تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

مهاجرت به کانادا- مانیتوبا: اشتغال در مانیتوبا

۸ اردیبهشت ۱۳۹۶
مهاجرت به کانادا- مانیتوبا: اشتغال در مانیتوبا

برای این‌که بتوانید در مانیتوبا کارکنید، باید یک شماره بیمه اجتماعی کانادایی (SIN) داشته باشید. بهتر است در اولین فرصت پس از ورودتان به این شهر برای دریافت این کارت درخواست دهید. گاهی اوقات فرم‌های مربوط به تقاضای کارت SIN در زمان ورود به مهاجران داده می‌شود، اما اگر فرمی به شما داده نشد می‌توانید در نزدیک‌ترین  مرکز خدمات کانادا برای آن درخواست دهید. برای یافتن جزئیات کامل درباره به دست آوردن SIN به وب‌سایت www.servicecanada.gc.ca/en/sc/sin مراجعه کنید.
پس از به دست آوردن شماره SIN، بررسی شدن مدارکتان اهمیت زیادی دارد. با انجام این کار، کارفرمایان کانادایی می‌توانند با تجربه‌ها و توانایی‌های شما در مقایسه با استانداردهای کانادایی آشنا شوند. برای یافتن اطلاعات بیشتر در موردبررسی مدارک خود به وب‌سایت مرکز اسناد بین‌المللی کانادا به آدرس www.cicic.ca مراجعه کنید.
اگر کارهای تجاری انجام می‌دهید، برای ادامه کار خود در مانیتوبا باید مجوز تجارت کانادایی بگیرید. برای انجام این کار با تماس با Red Seal سازمان صدور گواهینامه تجاری در سرتاسر کشور شروع کنید. برای یافتن اطلاعات کامل به وب‌سایت www.red-seal.ca مراجعه کنید.
ممکن است لازم شود تاجران و متخصصان در سازمان تنظیم مقررات استانی ثبت‌نام کنند. شما می‌توانید محل سازمان تنظیم مقررات حرفه یا تجاری خود را با استفاده از دفتر تلفن یا با جستجوی آنلاین پیدا کنید. برای مثال، دندان‌پزشکان می‌توانند سازمان دندانپزشکی، مانیتوبا را جستجو کنند. اولین نتیجه مربوط به جستجوی انجمن دندانپزشکی مانیتوبا www.manitobadentist.ca است.
اگر می‌خواهید مهارت‌های زبانی خود را در زبان فرانسوی یا انگلیسی تقویت کنید، می‌توانید در یک دوره ثبت‌نام کنید. یکی از موارد ضروری برای نیروی کار کانادایی تسلط بر درک مطلب و نوشتن در زبان انگلیسی و یا فرانسوی است.
دوره زبان انگلیسی به‌عنوان یک‌زبان اضافی (EAL) در این قسمت‌ها ارائه می‌شود:
  • واحد مدارس وینیپگ، با شماره تلفن ۰۴۱۶ – ۷۷۵ تماس بگیرید یا به وب‌سایت winnipegsd.ca/schools/Greenway/Programs/eal مراجعه کنید.
  • مرکز مهارت‌های زبان انگلیسی، به وب‌سایت eese.ca/about-us/about مراجعه کنید.
  • دوره‌های اجتماعی چندگانه برای افرادی ارائه می‌شوند که نمی‌توانند در کلاس‌های مؤسسه‌های آکادمیک رسمی حاضر شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر با مرکز ارجاع و ارزیابی زبان انگلیسی وینیپگ (WELARC) با شماره تلفن ۵۳۸۷ – ۹۴۳ تماس بگیرید. توجه: ممکن است این مراکز قسمت‌هایی برای نگهداری از کودکان داشته باشند، بنابراین، می‌توانید فرزندانتان را همراه خود به آنجا ببرید.
توجه: این فهرست کامل نیست. اکثر مراکز اجتماعی محلی و مؤسسه‌های آموزشی کلاس‌های زبان نیز ارائه می‌دهند.
رزومه کاری
پیش از جستجوی شغل در کانادا، مطمئن شوید که رزومه شغلی‌تان به‌روز شده است و رزومه و کاور لتر خود را ازنظر اشتباه‌های املایی و دستور زبان بررسی کرده‌اید. بسیاری از سازم آن‌های مهاجرتی خدمات نوشتن رزومه و کاور لتر ارائه می‌دهند تا در این زمینه به شما کمک کنند. به راهنمای زیر مراجعه کنید.
جستجوی شغل در مانیتوبا
برای جستجوی آگهی‌های شغلی و یافتن شغل در کانادا چندین موتور جستجوی محبوب آنلاین وجود دارند. محبوب‌ترین موتورهای جستجو Craigslist به آدرس www.winnipeg.craigslist.ca برای وینیپگ، Monster به آدرس www.monster.ca و بانک شغل دولت کانادا به آدرس www.jobbank.gc.ca هستند.
باید توجه داشته باشید که یافتن شغل کمی زمان‌بر است، بنابراین، باید بتوانید در مدت جستجوی شغل خودتان را ازنظر مالی پشتیبانی کنید.
آیا یافتن شغل در کانادا برایتان مشکل است؟ با انجام کارهای داوطلبانه تجربه کاری کسب کنید! انجام کارهای داوطلبانه یکی از بهترین راه‌ها برای دخیل شدن در امور اجتماعی و کسب تجربه کاری در سازمان‌های کانادایی است. موقعیت‌های کار داوطلبانه را می‌توانید با مراجعه به اکثر مراکز اجتماعی یا روزنامه‌های محلی بیابید.
دسته بندی :کانادا

نظرات