تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

نکات اساسی تحصیل در آمریکا

۱۱ آبان ۱۳۹۴
نکات اساسی تحصیل در آمریکا

نکات اساسی تحصیل در آمریکا

نکاتی که باید راجع به تکمیل تقاضانامه تحصیل در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی ایالات متحده بدانید…


 

بر روی کلیه تقاضانامه ها، درخواست های آزمون، و غیره مشخصات خود را همواره با یک خط ثابت بنویسید. اگر گذرنامه دارید، مشخصات خود را با همان خطی که در گذرنامه شما درج شده است بنویسید. زیرا تفاوت خط مشخصات شما از سندی به سند دیگر می تواند باعث ایجاد مشکلاتی شود.
جایی که امکان دارد مطالب را تایپ کنید و ازنوشتن مطالب به صورت دستی خودداری کنید، ولی اگر در بعضی موارد ناچار به دست نویس کردن مطالب هستید، آنها را با خطی خوش و خوانا بنویسید.

به طور معمول از متقاضیان پذیرش در دانشگاه ها گزینشی خواسته می شود که مقاله یا اظهارنامه ای را بنویسند و در آن به بیان اهداف خود بپردازند. ممکن است بعضی از مؤسسه های آموزشی، خودشان خط مشی هایی را در خصوص نحوه نوشتن چنین مقاله یا اظهارنامه ای ارائه دهد.

ما این گونه مقالات معمولاً اهداف زیر را برآورده می سازند:

•در برنامه های دوره تحصیلات تکمیلی بیشتر مایل هستند تا جزئیاتی درباره رشته تحصیلی مورد علاقه فرد متقاضی، اهداف شغلی وی، و میزان تناسب برنامه مورد تقاضا با نیازها و قابلیت های تحصیلی خاص متقاضی را بدانند.

•این مقاله برای متقاضیان مقطع کاردانی و کارشناسی، این امکان را برای کارکنان واحد پذیرش فراهم می کند که شخصیت و پیشینه فردی متقاضی را بهتر بشناسد. این مقاله نشان می دهد که شما چه تفاوت هایی با سایر متقاضیان دارید؟ مقاله مزبور همچنین می تواند فرصت خوبی را برای ذکر مهارت ها وعلائقی که در سایر قسمت های تقاضانامه به خوبی شرح داده نشده اند فراهم کند.

اگر قصد شما ادامه تحصیل در رشته های مرتبط با هنرهای نمایشی می باشد، ممکن است از شما بخواهند تا یک نوار صوتی یا تصویری حاوی یکی از اجراهای خود را ارائه دهید. ممکن است از علاقمندان به هنرهای تجسمی خواسته شود که گزیده ای از آثار خود را ارائه دهند.
برای ارسال کلیه مطالبی که از خارج از ایالات متحده فرستاده می شود بهتر است از پست هوایی و یا پیک استفاده کنید یا در صورت امکان به صورت آنلاین درخواست دهید. یک نسخه از کلیه مطالب و مدارکی که برای مؤسسات آموزشی ارسال می کنید را نزد خود نگه دارید.

در تقاضانامه ها معمولا مواردی وجو دارد که شامل حال دانشجویان خارجی نمی شود (مانند شماره تأمین اجتماعی، کد پستی و غیره). می توانید این موارد پر نکنید و جای آنها را خالی بگذارید. همچنین اگر احساس می کنید که مواردی مبهم است، می توانید طی نامه ای شرح دهید که چرا برخی از موارد را خالی گذاشته اید و نامه را به پیوست سایر مدارک خود ارسال کنید.

 

شاد و سربلند باشید.

تیم وقت سفارت ایران – آنکارا

پیکاپ پاسپورت آمریکا – پیکاپ ویزا   وقت سفارت آمریکا

دسته بندی :آمریکا

نظرات