تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

مرکز تخصصی وقت سفارت و ویزا

اقدامات لازم پس از ورود به کبک | راهنمای برای کسانی که قصد سفر دارند

۲۵ آبان ۱۳۹۴
اقدامات لازم پس از ورود به کبک | راهنمای برای کسانی که قصد سفر دارند

آشنایی با اقدامات لازم پس از ورود به کبک

این راهنمای کوتاه برای کسانی تهیه شده است که از طریق برنامۀ نیروی تخصصی ماهر(skilled worker) برای مهاجرت به استان کبک کانادا اقدام کرده‌اند و همه‌ی مراحل را با موفقیت پشت سر گذاشته‌اند و ظرف چند ماه آینده مهاجرت خواهند کرد.این مطلب در خصوص اقدامات لازم پس از ورود به کبک میباشد که برای شما تدارک دیده شده است.


اقدامات لازم پس از ورود به کبک : بدیهی است که کسانی که قصد دارند از طریق این برنامه برای مهاجرت اقدام کنند باید از راهنماهای دیگر همین شرکت استفاده کنند (نکـ : راهنماهای شماره‌ی x و y) تا بدانند – با توجه به سن، رشته‌ی تحصیلی، سابقه‌ی کار و دیگر موارد مرتبط با امتیازبندی برای مهاجرت به استان کبک- آیا امکان مهاجرت از طریق این برنامه را دارند یا خیر. سپس، برای تهیه‌ی مدارک لازم – یعنی مدرک زبان فرانسوی و انگلیسی، ترجمۀ مدارک دانشگاهی و …- اقدام کنند. البته برخی از مطالبی که در این راهنما مطرح شده‌اند – مانند مسائل مربوط به هزینه‌ی زندگی و بردن وسایل از ایران- برای کسانی که از طرق دیگر، مثلاً پذیرش دانشجویی، اقدام کرده‌اند نیز مفید است. 

هزینۀ زندگی در کبک:

  • اجارۀ یک سوئیت یا آپارتمان معمولی، بسته به ویژگی‌های مختلف آن، بین ۷۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار است (منظور از دلار در این متن همه‌جا دلار کاناداست که کمی از دلار ایالات متحده ارزان‌تر است). می‌توان در ماه اول یک آپارتمان مبله را برای یک ماه اجاره کرد تا پس از آشنا شدن با محیط و سنجیدن شرایط، برای اجاره‌ی یک‌ساله‌ی یک سوئیت یا آپارتمان، اقدام کرد.
  • گذشته از هزینه‌ی اجاره‌، هزینه‌ی ماهیانه برای زندگی معمولی خانواده‌ی سه‌نفره بین ۱۲۰۰ تا ۱۸۰۰ دلار است.

بهترین زمان برای ورود به مونترئال

از آنجا که هوای مونترئال بسیار سردتر از هوای تهران است و با توجه به این‌که در فصل تابستان، برای اجاره‌ی آپارتمان، گزینه‌های بیشتری وجود دارد، بهتر است در بهار یا تابستان وارد مونترئال شد.

بردن وسایل از ایران:

به‌جز پول و مدارک مورد نیاز و چیزهایی که به‌لحاظ عاطفی اهمیت دارند، مانند یادگاری‌ها، باید تا جایی که ممکن است از بردن وسایل از ایران پرهیز کرد. 

توانایی‌های لازم برای پیداکردن کار در مونترئال:

تسلط به زبان‌های فرانسوی و انگلیسی مهم‌ترین توانایی‌ای است که بدون داشتن آن نمی‌توان کار مناسب پیدا کرد. هرچند زبان فرانسوی‌ای که در کبک رایج است با زبان فرانسوی معیار که در ایران یاد می‌گیریم تفاوت دارد – این تفاوت هم در لهجه نمایان است و هم در اصطلاحات و گاهی حتی در برخی موارد دستوری- باید در ایران و پیش از مهاجرت تا جایی که می‌توان زبان فرانسوی خود را به حدی پذیرفتنی رساند. برای کارهای دولتی فدرال، دوزبانه‌بودن یکی از شرط‌های اساسی استخدام است.

از آنجا که میزان حقوق پرداختی با توجه به مدرک تحصیلی بالا می‌رود، برخی از کارفرمایان ترجیح می‌دهند کارمندانی را استخدام کنند که مدرک کارشناسی داشته باشند – و نه کارشناسی اشد و دکتری. بنابراین، در برخی از موارد، بهتر است که مدرک کارشناسی ارشد خود را در رزومه قید نکنید که بتوانید آسان‌تر کار پیدا کنید. در ضمن، چون داشتن تحصیلات و سابقۀ کار در کانادا برای کارفرمایان اهمیت زیادی دارد، احتمال پیداکردن کار مرتبط با رشته‌ی تحصیلی و سابقه‌ی کار در ایران چندان زیاد نیست. در ابتدا، باید به کارهای غیر تخصصی و عمومی، مانند فروشندگی، پرداخت و در کنار آن در کالج یا دانشگاه درس خواند. البته، برای پیداکردن کارهای غیر تخصصی نیز تسلط به زبان فرانسوی ضروری است.

نخستین اقدامات لازم پس از ورود به کبک:

 اقدام برای تطابق مدارک و ارزشیابی: ابتدا باید مترجم رسمی مدارک را تأیید کند، سپس باید اصل مدرک و ریز نمرات همه‌ی مقاطع تحصیلی به مراکز ارزشیابی تحویل داده شود. هزینه‌ی این کار حدود ۱۰۵ دلار است.

  • مراجعه به مراکز کاریابی کبک: باید پس از مراجعه به این مراکز فرم‌های مربوط را پر کرد و درخواست دوره‌ی رزومه‌نویسی کرد.
  • شرکت در کلاس‌های زبان فرانسوی دولتی.
  • شناسایی کارفرماهای مرتبط با کار مورد درخواست.
  • آماده‌کردن خود برای مصاحبه و نوشتن رزومه.
  • فرستادن رزومه به شرکت‌های مختلف و سپس حضور برای مصاحبه برای کار.

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت کانادا،اخذ ویزای کانادا و در نهایت اقامت در کانادا با تور کانادا پیش روی شما خواهیم گذاشت.

به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
دسته بندی :سایر

نظرات