تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

نظام آموزشی و تحصیل در نیوبرانزویک

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
نظام آموزشی و تحصیل در نیوبرانزویک

تحصیلات در نیوبرانزویک
فرزندان کمتر از ۱۶ سال خود را باید در مدرسه ثبت‌نام کنید. به‌طورکلی تحصیل در نیوبرانزویک در سن ۴ یا ۵ سالگی شروع می‌شود. اکثر بچه‌ها تا پایان دبیرستان یعنی به‌طورکلی تا سن ۱۸ سالگی در مدرسه می‌مانند.
بودجه سیستم مدارس عمومی کانادا را دولت تأمین می‌کند، به این معنا که برای تحصیل دانش آموزان هیچ شهریه‌ای گرفته نمی‌شود. به‌طورکلی، این سیستم به دو سطح ابتدایی و متوسطه تقسیم می‌شود. دولت فقط بخشی از بودجه دوره آموزش پس از متوسطه مانند کالج و دانشگاه را تأمین می‌کند که در این دوره‌ها دانشجویان باید شهریه بپردازند. در برخی از مناطق یا مدارس خصوصی سطوح نمره به شکل‌های متفاوتی سازمان‌دهی می‌شوند، هرچند استانداردهای آموزشی را دولت استانی تنظیم می‌کند.
در نیوبرانزویک آموزش‌های ابتدایی و متوسطه به هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی ارائه می‌شوند.
تمامی شهروندان و ساکنان دائمی کانادا کمتر از سن ۲۰ سال تا پایان دبیرستان واجد شرایط استفاده از تحصیلات رایگان از طریق سیستم مدرسه عمومی هستند. استان نیوبرانزویک به‌عنوان یک استان دوزبانه سیستم‌های مدرسه عمومی موازی در هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی برای مهدکودک تا کلاس ۱۲ دارد. این استان در زمینه استفاده از فناوری در آموزش در کشور پیشتاز است و %۱۰۰ مدارس عمومی آن در کلاس‌های خود اینترنت دارند. نیوبرانزویک بالاترین میزان فارغ‌التحصیلی در دوره دبیرستان در کانادا به میزان بیش از %۸۶ را دارد.
چهار دانشگاه دولتی آموزش پس از متوسطه را در نیوبرانزویک ارائه می‌دهند؛ یک سیستم انجمن کالج، دو مؤسسه تخصصی، چند کالج فرقه‌ای خصوصی کوچک و چند آموزشکده خصوصی که آموزش حرفه گرا را ارائه می‌دهند.
اداره آموزش‌وپرورش نیوبرانزویک وام‌های استانی، بورسیه‌های پژوهشی و بورسیه‌ها را برای شهروندان کانادایی و ساکنان دائمی نظارت می‌کند. هرکدام از دانشگاه‌ها و نیز اکثر کالج‌های محلی انواع برنامه‌های بورسیه‌ای را برای دانشجویانی که نیاز مالی دارند یا شایستگی علمی استثنایی دارند، ارائه می‌دهند.
دانشگاه‌های نیوبرانزویک بسیار باکیفیت هستند و در امر تبدیل اقتصاد استان از منابع طبیعی به خدمات پیشرفته نقش مهمی داشته‌اند. دانشگاه نیوبرانزویک یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کاناداست و در زمینه مهندسی و علوم کامپیوتری برنامه‌های درجه بالایی دارد. دانشگاه ماونت آلیسون که در ساکویل قرار دارد، به دلیل سیستم آموزشی خود به‌طور مداوم در میان بالاترین رتبه‌های دانشگاه‌های کوچک قرار می‌گیرد و به‌طور سرانه بیش از سایر آموزشکده‌های کانادا بورسیه رودز داشته است.
برای یافتن اطلاعات بیشتر در مورد سیستم انگلیسی‌زبان به آدرس وب‌سایت www2.gnb.ca/content/gnb/biling/eecd-edpe.html مراجعه کنید.
برای یافتن اطلاعات بیشتر در مورد سیستم فرانسوی‌زبان به آدرس وب‌سایت www2.gnb.ca/content/gnb/fr/ministeres/education.html مراجعه کنید.
سال تحصیلی برای تمامی سطوح در ماه سپتامبر شروع می‌شود و برای دانش آموزان ابتدایی و متوسطه تا ژوئن و برای دانشجویان کالج و دانشگاه تا آوریل ادامه دارد. تعطیلات استاندارد کانادا، تعطیلات کریسمس و سال جدید در ماه‌های دسامبر و ژانویه و تعطیلات بهاری در ماه مارس یا آوریل هستند. علاوه بر این، دانش آموزان می‌توانند از تعطیلات مذهبی خود استفاده کنند. برای یافتن اطلاعات مربوط به ثبت‌نام می‌توانید با هیئت‌مدیره مدرسه محلی در نزدیکی منزل خود تماس بگیرید یا به وب‌سایت وزارت آموزش‌وپرورش استان نیوبرانزویک به آدرس www.gnb.ca/education مراجعه کنید.
در نیوبرانزویک چندین دانشگاه وجود دارند که به لحاظ آکادمیک سازمان‌دهی شده‌اند. برای یافتن اطلاعات کامل در مورد تحصیلات پس از متوسطه به وب‌سایت تحصیل در نیوبرانزویک به آدرس www.educationau-incanada.ca/educationau-incanada/province/nb مراجعه کنید.
دسته بندی :کانادا

نظرات