تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

پذیرش از دانشگاه آمریکا | ۴ مورد تصمیم گیری درخصوص پذیرش

۱۱ آبان ۱۳۹۴
پذیرش از دانشگاه آمریکا | ۴ مورد تصمیم گیری درخصوص پذیرش

پذیرش از دانشگاه آمریکا

در این مطلب به توضیح اطلاعاتی راجع به تصمیم پذیرش از طرف دانشگاه هایی که از آن ها درخواست پذیرش کرده اید، میپردازیم. جزئیات مهمی مانند اینکه چه مدت زمان طول می کشد تا یک دانشگاه آمریکایی درمورد درخواست پذیرش تصمیم بگیرد، کمک مالی یا کمک هزینه ی تحصیلی و …. را توضیح خواهیم داد.


پذیرش از دانشگاه آمریکا چگونه است؟

پذیرش از دانشگاه آمریکا :ابتدا می بایست درخواست خود را به دانشگاه مورد نظر ارائه دهید. زمانی  تقاضای شما به صورت رسمی ثبت خواهد شد که وجه درخواستی را به دانشگاه ها مورد نظر پرداخت  کنید.شما باید مدارک مورد نیاز را آماده کنید و در یک دفتر ترجمه مورد تایید، ترجمه و برای دانشگاه ارسال نمایید.زمانی که تمامی مدارکِ تایید شدند، مانند توصیه نامه ها، رونوشت ها، انگیزه نامه و رزومه (خلاصه ی تجربیات تحصیلی) این مدارک باید به دست دپارتمان پذیرش دانشگاه آمریکا برسد، که پس از آن پرونده ی شما برای بررسی آماده شده و به دپارتمان مربوطه فرستاده می شود.

۱- پذیرش از دانشگاه آمریکا با کمک مالی

در این نوع پذیرش به در خواست کننده، پذیرش همراه با نوعی کمک مالی داده خواهد شد. این کمک می تواند کل هزینه ی تحصیل، ارائه ی مبلغی برای پژوهش، کمک هزینه ی تحصیلی و یا کمک مالی در غالب تدریس یا معاونت پژوهشی باشد.علاوه بر آن نامه ی تصمیم پذیرش نیز از طریق ایمیل یا نامه ارسال می شود.

۲- پذیرش از دانشگاه آمریکا بدون کمک مالی 

در این نوع پذیرش به فرد درخواست کننده پذیرش داده شده است، اما بدون هیچ گونه کمک مالی.در این حالت جزئیات برنامه و دیگر مسائل در نامه ی تصمیم پذیرش از طریق ایمیل یا نامه برای شخص فرستاده می شود.

۳- تعلیق درخواست

ممکن است درمورد پذیرش یا رد یک پرونده تردید وجود داشته باشد، در این حالت پذیرش فرد در خواست کننده در حالت معلق نگه داشته می شود.در اکثر مواقع کمیته ی بررسی، پرونده ی فرد را کنار می گذار و بعد از اینکه درمورد دیگر پرونده ها تصمیم گیری کرد، دوباره آن پرونده را بررسی می کنند. هنگامی که بررسی تمامی و پرونده های درخواستی داوطلبانِ به اتمام رسید، پرونده ی شخص دوباره برای تصمیم گیری قطعی بازبینی می شود.در این حالت گاهی ممکن است مذاکراتی درمورد موافقت با اعطای کمک مالی وجود داشته باشد و از اینرو تصمیم پذیرش تان توسط کمیته ی بررسی به تعویق انداخته شده و در پورتال آنلاین شما در قسمت پذیرش، “وضعیت تعلیق” مشاهده می شود.

۴- رد درخواست

در این وضعیت درخواست پذیرش شما رد شده و دلایل آن در نامه ای که دانشگاه از طریق ایمیل یا نامه می فرستد با جزئیات کامل شرح داده می شود.مدت زمانی که دانشگاه های آمریکا تا تصمیمات پذیرش را اعلام کنند:

سیستم تصمیم گیری در دانشگا های آمریکا کاملا دستی است و مدت زمان زیادی طول می کشد تا نوبت پرونده ی شما برسد تا کمیته ی بررسی آنرا مورد بررسی قرار دهد.با توجه به تعداد زیاد داوطلبانی که همه ساله برای ترم های پاییز و بهار دانشگاه های آمریکا در خواست میدهند و هر سال هم این متقاضیان بیشتر و بیشتر می شوند و از همه ی کشورها هم درخواست می دهند، ممکن است ماه ها طول بکشد تا جوابی درمورد درخواست پذیرشتان از یک دانشگاه بیاید.

کمیته ی بررسی، درخواست پذیرش افراد را معمولا با نظمی متوالی بررسی می کند. بنابراین هرچه زودتر درخواست داده باشید، طبیعتا تصمیم پذیرش شما سریع تر گرفته می شود.زمان اعلا م پذیرش برای داوطلبان ترم پاییز تا ماه مارس تصمیم گرفته می شود و برای داوطلبان ترم بهار تا ماه اکتبر تصمیم گرفته می شود.شما میتوانید با گرفتن وقت سفارت آمریکا و سپس پذیرش از دانشگاه آمریکا و در نهایت سفری لذت بخش را برای خود فراهم کنید.

دسته بندی :آمریکا

نظرات