تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

نظام آموزشی و تحصیل در آلبرتا

۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
نظام آموزشی و تحصیل در آلبرتا

فرزندان کمتر از ۱۶ سال خود را باید در مدرسه ثبت‌نام کنید. به‌طورکلی تحصیل در آلبرتای کانادا در سن ۴ یا ۵ سالگی شروع می‌شود. اکثر بچه‌ها تا پایان دبیرستان یعنی به‌طورکلی تا سن ۱۷ سالگی در مدرسه می‌مانند.
در شهر آلبرتا می‌توانید فرزندان خود را به مدارس با بودجه دولتی یا مدارس خصوصی بفرستید که برای ثبت‌نام در مدارس خصوصی باید شهریه بپردازید. در مدارس خصوصی دوره‌های گسترده‌تری ارائه می‌شوند.
به‌طورکلی سیستم آموزش عمومی در کانادا به سه قسمت تقسیم می‌شود: ابتدایی، متوسطه و پس از متوسطه که یا کالج است یا دانشگاه. در برخی از مناطق یا مدارس خصوصی سطوح نمره به شکل‌های متفاوتی سازمان‌دهی می‌شوند، هرچند استانداردهای آموزشی را دولت استانی تنظیم می‌کند. سال تحصیلی در ماه سپتامبر شروع می‌شود و برای دانش آموزان ابتدایی و متوسطه تا ژوئن و برای دانشجویان کالج و دانشگاه تا آوریل ادامه دارد.
تعطیلات استاندارد کانادا، تعطیلات کریسمس و سال جدید در ماه‌های دسامبر و ژانویه و تعطیلات بهاری در ماه مارس یا آوریل هستند. علاوه بر این، دانش آموزان می‌توانند از تعطیلات مذهبی خود استفاده کنند. برای یافتن اطلاعات مربوط به ثبت‌نام می‌توانید با هیئت‌مدیره مدرسه محلی در نزدیکی منزل خود تماس بگیرید.
در آلبرتا برای افرادی که زبان اولشان فرانسوی است، مدرسه‌های عمومی فرانسوی‌زبان هم وجود دارد.
برای یافتن اطلاعات کامل در مورد آموزش پس از متوسطه می‌توانید به وب‌سایت تحصیل در آلبرتا به آدرس www.studyinalberta.ca/post-secondary مراجعه کنید.
اگر برای انجام معاملات خود به آموزش نیاز دارید، به وب‌سایت کارآموزی و آموزش صنعت آموزش پیشرفته آلبرتا به آدرس www.tradesecrets.org مراجعه کنید.
برای آموزش بزرگ‌سالان به وب‌سایت آموزش پیشرفته آلبرتا به آدرس eae.alberta.ca مراجعه کنید یا با شماره تلفن ۷۸۰٫۴۲۷٫۵۶۲۴ برای ادمونتون و برای هر جای دیگر ابتدا با شماره ۰۰۰۰-۳۱۰ تماس گرفته و پس‌ازآن شماره ۷۸۰٫۴۲۷٫۵۶۲۴ را بگیرید.
دسته بندی :کانادا

نظرات