تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

کاریابی در کانادا |کاریابی در کانادا به چه صورت انجام میشود؟

۲۵ آبان ۱۳۹۴
کاریابی در کانادا |کاریابی در کانادا به چه صورت انجام میشود؟

کاریابی در کانادا

مهمترین مسئله ای که مهاجرین به کانادا بعد از اخذ ویزا و اقامت نگران آن هستند، یافتن یک شغل مناسب است. اما این که چگونه در کانادا به دنبال کار بگردیم خود مسئله مهمی است.در این مطلب در خصوص کاریابی در کانادا  توضیح خواهیم داد.


کاریابی در کانادا به چه صورت انجام میشود؟

کاریابی در کانادا :شما به عنوان یک مهاجر کانادا باید به این نکته دقت داشته باشید که اگر به دنبال کاری غیر از تخصص خود باشید، ممکن است به مشکل بر بخورید. اکثر افراد تازه وارد به کانادا به علت ضعف زبان، نداشتن اطلاعات در زمینه استاندارد ها و قوانین کانادا در یافتن کار مناسب دچار مشکل می شوند.

قبل از مهاجرت چه کاری باید انجام دهید:

شما می توانید قبل از مهاجرت مدارک تحصیلی، حرفه ای و گواهینامه های خود را آماده کنید. همچنین مدارکی که دال بر تجربه کاری شما می باشد مثل شرح وظایف، توصیه نامه ها و تقدیرنامه های خود را نیز به همراه داشته باشید و تمامی آن ها را به انگلیسی ترجمه کنید. این مدارک در یافتن کار به شما کمک زیادی خواهند کرد.

برای یافتن شغل مناسب در کانادا راه های بسیاری وجود دارد  که در ادامه به برخی از روش های متداول می پردازیم:

کار داوطلبانه

شما برای یافتن تجربه کاری در کانادا میتوانید برای مدت کوتاهی در شرکت های کانادایی به صورت داوطلبانه و بدون حقوق، تقاضای کار دهید. در نهایت شما علاوه بر اینکه می توانید تجربه کار کانادایی پیدا کنید، ممکن است ارتباطاتی برای یافتن یک شغل مناسب هم بیابید.

یافتن کار از طریق تلفنی

شما می توانید با تماس گرفتن با شرکت های مختلف خود را به عنوان یک متقاضی کار معرفی کنید. در این صورت این شانس را خواهید داشت که اگر آنها نیاز به تخصص شما داشته باشند، به شما پیشنهاد کار بدهند

کاریابی از طریق اینترنت

مانند اکثر کشورها امروزه اینترنت مکان مناسبی برای یافتن شغل می باشد. در کانادا هم سایت های بسیاری به جهت جستجوی کار وجود دارد. شما حتی قبل از مهاجرت خود می توانید به این سایت ها مراجعه کنید و در صورت لزوم رزومه خود را ارسال کنید. در این صورت یک پله از بقیه مهاجرین جلوتر هستید. البته سعی کنید فاصله زمانی تقاضای کار و آمدنتان به کانادا زیاد نباشد.

موسسات کاریابی

موسسات کاریابی رابط بین شما و شرکت هایی می باشند که به دنبال نیروی انسانی برای کار هستند.   این آژانس ها اصولا شغل های ساده ارائه می دهند و پس از یافتن شغل برای متقاضی، هزینه ای از کارفرمای شما دریافت می کنند. برخی از آژانس های کاریابی، درصدی از اولین حقوق های دریافتی شما را هم درخواست می کنند.

روزنامه های محلی

یکی دیگر از روش های کاریابی در کانادا، روزنامه ها و مجله های کاریابی است. می توانید با یافتن شغل مورد نظر خود از این طریق، با روشی که کارفرمای آگهی دهنده اعلام کرده، اقدام نمایید.

مطمئنا یافتن شغل مناسب در یک کشور دیگر خیلی سخت تر خواهد بود. اما نگران نباشید چون از قدیم گفته اند که جوینده یابنده است.

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت کانادا،اخذ ویزای کانادا و در نهایت اقامت در کانادا با تور کانادا پیش روی شما خواهیم گذاشت.

دسته بندی :کانادا

نظرات