تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

ویزای کار آمریکا | با انواع ویزای کار آمریکا آشنا شوید!

۹ آبان ۱۳۹۴
ویزای کار آمریکا | با انواع ویزای کار آمریکا آشنا شوید!

ویزای کار آمریکا

شاید شما هم جزو آن دسته از افرادی باشید که میخواهید با ویزای کار آمریکا وارد این کشور شوید.اگر چنین است در این مطلب همراه ما باشید تا با معرفی انواع ویزای کار آمریکا بهترین مسیر را به شما نشان دهیم.


ویزای H-1B1  “متخصصان توافق تجارت آزاد FTA

ویزای H-1B ” متخصصان حرفه ای” برای کار کردن در تخصصی ویژه. این ویزا مستلزم تحصیلات تکمیلی کارشناسی ارشد به بالا یا مدرک معادل آن می باشد. محققان برنامه های بین دولتی، مسئولین پروژه های اجرایی وزارت دفاع و مدل های مد و فشن شامل این نوع ویزا میشوند.

برای کار کردن در تخصصی ویژه. این ویزا مستلزم تحصیلات کارشناسی شامل حداقل چهار سال تحصیل در زمینه تخصص مورد نظر می باشد.( شهروندان شیلی و سنگاپور برای این ویزا نیازی به ثبت PETITION ندارند.)

ویزای H-2A “کارگران موقت در بخش کشاورزی”

برای کار موقت یا فصلی در بخش کشاورزی.محدود به برخی ملیت های خاص بر حسب انتخاب دولت امریکا.

H-2B “کارگران موقت غیر از بخش کشاورزی”

برای کار موقت یا فصلی در بخش های غیر کشاورزی. محدود به برخی ملیت های خاص برحسب انتخاب امریکا.

H-3 “هنرجویان یا دانشجویان رشته های خاص”

برای دریافت آموزش هایی خاص، به جز رشته های پزشکی یا آکادمیک که در کشور مبدا متقاضی موجود نیست یا برنامه های آموزش کاربردی ویژه کودکان با معلولیت های ذهنی، جسمی یا حسی.

L “تبادلات بین کشوری”

برای کار در شعبه، زیرمجموعه یا واحد اصلی کار فعلی در سطح مدیریتی، یا در رده ای که نیازمند دانشی خاص است. متقاضیان میباید در طی سه سال کاری اخیر، به طور پیوسته یک سال را در همان شغل در کشور مبدا کار کرده باشند.

O “متقاضیان با توانایی ها یا موفقیت های خارق العاده”

برای افرادی با توانایی ها یا موفقیت های خارق العاده در زمینه علوم، هنر، تحصیلات، تجارت، ورزش یا موفقیت های درخشان در زمینه سینما و تلویزیون، که در محافل ملی یا بین المللی به عنوان خبره تحسین شده باشند. هم چنین شامل کسانی میشود که خدماتی خاص را به افراد فوق ارائه می دهند.

P-1 “اعضای تیم های ورزشی تیمی یا گروه های هنری”

برای اجرا در رقابت ورزشی یا هنری خاص در سطح بالای بین المللی.

P-2 “هنرمندان یا نمایش دهندگان” (انفرادی یا گروهی)

برای اجرا تحت برنامه مبادلاتی دوجانبه بین یک سازمان در ایالات متحده و سازمانی در کشور دیگر.

P-3 “هنرمندان یا نمایش دهندگان” (انفرادی یا گروهی)

برای اجرا،آموزش یا داوری تحت یک برنامه منحصر به فرد فرهنگی، قومی، بومی، موسیقی، تئاتر، یا اجرا و نمایش هنری.

Q-1 “شرکت کنندگان در یک برنامه مبادلاتی فرهنگی بین المللی”

برای آموزش کاربردی و اشاعه تاریخ، فرهنگ وسنت های کشور خود از طریق یک برنامه فرهنگی مبادلاتی بین المللی.

ملزومات ویزای کار آمریکا:

در تمامی ویزاهای کاری امریکا، میباید پیش از هر چیز درخواست یا Petition در اداره مهاجرت امریکا ثبت گردد.

گواهی کار Labor Certification

برخی از انواع ویزای کار آمریکا نیازمند یک گواهی استخدام از وزارت کار، قبل از ارائه درخواست و پر کردن فرم I-129 می باشند. کارفرمای شما در امریکا باید قوانین فرم I-129 را با دقت بخواند تا بفهمد نیاز به ارائه گواهی برای شما هست یا نه.

تاییدیه درخواست Petition Approval

برخی از انواع ویزای کاری سالانه تعداد محدودی درخواست می پذیرند. پیش از این که درخواست خود را به سفارت یا کنسولگری امریکا ارائه دهید، درخواست و فرم I-129 باید از طرف شما توسط کارفرما در امریکا پرشود و به تایید اداره مهاجرت برسد. پس از این که درخواست شما از سوی اداره مهاجرت امریکا تایید شد، فرم I-797 و Notice of Action برای کارفرمای شما ارسال خواهد شد.

پس از این که اداره مهاجرت درخواست شما را تایید نمود (فرم I-129)، شما باید برای ویزا اقدام کنید. مراحل مختلفی برای دریافت ویزا وجود دارند که برحسب ملیت و مکان موردنظر کنسولگری متفاوتند.

تکمیل اپلیکیشن فرم ویزاهای غیر مهاجرتی : DS-160

شما باید به صورت آنلاین فرم DS-160 را پر نمایید و صفحه تاییدیه را همراه با خود به مصاحبه بیاورید. برای تکمیل این فرم نیاز به یک عکس ۵*۵ رنگی زمینه سفید دارید. ( جهت اطلاعات بیشترمی توانید به قسمت وقت سفارت امریکا مراجعه کنید، هم چنین می توانید نسخه فارسی فرم را در قسمت دانلودها مشاهده نمایید.)

تعیین وقت سفارت:

با کمک مشاورین کادر وقت سفارت ایران – آنکارا از کنسولگری موردنظر وقت مصاحبه بگیرید. هزینه واریزی سفارت برای ویزاهای کاری $۱۹۰ می باشد.   

“جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره در زمینه تهیه مدارک موردنیاز سفارت با همکاران ما در واحد فروش ایران آنکارا در تماس باشید..”

شاد و سربلند باشید.

دسته بندی :عمومی

نظرات