تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

ویزای توریستی انگلستان

۲۸ دی ۱۳۹۴
ویزای توریستی انگلستان

هر ساله افراد زیادی از سرتاسر جهان برای دیدن انگلستان به این کشور پهناور می آیند تا جاذبه های دیدنی آن را از نزدیک ببینند. افرادی که به جهت گردش و تفریح قصد سفر به انگلستان دارند، برای ورود به خاک انگلستان، باید ویزای توریستی داشته باشند. برای اخذ ویزای توریستی انگلستان ابتدا باید فرم تقاضای روادید را تکمیل کنید. این فرم را می توانید به صورت آنلاین در وب سایت کنسولگری انگلیس پیدا کنید و نسبت به تکمیل آن اقدامات لازم را انجام دهید.

در فرمی که به صورت آنلاین پر کرده اید، ایمیلی از شما درخواست می شود. دقت داشته باشید که ایمیلتان معتبر باشد و به آن دسترسی داشته باشید چون پس از تکمیل و ارسال فرم تقاضای روادید، ایمیلی در مورد وقت ملاقات برای شما ارسال خواهد شد.

پس از تعیین وقت ملاقات، فرد متقاضی باید حضوری برای ارائه مدارک، انجام انگشت نگاری و پرداخت هزینه های ویزا به سفارت رجوع کند.

ارائه مدارک مورد نیاز

متقاضیان ویزای توریستی انگلیس به جز مدارکی که در زمان تکمیل فرم تقاضای روادید ارائه می دهند باید مدارک زیر را نیز در روز ملاقات به همراه داشته باشند:

  • شناسنامه ایرانی متقاضی

متقاضیان باید اصل شناسنامه ایرانی خود را در روز مصاحبه به همراه داشته باشند.

  • گذرنامه متقاضی

افرادی که متقاضی ویزای توریستی انگلستان هستند باید دقت داشته باشند که اعتبار گذرنامه ایشان حداقل ۲ ماه بیشتر از تاریخ خاتمه اعتبار ویزای آن ها باشد. به همراه گذرنامه، باید از صفحه یک تا پنج و همچنین صفحاتی که مهر روادید خورده است، کپی تهیه کنید.

  • مدارک مورد نیاز برای پشتیبانی شخص متقاضی

فرد متقاضی در روز مصاحبه ممکن است برای اثبات بعضی مسائل پشتیبانی مالی، نیاز به یک سری مدارک از قبیل صورت حساب های بانکی، سپرده های بانکی اعم از کوتاه مدت و بلند مدت و همچنین مدارک اشتغال نیز باشد. بنابراین فراموش نکنید که این مدارک را با خود همراه داشته باشید.

  • مدارک مورد نیاز برای شخص میزبان

به جز مدارک شخص متقاضی، اگر دعوت نامه از سمت فردی دارید که در انگلیس زندگی می کند حتما مدارکی دال بر این که میزبان شما توانایی مالی برای پشتیبانی شما را دارد به همراه داشته باشید.

دقت داشته باشید که تمامی مدارک مورد نیاز که به زبان فارسی هستند حتما باید به زبان انگلیسی ترجمه رسمی شوند و از تمامی مدارک خود یک کپی برای پرونده داشته باشید.

در روز ملاقات، سفارت اصل و کپی مدارک را از شما خواهد گرفت و پس از بررسی های لازم و صدور ویزای شما آن ها را به شما باز خواهد گرداند. اگر قصد سفر به انگلستان دارید به این نکته دقت داشته باشید که ممکن است انجام مراحل دریافت ویزا کمی بیشتر از آن چه که فکر کرده اید به طول بیانجامد؛ بنابراین برای تاریخ سفر خود برنامه ریزی های لازم را انجام دهید.

در صورت نیاز به راهنمایی در مورد اخذ ویزای توریستی انگلستان می توانید با مشاوران ایران آنکارا در بخش انگلیس تماس حاصل فرمایید و از تجربیات آن ها در این زمینه استفاده نمایید تا بدون نگرانی اقدامات لازم برای سفر خود را انجام دهید.

دسته بندی :انگلیس

نظرات