تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

دوره های کارشناسی آمریکا | انتقال به کالج یا دانشگاه های آمریکا

۱۲ آبان ۱۳۹۴
دوره های کارشناسی آمریکا | انتقال به کالج یا دانشگاه های  آمریکا

نظام آموزش دوره های کارشناسی آمریکا

در این مطلب می خواهیم در رابطه با نظام آموزشی آمریکا در دوره های کارشناسی آمریکا و تحصیلات تکمیلی صحبت کنیم. دوره های کارشناسی: این دوره ها معمولا به کسب مدرک کاردانی که به مدت دو سال است یا کارشناسی که چهار ساله است, منتهی می شوند.برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دوره های کارشناسی آمریکا  با ما باشید.


دوره تحصیلات تکمیلی

دوره های کارشناسی آمریکا :این دوره, دوره های یپیشرفته ی تحصیلی هستند که بعد از گذراندن دوره ی  کارشناسی به مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا، ختم می شود. در خود ایالات متحده، دانشجویانی که دارای مدرک کارشناسی هستند می توانند مستقیم برای دوره دکترا درخواست دهند. اگر تصمیم دارید که برای دوره کارشناسی ارشد درخواست بفرستید و بعد از آن وارد دوره ی دکترا را شوید، پیشنهاد می کنم که برای دوره ی دکترا هم درخواست دهید یا دانشگاه هایی را پیدا کنید که دوره ی آموزشی را هم در مقطع کارشناسی ارشد و هم دکترا ارائه دهند.

چگونه از دانشگاهی خارج از آمریکا به  کالج یا دانشگاهی در آمریکا انتقال بگیریم ؟   

هر ساله دانشجویانی بسیاری از سایر کشورها وارد آمریکا می شوند تا در  دوره های تحصیلی آمریکا ادامهه ی تحصیل دهند و تحصیلات خود را با موفقیت به اتمام می رسانند. معمولا این انتقالات در مقطع کارشناسی و در موارد کمی در کارشناسی ارشد  انجام می شود. همچنین برای آن دسسته از دانشجویان انتقالی کمک هزینه های تحصیلی بسیار محدودی وجود دارد.

هنگام تصمیم گیری در مورد روند انتقال دانشجویان دانشکده ها و دانشگاه های آمریکا ، عوامل بسیاری را مد نظر قرار می دهند. برای مثال، آیا دانشکده یا دانشگاه شما مورد تایید وزارت علوم در ایران است؟ محتویات و ساختار واحد های درسی که در دانشکده یا دانشگاهی که در ایران شما گذرانده اید چقدر با واحدهایی که در این دانشگاه ها ارائه می شوند شباهت دارند؟ آیا واحدهای گذرانده ی شما با دوره یا رشته ای که می خواهید در خواست دهید قابل تطبیق هستند؟ مورد آخر از اهمیت بسیاری برخوردار است زیرا باید آمادگی علمی خود را نشان دهید و دروس قبلی شما با دوره انتخابیتان مرتبط هستند.

شرایط بین موسسات

در بین موسسات گوناگون میزان اهمیت نسبت به این عوامل متغیر است، پس حتماً با اداره ی پذیرش و نیز نماینده بخش آموزشی مورد علاقه خود تماس بگیرید. به یاد داشته باشید که واحدهای درسی گذرانده شده باید ابتدا برای واحد های انتقالی, پذیرفته شوند و سپس گروه آموزشی خاص که مایلید در آن ادامه تحصیل دهید، تصمیم خواهد گرفت آیا واحدها با الزامات آن رشته مطابقت دارند یا خیر.

زمانی که برای انتقال می خواهید درخواست دهید، باید حتماً تمامی سابقه ی تحصیلی رسمی خود را به موسسه آمریکایی ارائه دهید. علاوه بر ریزنمرات، باید شرح دوره تحصیلی که توسط دارالترجمه معتبر به انگلیسی ترجمه شده باشد و تمام مدارک مقاطع تحصیلی گذرانده شده را به دانشگاه ارائه دهید.

این شرح دوره باید شامل موارد زیر باشد:

۱_شرح مختصری از عناوین رشته ها در هر دوره. معمولا می توان این اطلاعات را در برنامه درسی دوره یافت می شود.

۲_تعداد ساعات گذرانده شده در هر هفته برای هر کلاس و نیز در آزمایشگاه در صورت وجود

۳_تاریخ شروع و پایان دوره شامل روز و سال

۴_همچنین می توانید فهرستی از مطالب و کتب درسی که در آن دوره از آنها استفاده کرده اید, تهیه کنید؛ این کار باعث می شود که موسسه آمریکایی درک بهتری از مطالب و جزئیات دوره آموزشی شما بدست آورند.

قابل ذکر است که انتقال واحدهای درسی بعضی رشته ها دشوارتر از بعضی دیگر است. با توجه به الزامات مختلفی که هر موسسه دارد, موسسه های اعطا کننده مدارک برای هر حرفه، ساختار آموزشی خاصی دارند برای مثال، دوره های حرفه ای همچون مهندسی، معماری، یا روزنامه نگاری. علاوه بر این، ممکن است بتوان واحدهای دوره های علوم انسانی، هنر، یا علوم اجتماعی را با کمی راحت تر انتقال داد. علاوه بر اینها، امکان دارد که بعضی دانشگاه های آمریکا از شما بخواهند برای معادل دوره تحصیلی خود به یک موسسه ارزیابی واحدهای درسی مراجعه کنید و پس از معادل سازی مدارک خود را به آنها ارائه دهید

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت آمریکا ، اخذ ویزای آمریکا و در نهایت اقامت در آمریکا با تور آمریکا پیش روی شما خواهیم گذاشت.

دسته بندی :آمریکا

نظرات