تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

آیا چیزی راجع به موزه های ارمنستان میدانید؟

۱ آذر ۱۳۹۵
آیا چیزی راجع به موزه های ارمنستان میدانید؟

موزه های با شکوه ارمنستان

اگر علاقه مند به دیدن آثار فرهنگی و تاریخی ارمنستان هستید، حتما از موزه های ارمنستان دیدن کنید. به طور کلی از این دنیا خارج می شوید و به یک جهان دیگر سفر خواهید کرد. همچنین می توانید از فرهنگ ارمنستان نیز اطلاعات کسب کنید. مسافران تور ارمنستان  که علاقهمند به بازدید از موزه های ارمنستان هستند، حتما این مطلب را بخوانند.


OLYMPUS DIGITAL CAMERA در موزه های ارمنستان

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  1. موزه ماتناداران

به راحتی می توانید برای دیدن موزه ها از خیابان مشتوتس شروع کنید و از آثار آن لذت ببرید. این موزه دارای آثار کهن ارمنستان و مدرن جهانی می باشد. این موزه در قرن هجدهم ساخته شد و دارای مستندات جهانی نیز می باشد. این آثار به ارمنی ترجمه شده اند و نسخه اصلی آن نیز گم شده است.

یکی از زیباترین موزه های ارمنستان

از آثار شخصیت های برجسته قرن ۱۳ نیز در این موزه قرار دارد. این موزه دارای آثاری می باشد که به مردم ارمنستان جهت ساخت فرهنگ و رسومشان خدمت کرده اند.

  1. موزه تاریخ ملی ارمنستان

این موزه از قدیمی ترین موزه های ارمنستان است که در شهر ایروان قرار دارد. این موزه در سال ۱۹۳۱ ساخته شده است که نشان­ دهنده تاریخ ایروان می باشد. تاریخ ایروان در این موزه از سال ۷۸۲ شروع شده و تا کنون بر جای ماند است. این موزه که از جایی به جایی دیگر تقریبا پنج بار تعویض شده است، اکنون در یک ساختمان زیبا قرار گرفته است که در نزدیکی شهرداری ایروان می باشد. نام این موزه در گذشته، موزه جمعی بوده است اما در سال ۱۹۳۲ به بعد، نامش به موزه تاریخی ارمنستان تغییر یافته است.

این مکان در نزدیکی دیگر جاذبه های گردشگری ایروان قرار گرفته است. این موزه انتخاب مناسبی است که در یک روز آفتابی به آن بروید. در این موزه بازدید کنندگان تور ارمنستان حدود ۹۰۰۰۰ اثر را از نزدیک خواهند دید که شامل کتاب های باستانی بی همتا، اشیا سنتی، بنرهای ارتشی، اولین تلفن و دوربین فیلم برداری، وسایل جنگی، وسایل نقاشی گرافیکی که مسافران خارجی زمانی که از ارمنستان دیدن می کرده اند جا گذاشته اند، مستندات و پرونده هایی که از زمان اورارتور و شاه سار ارجیشتی به جا مانده است همچنین منظره شهر ایروان نیز که به تصویر کشیده شده است در این موزه قرار دارد. نگهداری از این آثار بسیار سخت است و امنیت آن ها بسیار بالا می باشد زیرا قرار است بازدید کنندگان تور ارمنستان از هر نسل و سنی در آینده از آن ها بازدید کنند.

موزه های ارمنستان  1

  1. موزه ایربونی

نام ایربونی از ایروان گرفته شده است. ساختمان موزه، نقش‌ برجسته‌ای برنجی از پیکره‌هایی اورارتوری را بر نمای خود دارد که یکی از جاذبه‌های توریستی ایروان است.

این موزه در پای کوه آرینبرد قرار دارد و دارای فلزکاری های زیبا می باشد.

یکی از زیباترین موزه های ارمنستان

در این موزه، می توانید در اتاق های مختلف که علاقه دارید راه بروید و به زمان بسیار قدیم باز گردید.

  1. موزه خانه مارتیروس ساریان

اگر علاقهمند به هنر هستید، پیشنهاد می کنیم حتما از دیدن این موزه لذت ببرید. ساریان، شاعر بسیار بنام ارمنستان به شمار می رفته است.

این موزه دارای ۲۴۷ اثر ارزنده می باشد که مسافران تور ارزان ارمنستان را به خود جذب می کند.

 

دسته بندی :ارمنستان

نظرات