تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

مهاجرت به مانیتوبای کانادا و آشنایی با امور مالی در مانیتوبا

۸ اردیبهشت ۱۳۹۶
مهاجرت به مانیتوبای کانادا و آشنایی با امور مالی در مانیتوبا

ظرف چند روز پس از رسیدن به مانیتوبا باید حسابی را در یکی از بانک‌های محلی یا مؤسسه‌های مالی بازکنید. بانک‌های محبوب در کانادا HSBC، اسکوشیا بانک، رویال بانک کانادا (RBC)، بانک مونترال (BMO)، TD Canada Trust، بانک شاهنشاهی بازرگانی کانادا (CIBC)، بانک ملی کانادا و بانک دژاردن (Desjardins Bank) هستند. اطلاعات تماس این بانک‌ها را می‌توانید از طریق جستجو در اینترنت یا رفتن به یکی از شعبه‌های محلی آن‌ها و درخواست اطلاعات بیشتر بیابید.
برای باز کردن حساب در بانک‌ها بهتر است با یک مشاور مالی در مؤسسه بانکداری ملاقات کنید که بتواند در سازمان‌دهی امور مالی‌تان در کانادا به شما کمک کرده و اطلاعاتی را در زمینه تأمین بودجه برای خرید خانه و خودرو برایتان فراهم کند و در خصوص پرداخت هزینه برای تحصیل خود یا خانواده‌تان و نیز اطلاعاتی در مورد بازنشستگی به شما مشاوره دهد. برای یافتن اطلاعات بیشتر در مورد امور مالی در مانیتوبا و سایر قسمت‌های کانادا به وب‌سایت انجمن بانکداری کانادا به آدرس www.cba.ca مراجعه کنید.
نکات مهمی که باید بدانید: پول کانادا از سنت و دلار تشکیل‌شده است. هر دلار کانادایی ۱۰۰ سنت است. ارز کانادا را می‌توانید به شکل‌های سکه و اسکناس یا ارزهای کاغذی بیابید. تقسیمات مالی کانادا به‌صورت زیر هستند:
  • سکه‌های ۱ سنتی (۰۱/۰ $) به نام «پنی» – توجه: در معامله‌های تجاری دیگر از آن استفاده نمی‌شود.
  • ۵ سنتی (۰۵/۰ $) به نام «نیکل»
  • ۱۰ سنتی (۱۰/۰ $) به نام «دایم»
  • ۲۵ سنتی (۲۵/۰ $) به نام «کوارتر»
  • ۱ دلاری (۱٫۰۰ $) به نام «لونی» به دلیل نقش برجسته مرغ ماهی‌خوار کانادایی روی آن
  • یک سکه دودلاری (۲٫۰۰ $) به نام «تونی» به‌عنوان معادل دو «لونی»
  • اسکناس‌های ۵ دلاری (۵٫۰۰ $)، ۱۰ دلاری (۱۰٫۰۰ $)، بیست‌دلاری (۲۰٫۰۰ $)، پنجاه‌دلاری (۵۰٫۰۰ $) و یک‌صد دلاری (۱۰۰٫۰۰ $)
برای اطلاع از میزان ارزش ارز کشور خود در مقابل ارز کانادا با نماینده یکی از بانک‌های محلی گفتگو کنید یا به این وب‌سایت رایج تبادل ارز مراجعه کنید: www.xe.com.
پراستفاده‌ترین شکل‌های معامله با استفاده از ارز نقدی، چک، کارت‌های بدهی بانکی و کارت‌های اعتباری انجام می‌شوند.
اگر فرزندان کمتر از ۱۸ سال دارید، مزایای مالیاتی برای کودکان به شما تعلق می‌گیرد. برای یافتن اطلاعات بیشتر در این زمینه به وب‌سایت آژانس درآمد کانادا به آدرس www.craarc.gc.ca مراجعه کنید یا با شماره تلفن رایگان ۲۲۲۱-۹۵۹-۸۰۰-۱ تماس بگیرید.
دسته بندی :کانادا

نظرات