلیل است که بیشتر ساکنین کبک فرانسوی زبان هستند.

بررسی کشور کانادا از لحاظ جغرافیایی

  • با اینکه کانادا دومین کشور بزرگ دنیا به شما می رود اما بسیار کم جمعیت است. این کشور دارای فناوری پیشرفته است و توان برطرف کردن انرژی سوختی خود را دارد.
  • آب و هوای کانادا معمولا سرد و قطبیست اما در مناطقی مانند ونکوور که در جنوب غربی کانادا واقع شده است، آب و هوای معتدل دارد.
فرهنگ و زبان کشور کانادا

طبق آخرین گزارش کانادا جمعیت این کشور به بیش از ۳۵ میلیون نفر می رسد. جمعیت فرانسوی زبان این کشور حدود ۶ میلیون میباشد. دو زبان رسمی کانادا انگلیسی و فرانسه است. فرانسویان کانادا در استان کبک زندگی میکنند اما بیش از ۱ میلیون نفرشان در استان های  آنتاریو و نیوبرانزویک اقامت گزیده اند.

فرهنگ کانادا به شدت تحت تاثیر فرهنگ فرانسه، ایرلند و اسکاتلند قرار گرفته است و همچنین با توجه به همسایگی و رفت و آمدی که با امریکا داشت، به میزان زیادی فرهنگ کانادا مشابه امریکاست. به همین دلیل است که حق چند فرهنگی و آزادی انسانیت که ماده ۲۷ قانون کاناداست محفوظ است. سمبل های ملی کانادا تحت تاثیر ملل قدیمی و پیشین است. به طور مثال می توان از برگ افرا نام برد که به اوایل قرن ۱۸ برمی گردد که نقش آن را روی پرچم کانادا میبینیم.

برای مهاجرت به کانادا لازم است این کشور را بیشتر بشناسید به همین دلیل به شما پیشنهاد میکنیم پست های بعدی ما را دنبال کنید تا با تفریحات، رسوم، نوع پوشش، تقسیمات کشوری، فرهنگ و …این کشور آشنا شوید.

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت کانادا،اخذ ویزای کانادا و در نهایت اقامت در کانادا با تور کانادا پیش روی شما خواهیم گذاشت.

دسته بندی :کانادا