تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

کار کردن در استرالیا

۴ اردیبهشت ۱۳۹۶
کار کردن در استرالیا

قسمتی از حق سفر برای بازدید کنندگان طولانی مدت جوان این است که با ویزای کار تعطیلات به استرالیا بیایند. چنانچه شما بین ۱۸ تا ۳۰ سال هستید و برای امتحان کردن هر چیزی آماده شده اید (به طور رسمی در یک زمان کمتر از ۶ ماه هستید) به شما امکان کار برای تامین بودجه مسافرتتان داده می شود_یا به سادگی برای تجربه زندگی استرالیایی در سطح پایه کار کنید.
در عمل تنها شغل های آزاد موقتی و معمولا غیرتخصصی هستند.
کارهای اصیل و قدیمی عبارتند از برداشت محصول یا کارگری مزرعه. jobsearch.gov.au/harvesttrail اطلاعاتی در مورد چنین شغل هایی ارائه می دهد اما بخاطر داشته باشید که چیدن محصول به معنی کار سخت با دستمزد پایین است (معمولا بر اساس کمیسیون پرداخت می شود). همچنین شایان ذکر است که کار برداشت محصول اغلب در مزرعه ها یا مجتمع های کشاورزی برخی مسافت های دور از شهر است. برخی کارفرماهای استرالیایی وسیله نقلیه ای برای مزرعه از هتلی در نزدیکی شهر که کارگران در آن مستقرند فراهم می کنند_که برخی اوقات اما نه همیشه رایگان است. در موارد دیگر به شما محل اقامت ابتدایی و ساده ای در مزرعه یا در صورت نیاز مستقر کردن چادر داده خواهد شد.
برای کار موقتی_بار یا رستوران، ساخت و ساز و کار در کارخانه_آژانس Travellers’ Contact Point  که مرکزش در سیدنی است (۰۲/۹۲۲۱ ۸۷۴۴, travellers.com.au) در اغلب شهرهای اصلی شعبه دارد. دیگر آژانس های شغلی مسافران عبارتند از آژانس های Travellers At Work  و Work and Travel Company. هر دو در سیدنی قرار دارند. کمک های همه جانبه با تمامی جنبه های کاری، از سازماندهی شماره های پرونده مالیاتی گرفته تا عملا پیدا کردن شغل اما یا با گرفتن کمیسیون برای پیدا کردن شغل یا درخواست هزینه عضویت. آژانس های استخدامی موقتی تخصصی در شهرهای استرالیا (کار کامپیوتری اداره عمومی، حسابداری، پرستاری، خدمات رسانی مجالس و غیره) شغل های بهتر و با دستمزد بالاتری در دفترهای خود دارند با این وجود  آنها اغلب نیاز به تعهدات تمام وقت و طولانی تر دارند. در نهایت مسافران، کارکنان هتل و تابلوهای اعلانات ممکن است بهترین منابع به ویژه در مناطق دور افتاده باشند. در حقیقت برخی هتل ها هر چند وقت یکبار شبهای رایگانی را در عوض کار نظافت ارائه می کنند_و برخی نیز حتی دستمزد پرداخت می کنند.
هشدار: قوانین استرالیا برای افرادی که با ویزاهای توریستی یا ویزاهای کاری که موعد آن تمام شده است کار می کنند روز به روز دشوار و سخت می شود. در صورتیکه شما دستگیر شوید ویزا شما کنسل خواهد شد و بایستی فورا کشور را ترک کنید یا به طور موقت دستگیر می شوید. علاوه براین، حتی بعد از گذشت سه سال از اقامت غیرقانونی در استرالیا دیگر به سختی به شما اجازه ی ورود به استرالیا داده خواهد شد.
دسته بندی :استرالیا

نظرات