تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

ویژگیهای فرهنگی و اجتماعی کانادا

۲ بهمن ۱۳۹۴
ویژگیهای فرهنگی و اجتماعی  کانادا

کانادا کشوری نوین و دارای فناوری پیشرفتهاست و توان تأمین انرژی سوختی خود از منابع درونمرزی را دارد. این کشور دارای منابع گسترده طبیعی است، و برخی از استانهای آن وابستگی سنگینی به استفاده از این منابع دارند. کانادا دارای منابع معدنی غنی، صنایع پیشرفته ای چون خودروسازی، صنایع شیمیایی و نفت، صنایع غذایی، چوب و کاغذ، صنایع معدنی و فلزی و شیلات و محصولات فراوان کشاورزی از جمله گندم، دانههای روغنی، میوه، سبزیجات و توتون است. این کشور از نظر صنعت و فناوری، کشوری پیشرفته است که سیستم اقتصادی آن به شدت به خصوص در بخش بازرگانی و داد و ستد به ایالات متحده وابسته است، به نحوی که باعث شده این کشور رابطه اقتصادی پیچیده وبلند مدتی را با این کشور داشته باشد؛ وابستگی این کشور به بخش منابع طبیعی گرانبهایش نیز بسیار زیاد میباشد.

کانادا دومین کشور وسیع جهان از نظر مساحت کل و چهارمین کشور جهان از نظر مساحت خشکی می باشد. کانادا از ۱۰ استان و سه منطقه تشکیل شده است . کانادا دارای شهر هایی با فرهنگ غنی و طبیعت حیرت آور است .

در غرب کانادا شهر های ونکوور  ، ویکتوریا ، و کالگری مقصد توریست ها می باشد و در مرکز آبشار نیاگارا ، تورنتو ، اتاوا ، مونترال ، کبک سیتی محبوب ترین مقصد ها برای توریست ها می باشد.

مسافران می توانند در شرق از سواحل لذت ببرند و در شمال به وایت هورس و یلونایف بروند.

پارک استنلی و پارک های ملی کانادا از مکان های مورد علاقه توریست ها می باشد . سالانه میلیون ها توریست از تمام کشور های جهان به کانادا می آیند

ادیان و مذاهب: مسیحیت ۷۷٫۰٪، بیدین ۱۶٫۲٪، اسلام ۲٫۰٪، یهودیت ۱٫۱٪، بودایی ۱٫۰٪، هندوئیسم ۱٫۰٪، سیک ۰٫۹٪

نزدیکی جغرافیایی و مرز گسترده ی  این کشور به آمریکا سبب شده تا روابط اقتصادی کانادا و آمریکا بسیار وسیع باشد، به گونه‌ای که آمریکا و کانادا بزرگترین رابطه اقتصادی را در جهان دارند و حجم معاملات این دو کشور با هم از معاملات هر دو کشور دیگری در جهان بیشتر است. با این حال این رابطه اقتصادی قوی، زیان‌هایی هم برای کانادا در پی داشته است. آلودگی ناشی از فعالیت کارخانه‌های آمریکایی در نزدیکی مرز دو کشور یکی از این زیان‌ها است.

دسته بندی :کانادا

نظرات