تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

چه کالاهایی را می توان به کانادا برد؟ (۲)

۱۲ بهمن ۱۳۹۴
چه کالاهایی را می توان به کانادا برد؟ (۲)

هدایای عروسی

اگر در خلال سه ماه پس از ورود خود به کانادا ازدواج کنید یا اگر برنامه ریزی کرده اید تا حداکثر سه ماه پس از ورود خود به کانادا ازدواج کنید، می توانید بدون پرداخت عوارض گمرکی، هدایای عروسی خود را همراهتان بیاورید. اما پیش از ورودتان به کانادا باید مالک آنها بوده باشید. الزام «کالاهای استفاده شده» برای این نوع کالاها صدق نمی کند. همین شرط نیز برای کالاهای خانگی صدق می کند که به عنوان هدیه عروسی همراه خود می آورید.

الکل و دخانیات

اگر همراه خود الکل یا دخانیات بیاورید، باید عوارض گمرکی آن را بپردازید.

وسایل نقلیه

وسایل نقلیه ای که برای کاربردهای خاصی وارد کانادا می شوند از عوارض گمرکی معاف هستند. البته ممکن است محدودیت هایی وجود داشته باشد. خودروها باید طبق استانداردهای ایمنی و کنترل آلودگی کانادا باشند.

محدودیت ورود

در خصوص ورود سلاح گرم به کانادا لازم است بدانید که ورود این کالاها بستگی به شرایط اقامت شما دارد. باید مشخص باشد که

  • اقامت دائم دارید، یا
  • قصد نقل مکان به کانادا را دارید

جواهرات یا زیورآلات قیمتی

افسران ممکن است حین مصاحبه گمرکیتان، سوالاتی درباره این اقلام از شما بپرسند. حتما در فهرست کالاهایتان این اقلام را توصیف کنید. برای پرهیز از معطل شدن در گمرک هنگام ورود به کانادا:

  • فهرستی از کالاهایی که به همراه دارید تهیه کنید
  • عکس آن اقلام را داشته باشید.
  • بدانید چه قدر بابت این اقلام پرداخته اید یا رسیدی همراه داشته باشید که نشان می دهد چه قدر بابت آن پول پرداخته اید. نیازی نیست بابت دارایی های منقول خانوادگی خود، عوارض گمرکی بپردازید.

هدیه ها

شما باید تمام هدیه ها را به موسسه خدمات مرزی کانادا اعلام نمایید. هدیه هایی که هر کدام به ارزش ۶۰ دلار کانادا یا کمتر باشند را می توانید بدون عوارض گمرکی و مالیات وارد کانادا نمایید اما باید وجودشان را اعلام نمایید. شاید لازم شود بابت ارزش بالغ بر ۶۰ دلار هدایایی که بیش از ۶۰ دلار کانادا می ارزند، عوارض گمرکی و مالیات بپردازید. نمی توانید الکل و دخانیات را به عنوان هدیه وارد کشور کانادا کنید.

دسته بندی :کانادا

نظرات