تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

موزه سالزبورگ در اتریش

۴ اردیبهشت ۱۳۹۶
موزه سالزبورگ در اتریش

موزه سالزبورگ که در نیورزیدنس باشکوه و پر زرق و برق در موتزارت پلاتز واقع شده در سال ۲۰۰۷ مورد تحسین فراوان قرار گرفت و دو سال بعد عنوان موزه اروپایی سال را از آن خود کرد. این مکان یک موزه اطلاع رسانی و آموزشی در زمینه هنر و تاریخ می باشد و توسعه سالزبورگ را به عنوان یک شهر بررسی می کند.
موزه با چندین بخش در آپارتمانهای عالی با سنگ مرمر قرار دارد، نمایشگاههای موقت هنر در آن برگزار می شود، بر زندگی سیاستگذاران و اعضای فرقه اشتراکی برجسته سالزبورگ تاکید دارد و در نمایشگاه دائمی “افسانه سالزبورگ” تاریخچه شهر را از طریق کارهای هنری بررسی می کند. نمایشگاهی از آثار تنها یک نفر در طبقه سوم نقاشی های مسحورکننده هنرمند معاصر اتریشی گوتفرید سالزمن را به نمایش می گذارد.
موزه سالزبورگ در ارتباط با موزه پانوراما مجاور بوده و آن دو از طریق مسیر عبور پانوراما زیرزمینی به یکدیگر متصل هستند که درواقع بخشی از دیوار روم را که با نقاشی های دیواری و چهار مدل از سالزبورگ در طول روند توسعه پوشانده شده، نشان می دهد. بی تردید بهترین بخش موزه پانوراما گردون نمای (تالار گردی که دور تا دور آن پرده‌ی سینما یا پوستر قرار دارد و تماشاچی از وسط تالار صحنه را به طور گسترده و طبیعی‌تری می‌بیند) شهر، نقاشی شده در سال ۱۸۲۹ توسط جوآن مایکل ساتلر می باشد؛ این بخش به دلیل جزئیات عالی معماری و توپوگرافی، بی اندازه تاثیرگذار می باشد.
جزئیات بازدید از موزه سالزبورگ در اتریش
می توان به راحتی با پای پیاده به موزه سالزبورگ در موتزارتپلاتز دسترسی داشت. در نزدیکی آن پارکینگ وجود دارد. موزه در روزهای سه شنبه-یکشنبه در ساعتهای ۹ صبح-۵ عصر باز می باشد. هزینه پذیرش ۵/۸ یورو، برای افراد بین ۱۶-۲۶ سال ۵/۴ یورو و برای کودکان ۶-۱۵ سال  ۵/۳ یورو می باشد. روز پنجشنبه ساعت ۶ عصر تور اتریش رایگان موجود می باشد. با کارت سالزبورگ پذیرش رایگان می باشد.
  • آدرس: موتزارت پلاتز ۱، سالزبورگ، اتریش ۵۰۱۰
  • پذیرش: عمومی: ۵/۸ یورو، ۱۶-۲۶ سال: ۵/۴ یورو
دسته بندی :اتریش

نظرات