تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

موزه متروپولیتن نیویورک

۱۸ آذر ۱۳۹۴
موزه متروپولیتن نیویورک

یکی از بزرگترین و معروفترین موزه های جهان موزه متروپولیتن(Metropolitan Museum of Art)  در نیویورک می باشد. این موزه در نزدیکی سنترال پارک قرار دارد و در سال ۱۸۷۲ میلادی افتتاح شد. احتمالا بازدید این موزه برای ایرانیان می تواند بسیار جالب باشد چون این موزه حاوی مجموعه بی نظیری از اشیا تاریخی ایران باستان است مانند لباس رزم ایرانی، تخته شطرنج نیشابوری، تندیس سر یک شاهزاده سلجوقی، سرنای ایرانی خاتم کاری شده و …
این موزه هنری در سال ۱۸۷۲ به مناسبت استقلال امریکا افتتاح شد و از آن زمان سالانه هزاران نفر بازدیدکننده دارد. در این موزه آثاری با قدمت ۳۰۰۰۰۰ سال تا ۷۷۰۰۰ سال نیز یافت می شود. این موزه شامل بیش از دو میلیون شی قدیمی و گرانبها می باشد.
اگر قصد بازدید از این موزه زیبا را دارید می توانید هر روز هفته بجز روزهای شکرگذاری، ۲۵ دسامبر، ۱ ژانویه و اولین دوشنبه ماه می مراجعه نمایید. ساعات بازدید از موزه متروپولیتن از روز یکشنبه تا پنج شنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۵:۳۰ بعد از ظهر و در روز های جمعه و شنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۹ عصر می باشد.
در محوطه موزه رستورانی برای بازدیدکنندگان وجود دارد. شما می توانید از راهنماهای صوتی برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد موزه استفاده کنید. این راهنماهای صوتی در ۱۰ زبان برای شما تدارک دیده شده اند.
به دلیل این که موزه در وسط شهر قرار دارد رفتن به آن جا کار آسانی است و شما می توانید از طریق مترو، اتوبوس، اتوبوس های مخصوص تور گشت شهری و حتی ماشین شخصی به راحتی به موزه دسترسی پیدا کنید.
دقت داشته باشید که شما اجازه بردن هیچ گونه خوراکی و یا نوشیدنی به داخل موزه را ندارید. همچنین حق عکسبرداری با فلش و فیلمبرداری را نیز نخواهید داشت. سعی کنید از آوردن کوله و چمدان های اضافی خودداری نمایید در غیر این صورت باید وقت زیادی را در صف های طولانی برای چک کردن آن ها تلف کنید.

دسته بندی :آمریکا

نظرات