تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

موزه تاریخ ارمنستان

۱۴ دی ۱۳۹۴
موزه تاریخ ارمنستان

موزه تاریخ ارمنستان پس از تصویب قانون شماره ۴۲۹ در تاریخ ۹ سپتامبر ۱۹۱۹، با نام موزه و کتابخانه مردم شناسی-انسان شناسی ارمنستان بنا نهاده و در آگوست ۱۹۲۱ به صورت رسمی برای عموم افتتاح شد و تا کنون حدود ۱۵۲۸۹ شی از دیگر موزه ها و مجوعه های تاریخی به امانت گرفته شده است. در سال ۱۹۳۵ و با وسعت گرفتن موزه به دستور کمیته مرکزی حزب کمونیست چندین ساختمان دیگر نیز موزه اصلی افزوده شد که شامل موزه بخش هنرهای ارمنی با ۱۶۶۰ اثر، موزه ادبیات با ۳۰۱ شی و ۱۲۹۸ نسخه تاریخی و بخش قوم شناسی شامل ۱۴۲۸ اثر و ۵۸۴ عکس ارزشمند می باشد.

به طور کلی ۳۵% از اشیای این مجموعه مربوط به بخش باستان شناسی، ۸% متعلق به بخش مردم شناسی، ۴۵% مربوط به مدال شناسی و ۱۲% از اشیای موزه مربوط به اسناد و مدارک است. در این موزه مجموعه بینظیری از اشیای متعلق به عصر برنز قرار دارد که در معرض بازدید علاقه مندان قرار گرفته است.

برای بازدید می توانید در طول ساعات کاری از روز سه شنبه تا شنبه ساعت ۱۱ صبح تا ۵ بعد از ظهر بازدید نمایید. هزینه ورودیه موزه ۱۰۰۰ درام و هزینه خدمات راهنمای موزه ۵۰۰۰ درام است. این موزه در ضلع شمالی میدان جمهوری قرار گرفته است که در مرکز شهر قرار داد و می توان هم به وسیله ی اتوبوس و هم از طریق مترو به موزه رفت . بازدید از این موزه می تواند تجربه ای متفاوتی برای شما ایجاد کند و شمارا نسبت به تاریخ ارمنستان روشن تر سازد .

به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
دسته بندی :سایر

نظرات