تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

وضعیت امنیت در کشور اتریش

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶
وضعیت امنیت در کشور اتریش

اتریش یکی از امن ترین کشورهای جهان است. بر اساس گزارش OECD Factbook در سال ۲۰۰۶ میزان سرقت، حمله و جرم و جنایت با ماشین در اتریش در میان کشورهای جهان توسعه یافته جز کمترینها بوده و مطالعه مرسر رتبه ششم را به عنوان ایمنترین شهر در جهان در بین ۲۱۵ شهر به وین اختصاص داده است. جرایم خشونت آمیز بسیار کم بوده و نباید موجب نگرانی توریستهای معمولی شود. شهرهای کوچک و مناطق غیر مسکونی مانند جنگلها در هر ساعت روز دارای امنیت بالایی می باشند.
در مکانهای شلوغ مراقب جیب برها باشید. جیب برها مانند همه جای اروپا به طور فزاینده ای در حال حرفه ای شدن هستند. دزدی دوچرخه در شهرهای بزرگتر شایع است اما تقریبا در شهرهای کوچکتر رخ نمی دهد. همیشه دوچرخه خود را به جسم ثابتی قفل کنید. کلاهبرداری هم وجود دارد (اگرچه مانند سایر شهرهای اروپایی یک مشکل نیست) بخصوص به صورت گدایی در خیابان (گفتن داستانهای غم انگیز دروغین)، یا پیش بینی آینده یا دیگر تله های توریستی. اغلب پلیس ها (اگرچه نه همه) حداقل عبارات اصلی انگلیسی را متوجه می شوند. اما یادگیری کمی زبان آلمانی توصیه می شود.
نژادپرستی هم مشکلی دیگر بوده و اقامت شما را تبدیل به تجربه ای نامطلوب می کند. مانند هرجای دیگری در اروپای مرکزی ممکن است نمونه هایی از خودنمایی و نگاههای خصمانه دیده شود، حتی بازجویی توسط پلیس در شهرهای بزرگ همچون گراتس یا وین غیرمعمول نیست. این امر ممکن است برای غیر سفیدپوستها ناخوشایند باشد. به هرحال نژادپرستی تقریبا هرگز به صورت خشونت آمیز وجود ندارد. در برخی بخش های دورافتاده اتریش افرادی با نژاد غیر سفیدپوست بسیار کم هستند. اگر افراد سالخورده محلی به صورت عجیبی شما را نگاه کردند احساس تهدید نکنید. آنها احتمالا کنجکاو هستند و یا دچار عدم اعتماد به افراد خارجی شده اند و قصد هیچگونه آسیب فیزیکی ندارند. معمولا یک گفتگوی کوتاه مشکل را حل می کند.
در مسیرهای دوچرخه سواری پیاده نروید (بخصوص در وین) و از عرض این مسیرها همانند هرجاده دیگری، عبور نکنید. تشخیص برخی مسیرهای دوچرخه سواری مشکل است (مانند ‘Ring’ در وین) و برخی دوچرخه سواران نسبتا سریع می رانند. پیاده روی در خطوط دوچرخه سواری نه تنها بی ادبی محسوب می شود بلکه ممکن است دوچرخه سواری با شما برخورد کند.
دسته بندی :اتریش

نظرات