تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

وضعیت سلامت در اتریش

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

اتریش دارای سیستم مراقبت سلامتی عالی با استانداردهای غربی می باشد. بیمارستانها مدرن، تمیز و مجهز هستند. مراقبتهای سلامت در اتریش از طرف Krankenkassen (بیماری-بودجه) تامین مالی می شود، که طرح بیمه جامع اجباری با پوشش دهی ۹۹ درصد جمعیت می باشد. نهادهای دولتی یا Krankenkassen مالک اکثر بیمارستانها بوده و آنها را مدیریت می کنند. بیمارستانهای خصوصی وجود دارند اما عمدتا برای شرایطی که تهدید کننده زندگی نمی باشد. از طرف دیگر اکثر جراحی ها خصوصی هستند اما اغلب بیماران Krankenkassen را می پذیرند. خیلی از مردم اتریش اقدام به خرید بیمه سلامت خصوصی تکمیلی می کنند. این کار به آنها اجازه می دهد دکترهایی را که Krankenkassen را قبول ندارند دیده و در بخشهای بیمارستانهای خصوصی با تختهای کمتر بمانند ( اغلب این بیمارستانها درمانهای خاص به بیماران ارائه می دهند).
مسافری از اتحادیه اروپا می تواند هرگونه درمان فوری را که از طرف Krankenkassen پوشش دهی می شود، به طور رایگان (یا با هزینه کم) دریافت کند. درمان های غیر ضروری تحت این پوشش نیستند. فقط کارت بیمه سلامت اروپایی و پاسپورت خود را به دکتر یا بیمارستان نشان دهید. وقتی به دنبال یک دکتر خانوادگی هستید حواستان به تابلوهایی با عبارات ‘Alle Kassen” (تمام افراد Krankenkassen پذیرفته شده اند) یا ‘Keine Kassen’ (هیچ Krankenkassen پذیذفته نیست) باشد که در حالت دوم EHIC پذیرفته نیست. اگر می خواهید امکان ملاقات با هر دکتر یا رفتن به هر بخش بیمارستانی خاصی را داشته باشید بیمه مسافرتی تکمیلی را توصیه می کنیم.
مسافری بیرون از اتحادیه اروپا که هیچ بیمه مسافرتی ندارد باید کل هزینه درمان را از قبل پرداخت کند (به استثنای اورژانس). هزینه های پزشکی می توانند خیلی گران باشند اگرچه هنوز هم در مقایسه با ایالات متحده آمریکا معقول هستند.
اتریش شبکه متراکمی از آمبولانسهای هلیکوپتری دارد که در مدت ۱۵ دقیقه به هر نقطه ای در کشور می رسند. توجه داشته باشید: نجات کوهستانی با هلیکوپتر تحت پوشش EHIC یا اکثر بیمه های مسافرتی نمی باشد. اگر در کوهستان نیاز به فوریتهای پزشکی داشتید (مانند شکستن پا در هنگام اسکی) بدون توجه به درخواست یا عدم درخواست شما هلیکوپتری برایتان فرستاده شده و باید هزینه ای بیشتر از ۱۰۰۰ یورو پرداخت کنید. بنابراین بیمه ورزشهای کوهستانی اکیدا توصیه می شود؛ می توانید از طریق بیمه گذار سلامت یا عضو شدن در کلوپ آلپی اتریش اقدام به دریافت بیمه ورزشهای کوهستانی کنید. ۵۲ یورو هزینه برای یکسال عضویت می باشد، بیمه خودبهخود نجات و جستجوی کوهستانی تا ۲۲۰۰۰ یورو هزینه دارد.
مناطق خاصی در اتریش (کارینتیا، اشتایرمارک، مناطق جنوبی اتریش) تحت تاثیر بیماری آنسفالیست منتقله تیک قرار می گیرند. اکیدا توصیه می شود افرادی که قصد فعالیتهای فضای باز در بهار یا تابستان را دارند از واکسن استفاده کنند. همچنن مراقب باشید که تعداد کم و در حال انقراضی از مارهای افعی شن و ماسه در بخش جنوبی وجود دارد.
در اتریش آب شیر کیفیت استثنایی داشته و برای نوشیدن سالم است (بجز برخی بخش های جنوبی اتریش که توصیه می شود اول درباره کیفیت آب سوال شود!). ظاهرا کیفیت آب وین با اویان قابل مقایسه است.
دسته بندی :اتریش