تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

میراث­ های جهانی در امریکا

۲۱ تیر ۱۳۹۵
میراث­ های جهانی در امریکا

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

امریکا دارای ۲۲ میراث جهانی از ۹۸۱ مکان تعیین شده توسط یونسکو در سراسر جهان می­باشد. این مکان­ها، به خاطر دارا بودن ارزش جهانی و میراث فرهنگی یا طبیعی خود برگزیده شده­ اند. این مکان­ها متنوع هستند و از جمله­ ی آن­ها سرنگتی در شرق افریقا، اهرام ثلاثه ­ی مصر، بریر ریف بزرگ در استرالیا و گراند کنیون در امریکا هستند.

“میراث­های جهانی فرصتی استثنایی برای امریکاست تا به جهانیان سرگذشت امریکا و تنوع مردم و زیبایی­ های این کشور را معرفی کند”. این سخنان مسئول اینتریور سالی جیول پس از نامزدی پارک تاریخی ملی سن­ آنتونیو برای ثبت در مکان­های تاریخی جهان در سال ۲۰۱۴ گفته است. “اماکن سن ­آنتونیو معرف بخشی اساسی از میراث تاریخی لاتینی ملی ما است و مشارکت لاتین تبارها را در ساختن کشور مان نمایش می­دهد.”

کلاون/رانگل-اس­تی. الیاس/خلیج گلاسیر/تاشنشینی-آلسک، آلاسکا و کانادا[۱]

برگزیده شده به عنوان میراث جهانی در سال ۱۹۷۹

این پارک­ها دارای یخچال­های طبیعی و قله ­های مرتفعی در دو سوی مرزهای امریکا و کانادا هستند. خلیج گلاسیر دارای بزرگترین یخچال­های غیر قطبی در جهان است و برخی از بزرگترین و زیباترین کوه­های یخ جهان را دارد.

پارک ملی گراند کنیون، آریزونا

برگزیده شده به عنوان میراث جهانی در سال ۱۹۷۹

گراند کنیون یکی از ۷ شگفتی طبیعی جهان است که توسط رودخانه­ی کلرادو ایجاد شده است و سابقه­ی آن به ۱۷ میلیون سال قبل بازمی­گردد. ترکیبی از رنگ­های زمین­شناسی و اشکال فرسایش یافته، تنگه­ای را خلق نموده­اند که رودخانه­ای به طول ۲۷۷ مایل (۴۴۶ کیلومتر)، ۱۸ مایل عرض (۲۹ کیلومتر) و ۱ مایل عمق (۱٫۶ کیلومتر) می­باشد. هر ساله نزدیک به ۵ میلیون نفر به گراند کنیون سفر می­کنند و بازدید کنندگان می­توانند از مسیرهای مختلفی به این تنگه­ی زیبا دسترسی داشته باشند.

پارک­های ایالتی و ملی ردوود، کالیفرنیا برگزیده شده به عنوان میراث جهانی در سال ۱۹۸۰

جنگل ردوود قدیمی­ترین و بلندترین درخت­ها روی زمین را دارد. درخت­هایی که عمری ۱۶۰ میلیون ساله دارند. در این پارک چمن­زاری وسیع، درختان بلوط، رودخانه­های خروشان و نزدیک به ۴۰ مایل (۶۴ کیلومتر) خط ساحلی بکر و دست نخورده وجود دارد. خدمات پارک ملی و پارک­های ایالتی کالیفرنیا با هم این زمین­ها را مدیریت می­کنند. ۵ مرکز بازدید به بازدید­کنندگان در لذت بردن از این چشم­انداز زیبا کمک می­کنند.


[۱] . Kluane/Wrangell-St. Elias/Glacier Bay/Tatshenshini-Alsek. Alaskaand Canada

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دسته بندی :آمریکا

نظرات