تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

ویزای اتریش : راه های سفر به اتریش

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶
ویزای اتریش : راه های سفر به اتریش

حداقل اعتبار مدارک مسافرتی
·شهروندان سوئیس، منطقه اقتصادی اروپا، اتحادیه اروپا و شهروندان غیر از اتحادیه اروپا که از ویزا معاف می باشند (به عنوان مثال شهروندان نیوزلند و استرالیا) فقط باید پاسپورتی معتبر برای کل مدت زمات اقامت در اتریش تهیه نمایند.
·اما افراد سایر کشورها که نیاز به ویزا دارند باید پاسپورتی تهیه نمایند که حداقل سه ماه پس از تاریخ اقامت آنها در اتریش معتبر باشد.
اتریش عضو اتحادیه شنگن می باشد.
برای کشورهایی که این توافق را امضا و اجرا کرده اند هیچ کنترل مرزی وجود ندارد که شامل کشورهای زیر است: اتحادیه اروپا (بجز بلغارستان، کرواسی، قبرس، ایرلند، رومانی و انگلستان)، ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ و سوییس. همچنین ویزای داده شده به هریک از اعضای شنگن در هر کشوری که این قرارداد را امضا و اجرا کرده است، معتبر می باشد. اما مراقب باشید:
تمام اعضای اتحادیه اروپا قرارداد شنگن را امضا نکرده اند و همه اعضای شنگن عضو اتحادیه اروپا نیستند. این یعنی ممکن است بررسی های گمرکی انجام شود اما هیچ بررسی مهاجرتی انجام نمی گیرد (مسافرت در بین کشورهای عضو شنگن اما به/از یک کشور غیر از اتحادیه اروپا) یا ممکن است نیاز به شفاف سازی درباره مهاجرت داشته باشید اما در مورد گمرک چنین نیست (مسافرت در بین کشورهای اتحادیه اروپا اما به/از کشوری که عضو شنگن نیست).
یک فرد خارجی از کشوری غیر از اتحادیه اروپا برای اقامت بیشتر از ۹۰ روز باید دارای ویزا با اقامت طولانی (معتبر تا بیش از ۶ ماه) یا Aufenthaltstitel (مجوز اقامت) باشد. احتمالا مسافران از کشورهای معاف از ویزا می توانند پس از ورود به اتریش مجوز اقامت کسب کنند اما کنسولگری به دلیل زمان بررسی مجوز اقامت و اینکه این مجوز باید در طول ۹۰ روز اول اقامت کسب شود، این روش را توصیه نمی کند.
یکی از راههای اقامت در کشور برای مدت بیش از ۹۰ روز تحصیل با یک ویزای تحصیلی، مثلا تحصیل در دوره آموزش زبان انگلیسی برگزار شده بوسیله کالج تربیت مدرس انگلیسی در یکی از چندین پردیس سراسر اتریش یا دانشگاهی بزرگتر مانند وین یا سالزبورگ است.
مسافرت به اتریش از طریق هواپیما
اتریش دارای شش فرودگاه با پروازهای برنامه ریزی شده می باشد. مهمترین فرودگاه بین المللی، وین است که با تمام فرودگاههای اصلی جهان ارتباط دارد. سایر فرودگاههای بین المللی شامل گراتس، اینسبروک، کلاگنفورت، لینز و سالزبورگ هستند که پروازهای داخلی و پرواز به برخی کشورهای اروپایی را انجام می دهند. بویژه این فرودگاهها به خاطر خطوط هوایی ارزان مانند Ryanair محبوب می باشند. توصیه می شود برای مسافرت به ایالات غربی از فرودگاه بسیار نزدیک مونیخ استفاده شود.
متداولترین فرودگاهها برای دیدن فورآرلبرگ Altenrhein (فرودگاه اتریشی)، فریدریشسهلفن (Ryanair، Intersky) و زوریخ (سوئیس) می باشند.
اگر می خواهید برای ورزشهای زمستانی به اتریش بروید همیشه فرودگاه وین و یا حتی فرودگاه اتریش را انتخاب نکنید بلکه با توجه به هزینه و زمان کل سفر (هواپیما+نقل و انتقال) فرودگاه مناسب را انتخاب نمایید.
برخلاف خیلی از کشورها رفتن به اتریش برای اسکی نیازی به سفر به شهر پایتخت ندارد. از خود وین تا نزدیکترین زمین اسکی با اندازه ای متوسط،با ماشین ۴ ساعت و با وسایل حمل و نقل عمومی بیشتر طول می کشد.
مسافرت به اتریش همراه با کودکان
خطوط هوایی اتریش: کالسکه های کودک با وزن بیش از ۱۰ کیلوگرم باید به عنوان وسایل مسافر بررسی شوند؛ امکان همراه آوردن کالسکه های زیر ۱۰ کیلوگرم تا ورودی هواپیما وجود داشته و دقیقا در ورودی هواپیما توسط پرسنل تحویل گرفته می شود.
مسافرت به اتریش با اتوبوس
اتوبوس همیشه ارزانترین راه برای مسافرت نیست اگرچه تخفیفهای بسیار برای رزرو از قبل مسافرتهای طولانی وجود دارد (به اندازه فاصله ورشو تا اتریش برای ۴ یورو). همچنین اگر قصد مسافرت مسافت کوتاه یا همراه با وسایل زیاد را دارید اتوبوس ارزانترین راه خواهد بود. بویژه مسافرت با اتوبوس برای افرادی که از شرق می آیند جذابتر است زیرا اتوبوسهای زیادی به طرف وین می روند که اغلب آنها سریعتر از قطار می باشند.
Eurolines اتریش بزرگترین اپراتور و سازمان مسافرت با اتوبوس در اتریش می باشد، اگرچه خیلی از خدمات را در برنامه های خود ارائه نمی دهد.
مسافرت به اتریش بوسیله ماشین
اتریش و کشورهای همسایه اعضای شنگن هستند، بنابراین در تئوری هیچ کنترل مرزی بین آنها وجود ندارد. برای استفاده از Autobahnen (بزرگراه) یا Schnellstrassen باید یک عکس یا بلیط مالیاتی خریداری شود. هزینه های تقریبی برای یک سال ۷۰ یورو، برای ۸ هفته ۲۰ یورو یا حدود ۵۰/۸ یورو برای ۱۰ روز می باشند.
در برخی شنبه های جولای و آگوست که در آغاز تعطیلی مدارس میلیونها توریست آلمانی به سوی جنوب می روند انتظار ترافیک سنگین در بزرگراههای بین آلمان، اتریش و ایتالیا وجود دارد. تاخیر حدود ۲ ساعت غیرمعمول نیست. بخصوص بزرگراه A10 بین سالزبورگ و فیلاخ بسیار شلوغ می شود. بهتر است در این شنبه ها از این بزرگراه اجتناب کنید.
مسافرت به اتریش بوسیله قطار
اتریش روزانه ارتباطات فراوانی با همه همسایگان خود دارد. هر کشور همسایه (حتی لیختن اشتاین) حداقل هر ساعت قطار دارد. خیلی از آنها (جمهوری چک، مجارستان، آلمان، اسلواکی، سوئیس) حتی تعداد بیشتری قطار دارند. قطارهای ICE و RailJet، از شهرهای زوریخ، مونیخ، فرانکفورت، پاساو و بوداپست در OBB (راه آهن اتریش) با سرعت بالا حرکت دارند. قطارهای سریع بعدی قطارهای Eurocity و قطارهای میانشهری هستند که شهرهای بزرگتر اتریش را به هم متصل می کنند. همچنین قطارهای منطقه ای با نام EURegio یا ساده تر Regionalzug از طرف هر ۸ همسایه اتریش موجود می باشند.
وین بزرگترین مرکز راه آهن است اما قطارهای روزانه و شبانه از مرکزی ترین کشورهای اروپا به ایستگاههای زیادی در سراسر اتریش می روند. معمولا قطارهای روزانه از شبانه سریعتر هستند. بلیط سفر از مناطق معینی به اتریش را می توان از طریق وبسایت OBB خریداری کرد. همیشه هزینه های خروج یا حتی جابجایی بین کشورها را مقایسه کنید زیرا ممکن است حتی برای یک قطار تفاوت قیمت وجود داشته باشد. OBB بلیطهای تخفیف دار ‘SparSchiene’ را به و از مقاصدی همچون کرواسی، دانمارک، آلمان، ایتالیا، هلند، لهستان، صربستان و سوئیس با نرخ ثابت ارائه می دهد (۲۹ یورو برای یک صندلی رفت و برگشت، ۳۹ یورو برای صندلی تخت شو، ۵۹ یورو برای تخت). تعداد محدودی بلیط با این قیمت وجود دارد. در زمانهای شلوغی باید از قبل رزرو کنید. موارد بیشتر برای همه کشورهای اروپای مرکزی موجود می باشد اگرچه خیلی از آنها نمی تواند بصورت آنلاین رزرو شود.
اطلاعاتی برای به سفر با قطار
بیشتر راه آهنهای اتریش به طور الکتریکی کار می کنند. اکثر قطارهای الکتریکی برق خود را از شبکه AC تک فاز می گیرند. این شبکه از خطوط برق مخصوص خود استفاده می کند که با ۱۵ کیلو ولت برق کار می کند. برخلاف خطوط برق معمول، برای اینکار تعدادی هادی را که قابل تقسیم بر ۳ نباشد به کار می گیرند، اغلب خطوط برق شبکه AC تک فاز از شبکه برق قابل شارژ، چهار هادی دارند. انواع قطارها و راه آهن های کوهستانی جالب در سرتاسر اروپای مرکزی وجود دارد.
دسته بندی :اتریش

نظرات