تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

گرفتن خانه دانشجویی در آمریکا قسمت۲ | نکات که باید رعایت کنیم

۱۲ آبان ۱۳۹۴
گرفتن خانه دانشجویی در آمریکا قسمت۲ | نکات که باید رعایت کنیم

گرفتن خانه دانشجویی در آمریکا

طبق نظر دانشجویانی که خود تجربه ی این موضوع را داشته اند می گویند امکان گرفتن خانه دانشجویی در آمریکا یا یافتن هم خونه ای که دوست دارید در آمریکا اصلا امکان پذیر نیست و در آنجا نمی توان هم خانه ای مناسبی پیدا کرد. معمولا در آن شرایط ملیت های گوناگون با یکدیگر خانه میگیرند و حتی این هم بسیار سخت پیدا می شود.


۶_ هم اتاقی چگونه پیدا کنیم؟

طبق آمار گرفتن خانه دانشجویی در آمریکا بستگی به شرایط دانشجویان در آمریکا را دارد. معمولا در آن شرایط ملیت ها ی گوناگون با یکدیگر خانه میگیرند و حتی این کار هم مشکل است.شما می توانید با مراجعه به سایت اپلای ابرود راحت تر هم خانه ای پیدا کنید. حتی این امکان هم وجود دارد که در دانشگاهی که می روید ایرانی هم زیاد باشد.

برای یافتن هم خانه ای هم دیده می شود که  که بعضی افراد خانه های ۴ خوابه اجاره کرده باشند و به دنبال یک نفر یا دو نفر دیگری میگردند تا به عنوان هم خانه با آنها زندگی کنند حتی بعضی از آنها هم دارای قیمت های مناسبی هستند. حتی می توان با عضویت در سایت easyroommates.com  به دنبال هم خانه بود. اما معمولا هم خانه ای هایی که در آن سایت پیدا می شود هم درخواست قیمت های بالایی دارند و هم اینکه بسیاری از آنها اصلا دانشجو نیستند و معمولا نمی توان با فردی که دانشجو نیست در یکجا زندگی کرد.

شرایط دیگر

اما گاها می توان برای گرفتن خانه دانشجویی در آمریکا در خود دانشگاه از دانشجوهای همین دانشگاه رو پیدا کرد که با مبالغ پایین تر و منصفانه تری به دنبال هم خانه ای هستن با خانه های ۴ خوابه یا ۳ خوابه که در نزدیکی دانشگاه است. البته اکثر این افراد مثلا هندی یا چینی هستند و معمولا ایرانی اصلا وجود ندارد که همچین کاری انجام دهد.می توان خانه های کوچکتر با تعداد هم خانه ای های کمتری گرفت که هم خودتان راحت باشید و هم قیمت مناسب تری دارند که به نسبت خرج ها هم خیلی مناسب تر است.

۷- می توان بعضی آپارتمان ها رو به صورت آنلاین قبل از آمدن اجاره کرد. 

در آمریکا می توان بعضی آپارتمان ها را قبل از آمدن به صورت آنلاین اجاره کرد. که معمولا مراحلش به شرح زیر است :

۱_آپارتمانی را از سایت ها پیدا می کنند. خود آپارتمان را پیدا می کنند.

۲_سایت آپارتمان را از داخل اینترنت پیدا می کنن.

۳_وارد قسمت قیمت در (Floor Plans) نقشه واحد ها می شوند.

۴_معمولا گزینه ای داردبه نام  Check Availability  و با کلیک بر روی این گزینه جستجو می کنند که آیا این نقشه ی آپارتمان در تاریخ مورد نظرتان وجود داره یا خیر.

۵_اگر آپارتمان مورد نظر در آن تاریخ وجود داشت می شود به صورت اینترنتی هزینه های آن را پرداخت کرد و واحد رو اجاره کرد.

۶_اما در بعضی مواقع باید تلفنی تماس گرفته شود و به صورت تلفنی پرسیده شود که آیا آن واحد آماده هست یا خیر.

۷_به نظر می رسد که  به این روش خانه گرفتن در امریکا هنوز با ایده آل خیلی از افراد فاصله دارد و باید به این شرایط سر و سامان داد. به طور مثال سایت های آپارتمان یابی نمی توانند در سایتشان در اربطه با اینکه  این واحد آماده هست یا خیر به شما اطلاعاتی بدهند.

۸_البته اگر عضو سایت بشوید و مراحل داخل سایت را طی کنید، می توانید با مسئول آپارتمان تماس بگیرید و اطلاعات کامل را بپرسید. اما ممکن است در طی تماس های مکرر متوجه بشوند که بالاخره این واحدی که مد نظر شماست آیا موجود هست یا خیر.

۹_قیمت واحدهای داخل سایت های آپارتمان یابی معمولا قیمت های به روزی نیستند. ممکن است واحدی رو مشاهده کنید که قیمت آن ۵۰۰ دلار خورده باشد اما بعد از تماس بگویند که الان  ۶۰۰ دلار است.

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت آمریکا ، اخذ ویزای آمریکا و در نهایت اقامت در آمریکا با تور آمریکا پیش روی شما خواهیم گذاشت.

دسته بندی :آمریکا

نظرات