تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

موزه بریتانیا

۴ بهمن ۱۳۹۴
موزه بریتانیا

موزه بریتانیا یکی از بهترین جاذبه های توریستی لندن می باشد و یکی از بهترین مجموعه های آنتیک در سراسر دنیا است. موزه بریتانیا بیش از ۱۳ میلیون شی از آسیا، چین، اروپا، یونان، مصر و بابل در بر دارد.

مجموعه های خصوصی Sir Robert Cotton, Robert Harley, Earl of Oxford  و Hans Sloane پایه اصلی این موزه در سال ۱۷۵۳ میلادی بوده اند. مجموعه در حال حاضر در سال ۱۸۵۷ میلادی به ساختمان کنونی انتقال پیدا کرد و یک طراحی اولیه توسط Robert Smirke ساخته و بعد از آن برادرش سیدنی کسی که مسئول اتاق دایره ای و دوم بود طراحی آن را ادامه داد. نمای اصلی ۴۰۳ فوت بلندی دارد و ۴۴ ستون های یونی ساختمان موزه را به یکی از مهمترین ساختمان های کلاسیک در بریتانیا تبدیل کرده است.

  • روم و یونان باستان

بزرگترین قسمت موزه بریتانیا، بخش روم و یونان قدیم است که یکی از بزرگترین مجموعه ها در نوع خود در جهان می باشد.  بی شک اشیا ویژه بین این مجموعه Chatsworth Head of Apollo، مجسمه الهه Demeter و سر برنز از Sophocles.

اتاق هشت شامل سنگ های مرمر الگین، یک گروه از مجسمه هایی از پارتنون از آتن که توسط Earl از الگین در اوایل قرن ۱۹ از لندن آورده شده است می باشد. این ها شامل اسبی از Selene و قسمت های باقیمانده از کتیبه پارتنون است. از مصنوعات جالب دیگر می توان به گلدان زیبای پرتلند نیز اشاره نمود. یک قرن پیش از میلاد مسیح، از طرف روم نمونه های نفیس هنرهای شیشه ای به موزه بریتانیا هدیه داده شد. اتاق ۶۸ به سفال هایی از جمله رییس قرن ونوس یونانی اختصاص داده شد.

  • مصر باستان

یکی دیگر از بخش های عالی در موزه بریتانیا بخش مصر باستان است. بزرگترین مجموعه در خارج از قاهره مانند مجسمه عظیم از رامسس دوم و سنگ Rosetta. با این که نجینه اصلی در طیقه پایین نمایش داده شده است و بیش از ۱۱۰۰۰ سال قدمت دارد، یک مجموعه بی نظیر از کارهای هنری در طبقه بالا قرار دارد. در بین این مجموعه انواع اشیا مصری مانند آینه ها، وسایل موسیقی، مبلمان، پاپیروس، نقاشی های دیواری، نقش برجسته، فرش و پرده های نقش دار نیز وجود دارد.

خیلی از آنتیک های مصری که در موزه برای نمایش قرار داده شده اند، مجموعه ای از مومیایی ها و تابوت در اتاق های ۶۰ و ۶۱ و لوح هایی در اتاق ۶۲ است که شامل کتاب های مشهوری از Dead نیز می باشد.

  • جهان ماقبل تاریخ و اروپای جدید

بخش موزه ما قبل تاریخ شامل نمایش اجتماعات اقلیمی اروپا و بریتانیای جدید می باشد. بعضی از آن ها اشیای بسیار قدیمی ساخته دست بشر را شامل می شود که نشانگر هنر و باستان شناسی اروپا و تاریخ بریتانیا در طول اشغال رومی ها می باشد.

  • مجموعه شرقی

طیف وسیعی از اشیای شرقی و آسیایی در بین این مجموعه قرار دارد. همچنین بازدیدکنندگان دیدن اسب و شتر Tang را نیز نباید از دست بدهند.

ساعات بازدید از این موزه هر روز از ساعت ۱۰ صبح تا ۵:۳۰ عصر و جمعه ها از ساعت ۱۰ صبح تا ۸:۳۰ عصر برای عموم باز می باشد.

دسته بندی :انگلیس

نظرات