تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

مشکلات ادامه تحصیل در آمریکا | قسمت دوم

۱۶ آبان ۱۳۹۴

مشکلات ادامه تحصیل در آمریکا

معمولا دوره های تحصلی در آمریکا در هر مقطع میتواند زمان بر باشد،و در دراز مدت امکان دارد برای هر دانشجویی مشکلاتی پیش بیاید.ما در این مطلب مواردی را در خصوص مشکلات ادامه تحصیل در آمریکا جمع آوری کرده ایم که در اختیار شما خواهیم گذاشت.


درگذشت عزیزان 

مشکلات ادامه تحصیل در آمریکا به صورت های مختلفی امکان دارد پیش بیاید.معمولا دوره هایی تحصیلات کارشناسی ارشد و دکترا بین ۲ تا ۷ سال می تواند طول بکشد. مخصوصا در طی دوره دکترا ممکن که در این دوران و با دوری از ایران دانشجویان با درگذشت عزیزان خود مواجه شوند. در بسیاری از مواقع درهنگام گرفتن ویزا با مشکلاتی رو برو می شوند و سیستم آموزشی تحصیلات عالیه اجازه ترک دانشگاه و بازگشت به ایران را نمی دهد.

با وجود این شرایط تنهایی امکان دارد تحمل درد و فقدان عزیزان را سخت تر کند و لطمات روحی به فرد بزند. بعضی از دانشجویان در این هنگام دچار احساس گناه می شوند که چرا عزیزانشان را ترک کرده اند که این موضوع می تواند ادامه ی مراحل تحصیل را برای فرد امری ناخوشایند سازد. با توجه به این مسئله باید قبل از تصمیم گیری برای حرکت به آمریکا به احتمال چنین مسائلی، هر چند ضعیف فکر کرد و خود را از لحاظ احساسی با این موضوع آماده کرد.

مشکلات ویزا

گرفتن ویزای دانشجویی برای ایرانیان در طی ده سال اخیر به امری دشوار و غیر قابل پیش بینی تبدیل شده است. حتی کسانی که موفق به دریافت ویزای دانشجویی شده اند هم ممکن است در صورت بازگشت به ایران برای دیدار نتوانند خود را به موقع برای ادامه تحصیل در آمریکا برسانند. همین عدم قطعیت باعث به وجود آمدن مشکلات ادامه تحصیل در آمریکا شده است که اکثر دانشجویان ایرانی تا زمات پایان تحصیلات خود در آمریکا باقی بمانند. یکی از چالش های عمده ای که دانشجویان ایرانی مقیم آمریکا با آن روبرو هستند فشار احساسی دوری از خانواده و کشور است.

از دست دادن فرصت های کاری در ایران

در هنگام ادامه تحصیل، سرمایه گذاری می تواند باعث می شود امکانات کاری زیادی پیش روی فرد قرار گیرد. اما برای افرادی که دارای دسترسی به موقعیت های مناسب بدون ادامه تحصیل در خارج از کشور را  دارند، خروج طولانی مدت از کشور ممکن است باعث شود چنین موقعیت هایی را از دست بدهند. چه بسا برای اهداف کاری که در ذهن شماست, داشتن تجربه کاری ۵ ساله در یک شغل ارزشمند تر از گرفتن مدرک کارشناسی ارشد یا  دکترا باشد. این مسئله به ویژه برای کار در خارج از محیط دانشگاهی صادق است.

همچنین برای افرادی که در ایران مشغول به کار هستند، این امکان وجود دارد که در دانشگاه های دولتی، آزاد و غیر انتفاعی ادامه ی تحصیل بدهند و در عین حال امکان ادامه تحصیل مکاتبه ای با دانشگاه های خارج از کشور هم وجود دارد. با این وجود  هم می توان سابقه ی کار را حفظ کرد و هم از مزایای مدارج بالاتر تحصیلی بهره برد. بطور خلاصه باید گفت، هزینه ی فرصت هایی که از دست رفته اند را باید به هزینه های مستقیم ادامه تحصیل در تصمیم گیری اضافه نمود.

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت آمریکا ، اخذ ویزای آمریکا و در نهایت اقامت در آمریکا با تور آمریکا پیش روی شما خواهیم گذاشت.

دسته بندی :آمریکا