تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

مرکز تخصصی وقت سفارت و ویزا

ویزای دانشجویی آمریکا | مجری تخصصی ویزای دانشجویی آمریکا

۱۰ آبان ۱۳۹۴
ویزای دانشجویی آمریکا | مجری تخصصی ویزای دانشجویی آمریکا

ویزای دانشجویی آمریکا

اگر بدنبال ویزای دانشجویی آمریکا هستید و قصد تحصیل در آمریکا را دارید در این مقاله همراه ما باشید تا بهترین مسیر را پیش روی شما بگذاریم.ما بهترین مشاور در زمینه اخذ ویزای دانشجویی هستیم و میتوانیم راهنمای خوبی برای اخذ ویزای دانشجویی آمریکا باشیم.


مصاحبه ویزای دانشجویی آمریکا

“از آنجایی که مصاحبه ها کوتاه هستند برای توضیح در مورد اینکه به چه دلیل می خواهید در آمریکا تحصیل کنید، چگونه در نظر دارید که مخارج خود را در دانشگاه تامین کنید و بعد از اتمام تحصیلات تان چه برنامه ای دارید، بهترین سعی خود را بکنید .”

ویزا چیست؟

بسیاری از مردم معنی ویزا و آنچه که به واسطه آن مجاز است، را به خوبی نمی فهمند. ویزایی که توسط وزارت امور خارجه آمریکا از طریق سفارت یا کنسولگری آمریکا در خارج صادر شده است، ورود به آمریکا را تضمین نمی کند ویزا به یک شهروند خارجی اجازه سفر به یک مرز ورود در آمریکا و درخواست اجازه از یک مامور مهاجرتی آمریکا برای ورود به آمریکا را می دهد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد معنی ویزا به علاوه سیاست ها و روند های مربوط به ویزا، لطفا از صفحه وب در ارتباط با ویزا دیدن کنید.

انواع ویزای آمریکا

اکثر شهروندان غیر آمریکایی که در نظر دارند در آمریکا تحصیل کنند ویزای دانشجویی(غیرمهاجرتی) دریافت خواهند کرد اما گاهی اوقات انواع دیگر ویزا برای تحصیل در آمریکا صادر می شود. در صورتی که سوالی در مورد اینکه کدام ویزا برای شما مناسب خواهد بود داشته باشید، با دفتر دانشجویان خارجی در دانشگاهی که مد نطر دارید مشورت کنید.

ویزای f_1 یا ویزای دانشجویی

این ویزا معمولی ترین نوع برای آنهایی است که می خواهند در آمریکا تحصیل کنند. این ویزا برای افرادی در نظر گرفته شده است که مایلند در یک کالج یا دانشگاه اعتبارگذاری شده امریکا تحصیل کنند یا انگلیسی را در یک دانشگاه یا انستیتوی زبان انگلیسی فشرده یاد بگیرند. برای کسب اطلاعات بیشتر به وب مراجعه نمایید .در صورتی که همسر یا فرزندان زیر ۲۱ ساله شما به آمریکا سفر کنند (یا در تاریخی دیرتر به شما خواهند پیوست) آنها واجد شرایط کسب ویزای ۲ خواهند بود .

ویزای ۱_j یا ویزای دانشجوی تبادلی

(ویزای j) برای افرادی است که در یک برنامه تبادلی شرکت خواهند کرد، شامل برنامه هایی که آموزش دبیرستانی و دانشگاهی ارائه می دهند، برای اطلاعات بیشتر به وب سایت آنمراجعه کنید.

اگر همسر یا فرزندان زیر ۲۱ ساله شما با شما سفر می کنند آنها واجد شرایط دریافت ویزای jــ۲  خواهند بود.

*توجه: برخی از دانشجویان تبادلی (وهمسران و وابستگان آنها) واجد شرایط دریافت ویزا یا وضعیت ویزای مهاجرتی نیستند مگر اینکه در پی برنامه تبادلی ویزا به کشور خود بازگشته و به مدت دو سال در آنجا سکوت دائم برگزیده باشند. اگر تقاضای ویزا کنید مشمول شرط دو سال بازگشت به کشور (سکونت خارج) خواهید بود.

مامور کنسولی که ویزای شما را صادر می کند، تعیین خواهد کردکه آیا شما مشمول این شرط هستید و آنرا با درج کلمات “مشمول ()۲۱۲” در پایین ویزای شما اعلام خواهد کرد. (این امر معطوف به بخش قانون مهاجرت و تابعیت است که شامل این شرط میباشد).

و شرط سکونت در خارج از تقاضای شما برای سایر انواع ویزا همچون ویزای (توریستی) یا (دانشجویی) یا ویزای تبادلی ممانعت ایجاد نمیکند. برای اطلاعات بیشتر از وب سایت وزارت امور خارجه دیدن کنید.

ویزای m-1 یا ویزای دانشجویی

این ویزا برای آنهایی است که در دانشگاهی در آمریکا وارد تحصیلات یا آموزش غیرحرفه ای می شوند
اگر همسر و فرزندان زیر ۲۱ ساله شما به همراه شما سفر می کنند انها واجد شرایط ویزایm-2 خواهند بود .

برنامه دانشجو و دانشجوی تبادلی (sevp)

برنامه دانشجویان وباز دیدکنندگان تبادلی (sevp)، واقع در اداره مهاجرت وگمرک (ice)، برنامه وزارت امنیت میهنی است که سیستم اطلاعاتی ویزای دانشجویان ودانشجویان تبادلی(sevp) را اداره میکند.

Sevp یک سیستم اینترنتی است که داده هایی در ارتباط با دانشجویان خارجی و دانشجویان تبادلی را قبل از ورود وطی مدت اقامت شان در آمریکا نگهداری میکند. برای اطلاعات بیشتر در مورد برنامه sevp به قبل از اینکه بتوانند برای دانشجویان خارجی i-20 صادر نمایند باید مورد تایید قرار گرفته باشند.

اکثر دانشگاههای تحصیلات عالی آمریکا این تاییدیه را در یافت کرده اند. اگر می خواهید اطمینان کسب کنید که دانشگاهی که می خواهید به آن بروید برای قبول دانشجویان خارجی مورد تایید قرار گرفته است، می توانید فهرستی از دانشگاه های تایید شده را دروب سایت آن مشاهده نمایید.

برنامه هایی که بر دانشجویان تبادلی، تمرکز دارند باید قبل از اینکه بتوانند برای دانشجویان تبادلی ds-20019 صادر کنند، توسط دفتر امور تحصیلی و فرهنگی در وزارت امور خارجه مورد تایید قرار گرفته شده باشند. فهرست تضمین کنندگان در وب سایت  در دسترس است.

تقاضای ویزای دانشجویی آمریکا یا دانشجوی تبادلی

برای تقاضای ویزای دانشجویی آمریکا در یک سفارت یا کنسولگری آمریکا، باید قبلا توسط یک دانشگاه تایید شده از سوی sevp یا یک برنامه دانشجوی تبادلی j-1 تایید شده از سوی وزارت امور خارجه قبول شده باشید و مدارک ارائه شده از سوی sevis را دریافت کرده باشید (ds2019- یا i20) که توسط برنامه ای صادر شده است که مجاز به ثبت نام دانشجویان خارجی می باشد.

هنگام تقاضای ویزای آمریکا از شما خواسته می شود که این فرم را ارائه دهید. فقط زمانی که از نظر آموزشی در دانشگاه یا به عنوان شرکت کننده در برنامه تبادلی پذیرفته  شده و مدارکی دال بر استطاعات پرداخت هزینه برنامه را ارائه دادید تضمین کننده برنامه یا دانشگاه آمریکایی به شما فرم مناسب از سوی sevis ارائه خواهد داد. دانشگاه یا برنامه به شما اطلاعات مکملی در مورد تقاضای ویزای شما شامل اطلاعاتی در خصوص هزینه  sevisارسال خواهد کرد .

به مجردیکه تمامی مدارک را دردست داشته باشید، می توانید تقاضای ویزا کنید حتی اگر در نظر داشته باشید که برنامه تحصیلی تان را تا چندین ماه دیگر شروع کنید. برای اینکه وقت کافی برای پردازش بگذارید بهتراست زودتر اقدام کنید.

شاد و سربلند باشید.

پیکاپ ویزا

ویزای کانادا در آنکارا – ویزای آمریکا در دبی

 

به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 1    میانگین: 5/5]
دسته بندی :سایر

نظرات