تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

مرکز تخصصی وقت سفارت و ویزا

پارک ملی فرایسینت – استرالیا

۹ اسفند ۱۳۹۵
پارک ملی فرایسینت – استرالیا
در حاشیه پارک ملی دهکده کوچک، خلیج کولز قرار دارد و بزرگترین شهر نزدیک به شهر سوانسی است.  Freycinet شامل بخشی از خط ساحلی ناهموار تاسمانی است و شامل خلیج دورافتاده وان گلس می باشد و توسط چندین مقام سرشناس بعنوان یکی از ۱۰ ساحل برتر جهان انتخاب شده است.
ویژگی های مشهور پارک ملی فرایسینت عبارتند از ساختارهای گرانیتی قرمز و صورتی آن و مجموعه ای از قله های تیز و گوشه دار در یک خط که “هازاردز‎” نامیده می شوند. هازاردز رشته کوه های ناهموار برجسته ای هستند که بین خلیج مولز، تاسمانیا و خلیج وان گلس واقع شده اند و براساس نام شکارچی بومی وال، کاپیتان آفریقایی_آمریکایی هازارد ریچارد بدین نام نامگذاری شده است.
پارک ملی فرایسینت یکی از کوهستانهای گرانیتی صورتی ، ساحل های سفید خالص، تپه های شنی ساحلی و جنگل های خشک اکالیپتوس پنسیلوانیا در جزیره ساحل شرقی است.
رشته کوه های هازاردز از گرانیت ساخته شده اند. ارتوکلاز و فلدسپار صورتی به کوهستانها و خط ساحلی ته رنگ صورتی می بخشند.  آموس و داو ‎دو کوه بسیار مشهور به دنبال ساحل خلیج وان گلس و برج دیدبانی که در کنار کوه آموس قرار دارند می باشند.
کاوشگر فرانسوی نیکلاس باودین در سال ۱۸۰۲ نام یکی از دو برادر خود فرایسینت را که افسران کشتی او بودند بر منطقه وسیعی از زمین گذاشت. بلندترین قله در رشته کوه هازارد کوه فرایسینت با ارتفاع ۶۲۰ متر (۲،۰۳۴ فوتی است) است. مجله آمریکایی اوت ساید خلیج وان گلس را بعنوان یکی از ۱۰ ساحل برتر در جهان نامبرده است. خلیج وان گلس منطقه ای از ساحل های شنی سفید و آب های فیروزه ای کاملا تمیز است که برای کایاک رانی، شنا و غواصی با دستگاه دمزنی عالی است. رشته کوه هازارد کوهنوردی، فرود با طناب، راه پیمایی در کوهستان را عرضه می کند و در روز پیاده روی در خارستان ساحلی فوق العاده است.
دوستداران پرنده ممکن است عقاب سینه سفید دریایی را که بر فراز آسمان پرواز می کند یا گانت های بزرگ استرالیایی که به دنبال غذا در آب شیرجه می روند را مشاهده کنند. در مناطق جنگلی بازدیدکنندگان اغلب پرندگان کوچک تغذیه کننده از شهد مانند کفچه نوکهای شرقی و زردگردن نغمه سرا یا مرغ عسل خوار هلالی و طوطی کاکلی های سیاه دم زرد که اغلب بصورت گروه های پر سر و صدا غذا می خورند و پرواز می کنند را خواهند دید یا صدای آنها را خواهند شنید.
منطقه حفاظت شده تالاب Moulting Lagoon Game ‎ درست خارج از پارک در جاده خلیج کولز یک تالاب مهم بین المللی است.
گردشگاههای نردیک در پارک ملی فرایسینت عبارتند از:
  • دماغه Tourvillen ‎ (۲۰ دقیقه)
  • برج دیدبانی خلیج وان گلس (۱ تا ۱٫۵ ساعت)
  • خلیج وان گلس (۲٫۵ ساعت)
  • ساحل هازاردز (۳٫۵ ساعت)
گردشگاه دور در پارک ملی فرایسینت محدود و اطراف فرایسینت است (دو روز).
به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
دسته بندی :سایر

نظرات