تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

نظام آموزشی و تحصیل در مانیتوبا

۹ اردیبهشت ۱۳۹۶
نظام آموزشی و تحصیل در مانیتوبا

فرزندان کمتر از ۱۶ سال خود را باید در مدرسه ثبت‌نام کنید. به‌طورکلی تحصیل در ادمونتون در سن ۴ یا ۵ سالگی شروع می‌شود. اکثر بچه‌ها تا پایان دبیرستان یعنی به‌طورکلی تا سن ۱۷ سالگی در مدرسه می‌مانند.
بودجه سیستم مدارس عمومی کانادا را دولت تأمین می‌کند، به این معنا که برای تحصیل دانش آموزان هیچ شهریه‌ای گرفته نمی‌شود. به‌طورکلی، این سیستم به دو سطح ابتدایی و متوسطه تقسیم می‌شود. دولت فقط بخشی از بودجه دوره آموزش پس از متوسطه مانند کالج و دانشگاه را تأمین می‌کند که در این دوره‌ها دانشجویان باید شهریه بپردازند. در برخی از مناطق یا مدارس خصوصی سطوح نمره به شکل‌های متفاوتی سازمان‌دهی می‌شوند، هرچند استانداردهای آموزشی را دولت استانی تنظیم می‌کند.
سال تحصیلی در ماه سپتامبر شروع می‌شود و برای دانش آموزان ابتدایی و متوسطه تا ژوئن و برای دانشجویان کالج و دانشگاه تا آوریل ادامه دارد. تعطیلات استاندارد کانادا، تعطیلات کریسمس و سال جدید در ماه‌های دسامبر و ژانویه و تعطیلات بهاری در ماه مارس یا آوریل هستند. علاوه بر این، دانش آموزان می‌توانند از تعطیلات مذهبی خود استفاده کنند. برای یافتن اطلاعات مربوط به ثبت‌نام می‌توانید با هیئت‌مدیره مدرسه محلی در نزدیکی منزل خود تماس بگیرید.
انجمن آموزش، شهروندی و جوانان مانیتوبا یک جستجوی مدرسه آنلاین است که در آن می‌توانید با گزینه‌های تحصیل در جامعه خود آشنا شوید: www.edu.gov.mb.ca/k12/schools/gts
برای به دست آوردن اطلاعات کامل در مورد مدارس، برنامه‌ها، ثبت‌نام، زمان‌بندی تعطیلات، حمل‌ونقل و موارد دیگر در مانیتوبا به وب‌سایت www.edu.gov.mb.ca/k12/schools/index مراجعه کنید.
دسته بندی :کانادا

نظرات