تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

نوشتن رزومه در کانادا | آشنایی با  نوشتن رزومه در کانادا

۲۵ آبان ۱۳۹۴
نوشتن رزومه در کانادا | آشنایی با  نوشتن رزومه در کانادا

 نوشتن رزومه در کانادا

بی شک نوشتن رزومه در کانادا آن هم به صورت عالی می تواند تاثیر خوبی در یافتن یک شغل خوب داشته باشد. مطالعات نشان داده اند که کارفرمایان به طور معمول بیشتر از بیست ثانیه صرف خواندن یک رزومه نمی کنند. بنابراین رزومه شما باید یک سری اطلاعات لازم مثل مشخصات فردی، تحصیلات، سابقه کاری و … را در بر داشته باشد.


آشنایی با  نوشتن رزومه در کانادا

نوشتن رزومه در کانادا برای شما باید به صورتی نگارش شود که نظر کارفرمای کانادایی را جلب کند. شما می توانید از یک سری نرم افزارهای موجود برای نوشتن رزومه خود کمک بگیرید. اما با دانستن یک سری موارد خودتان هم می توانید این کار را انجام دهید. اصولا کارفرمایان کانادایی انتظار دارند موارد زیر را در رزومه شما ببینند:

اطلاعات تماس

مطمئن شوید که نام ، آدرس صحیح منزل، شماره تلفن تماس با درج صحیح کد منطقه و آدرس ایمیل خود را درج کرده باشید.

حرفه

معرفی حرفه در واقع رکن اساسی رزومه است. این قسمت رشته و موقعیت شما را توصیف می کند. این خیلی مهم است که حرفه خود را درست و شفاف معرفی کنید.

تحصیلات

این قسمت از رزومه شامل اطلاعات تحصیلی و دانشگاهی می باشد. به صورت استاندارد کانادا، اطلاعت مدرسه یا دانشگاه را به همراه رتبه، رشته تحصیلی و تاریخ فارغ التحصیلی خود عنوان کنید.

تجربه کاری

در این قسمت تمامی تجربه های کاری خود اعم از نیمه وقت، کار تابستانی، کار دائم و حتی کار داوطلبانه را درج نمایید. توجه کنید که نام و مکان شرکتی که در آن جا مشغول به کار بودید، تاریخ و عنوان شغلی هم ذکر کنید.

مدارک مهارت ها

به شما پیشنهاد می کنیم تا تمام مدارک دال بر مهارت های خود را در این قسمت بگنجانید.

افتخارات و فعالیت ها

در برخی از رزومه ها نیز قسمتی با این عنوان درج می شود تا افراد به طور خلاصه به معرفی فعالیت هایی که نشان دهنده توانایی های قوی علمی و یا فعالیت های فوق برنامه آنها است، بپردازند. کارفرمایان همیشه به چگونگی شخصیت یک کاندیدای کار و سبک زندگی آنها توجه می کنند.

در نوشتن رزومه به نکات زیر نیز توجه داشته باشید:
  • تا جایی که امکان دارد عنوان را دقیق و مختصر بنویسید
  •  اطلاعات تکراری درج نکنید
  • از اشتباهات املایی و گرامری بپرهیزید
  • رزومه خود را کوتاه کنید. نهایتا دو صفحه کفایت می کند
  • صادق باشید 

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت کانادا،اخذ ویزای کانادا و در نهایت اقامت در کانادا با تور کانادا پیش روی شما خواهیم گذاشت.

دسته بندی :کانادا

نظرات